Skocz do zawartości

df-02 - zestaw śrubek z rcmart.com


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Niestety nie do końca.Nie ma typowych długich śrub z gwintem przy łbie do mocowania wahaczy oraz takich z podtoczeniem do amorów.Jest to zestaw uniwersalny do kilku modeli.

A dlaczego szukasz zfisiowanych śrub.Ten model nie jest mistrzostwem świata aby go odchudac .To jeden z podstawowych bagusów Tamiyi.Jeżeli brakuje ci śrub to na ATA poszukaj oryginalnych standartowych .Trzeba zciągnąc manual z Tamiya.de (jeżeli nie masz) i sprawdzic jakie oznaczenie mają worki z częściami metalowymi zawierające śruby.

Tamiya stosuje standardy w swoich modelach,a w szczególności w podstawowych.Cały model na ogół skręcany jest wkrętami 3x10mm,dopiero w lepszych podwoziach stosuje śruby M3 i wkręty o różnej długości.Można więc zastosowac podstawowe wkręty oraz do amorów z innego modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f-150 posiadam wykaz części do df-02. z tego co tam doczytałem to potrzeba śrubek 3x10, 3x12 wpuszczane i soczewki a takie pierdółki to ja w metalowym (specjalizujący się tylko w śrubkach) za grosze dostanę. a i podejrzewam, że nietypowe też by się znalazły, bo faktycznie cena 84zł powala a i standardowe nietypowe to ok 20zł

np: http://www.zabawki-modele.pl/catalog/product_info.php?cPath=68_231&products_id=7196&osCsid=e4f7d6094289d032bf64d8ae295bf547

 

śrubka za 4zł...

 

ale dzięki wszystkim za fatygę

 

a jeszcze jedno pytanko: kupując wszystko osobno (wanienka, wahacze, mocowanie amorków), to np do wahaczy nie ma śrubek w komplecie (części zamiennych) tylko trzeba mieć te z zestawu samochodu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem np to:

http://www.zabawki-modele.pl/catalog/product_info.php?cPath=68_231&products_id=4549&osCsid=22f46e490cafc8f9542e742547ab47df

 

no ja wiem, że to produkt Tamiya, ale bez przesady... za takie śrubki to może 3 zł zapłacę.

 

plan ogólnie mam taki, aby składać samochód dokupując co miesiąc jakąś część, dlatego tak pytam. ale ma to być składak jedyny w swoim rodzaju (alu, węgiel - nie wiem czy jest coś z węgla do df-02, ale też rozważam tt-01d)

 

hpi e-10 miałem z własnoręcznie wykonanymi częściami z alu:

http://pdmrc.pl/viewtopic.php?t=2603

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem np to:

http://www.zabawki-modele.pl/catalog/product_info.php?cPath=68_231&products_id=4549&osCsid=22f46e490cafc8f9542e742547ab47df

 

no ja wiem, że to produkt Tamiya, ale bez przesady... za takie śrubki to może 3 zł zapłacę.

Wiesz P. Nikko Trandafilitis (czy jakoś tak :lol: chce zarobić :lol:) chce po prostu chce zarobić , ale powiem szczerze towar mu schodzi nawet za taką cenę.

plan ogólnie mam taki, aby składać samochód dokupując co miesiąc jakąś część, dlatego tak pytam. ale ma to być składak jedyny w swoim rodzaju (alu, węgiel - nie wiem czy jest coś z węgla do df-02, ale też rozważam tt-01d)

Według mnie gra nie warta świeczki dużo kasy wywalisz na carbon i alu i tylko troszki go polepszysz. Poczekaj i kup np.: Kyosho lazera zx-5 (posiadam i mi się bardzo dobrze prowadzi prawie jak B44 FT) na oople clik jest fajnie zrobiony, potem wieżyczki i płyta górna i dona z atomic carbon

click Ja już bym w to inwestował kasę ale to twoja decyzja.

a co do e 10-tki to musiałeś być bardzo dokładny żeby układ kierowniczy i wał w dobrych miejscach rozwiercić żeby nie było bicia. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

układ kierowniczy to od modelu hpi rs4,drążki regulowane od tt-01. tylko mocowania trzeba było przerobić. wał, płyta podłogowa, mocowanie amorków i akku we własnym zakresie.

 

wiem, że to drogi interes i może nie za wiele zyskam na alu i carbonie, ale po pierwsze primo w zawodach startować nie będę,a po drugie primo chodzi o satysfakcję z posiadania takiego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.