Skocz do zawartości

Problem z trymerem (MX-12)


Milko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio przy przygotowywaniu modelu do oblotu, musiałem "kliknąć" kilka razy na trymerze steru wys. ale niestety nie zobaczyłem reakcji-(musiałem doginać cięgnem).

Myślałem że to coś z serwem ale w domu sprawdziłem na innym serwie-bez zmian i na innym odbiorniku i także bez zmian.

Problem więc jest taki że:na kanale wysokości czyli góra dół-prawy drąg, nie działa mi trymer, słychać (elektroniczne) klikanie ale serwo ani drgnie, co ciekawe w opcji SUBTRIM trymer działa ale minimalnie no bo to SUB :wink: , nie wiem co z tym zrobić.

Coś czuję że może to być sprawa źle ustawionego radia ale przejrzałem instrukcje i nic nie znalazłem.

Może ktoś z was miał coś podobnego albo wie co z tym zrobić?

Na razie aparatury nie rozbierałem ale może trzeba będzie?

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny klopot (tez na prawym dragu :?: ) w mx 16s. Jak "pikam" raz za razem, to wszystko ok, ale jak przycisne na dluzej, to kreska na wyswietlaczu jakby nie nadazala za trymerem. Musze wtedy wrocic jeden "krok" i pozniej znowu dziala jak trzeba.

Na szczescie trymer nie stanal na zawsze. Poza tym specjalnie mi to nie przeszkadza (gaz).

 

Niestety nie wiem czemu tak sie dzieje. Troche to tajemnicze dla mnie.

Rozebranie chyba nic nie pomoze. W plytce sa wlutowane mikrowlaczniki, calkowicie zabudowane, ciezkie do wylutowania.

 

ps

mialem kiedys w Multiplexie podobne zjawisko przez moment, ale ruszylem w lewo i prawo i samo przeszlo;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny klopot (tez na prawym dragu :?: ) w mx 16s. Jak "pikam" raz za razem, to wszystko ok, ale jak przycisne na dluzej, to kreska na wyswietlaczu jakby nie nadazala za trymerem. Musze wtedy wrocic jeden "krok" i pozniej znowu dziala jak trzeba.

Na szczescie trymer nie stanal na zawsze. Poza tym specjalnie mi to nie przeszkadza (gaz).

 

Wojtek, a przeczytałeś instrukcję do MX'a16 ?? Wszystko działa w porządku i tak ma być - jak działa gaszenie silnika spalinowego w MX'ie ? :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac czytalem tylko to mi bylo potrzebne, juz na pewo nie akapit dotyczacy gaszenia silnika spalinowego. Po prostu nigdy nie mialem modelu z takim silnikiem.

 

Ale jestem Ci bardzo wdzieczny za te informacje. Przynajmniej wiem ze mam "znowu" sprawne radio :D .

 

Wojtek

 

ps

Nie wiem jak dziala ten system punktacji, ale masz u mnie "pomogl"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy dla tego modelu masz wybrany dobry mode (jeżeli wys. na prawym drągu to powinien być wybrany mode 2). W MX 12 muszę to ustawiać osobno dla każdego modelu, a jak się zapomni to potem dziwnie działa, ale czy akurat tak jak u Ciebie to nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według instrukcji Graupnera ja latam na mode 4 :) (wys/kierunek-prawy drąg,lotki/gaz-lewy), i wszystko działało w jak najlepszym porządku przez 2 lata. Jednak ostatnio kombinowałem z mixerami co by mi na 4ch odbiorniku działały lotki na dwóch serwach-ale potem poustawiałem wszystko tak jak było i zdaje się działało tak jak powinno, ale zauważyłem to dopiero ostatnio-że jednak nie jest tak jak być powinno z tym trymerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem z MX-12 problem polegający na tym że trymer nie reagował kompletnie. Pomocne sie okazało sprężone powietrze. Po oczyszczeniu styków chodzi bez problemu. Polecam najpierw oczyścić styki z brudu jaki mógł sie tam zalęgnąć przez te kilka sezonów użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kliknąłem bo dać może autor tematu , ale nadal nie wiem co z tym trymerem

Dzieki. Mam nadzieje, ze przy okazji :wink: i twoj problem sie rozwiaze.

 

 

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów"

...ze to niby o mnie :lol: :| :cry: :lol:...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.