Skocz do zawartości

Hitec Aurora 9 2.4GHz + Optima 7 - czy jest cos warta ?


smootny

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 lata później...

Witam !

 

Przyznam, że na wiosnę będę zmuszony do zakupu nowego nadajnika.Latałem poprzednio na nadajniku Futaba 10CG 2,4 przez 2 sezony. W trakcie eksploatacji nie zauważyłem żadnych problemów w powietrzu.Nie było nawet najmniejszego szarpnięcia, więc od strony funkcjonowania systemu Fasst, trzeba przyznać, że działa niezawodnie, a to liczy się najbardziej i dla mnie jest atutem nr 1 i jestem w stanie zaakceptowac wiele wad, byle latać bezpiecznie !!

 

Jeżeli chodzi o wykonanie samego nadajnika, to za 2700zł mówiąc szczerze wymagałem więcej od Futaby.Nie widzę różnicy w wykonaniu tzw. plastiku, bo nie można oczekiwać obudowy alu jak w 18MZ czy FX40 za te pieniądze. Jeżeli chodzi o poruszanie się po menu to Hitec bije tutaj pomysłami Futabe. Wielu użytkowników zauważyło w 10tkach czasami nie działające switeche od trymerów.Czy Hitec też ma jakieś drobne wady, które wychodza po czasie ? Podzielcie się tym co Was boli.

 

Chciałbym też, aby użytkownicy tego forum poświęcili więcej czasu na podzielenie się opinią na temat funkcjonowania systemu 2.4 Hitca.Śmiać mi się chce jak ktoś wywodzi się na temat tłumaczenia instrukcji, a nie martwi się o zasięg i funkcjonowanie. Dla mnie nr 1 jest zawsze niezawodność, a instrukcja, menu itp są mniej ważne.

 

Poważnie myślę nad zakupem Aurory 9, gdyż wiem, że nie będę latać modelami większymi niż 2m. Nie użyje też więcej jak 6 serwomechanizmów, więc pod względem możliwości Aurora 9 jest z dużym zapasem.

 

Moje pytania :

 

1 Jak sprawuje się system 2,4 Hiteca ? proszę o opinie ludzi którzy mają radio więcej jak miesiąc :D

 

2 Czy są gdzieś dostępne dlugie manetki i pulpit czyli przeróbka jeża na tackę ;D

 

3 Czy Aurora posiada możliwość przypisania dowolnego kanału pod dany ster np kanał steru wys fabrycznie 1 a ja z poziomu menu zmieniam sobie na 3 ?

 

 

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radku

w styczniu bedzie 2 lata jak mam Aurorę 9 i moge stwierdzić ze troche się jej nauczyłem.

Wiec tak: odnośnie zasięgu to na tyle na ile przetestowałem nie miałem problemów z tym nadajnikiem, latam i elektro i spalinami i nie zauważyłem żadnych niepokojących sygnałów.

W tym nadajniku mozna wszystko do wszystkiego przypisać. dowolny kanał do dowolnego steru. W prawdzie z telemetrii nie kożystam poza tym co jest fabrycznie wbodowane czyli napiecie pakietu odbiornika ale bajer fajny. Jedna uwaga nie wiem jak systemy futaby ale jeśli chodzi o system AFHSS czyli 2,4Ghz Hiteca to trzeba pamietać o dobrym i wydajnym zasilaniu odbiornika. nie na podaremno Hitec podaje minimalne napięcie pakietu odbiornika to 4,5V.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o pulpit, to chcę sobie sprawić coś takiego:

http://www.artexint.pl/sklep//index.php?products=product&prod_id=83

 

Poza tym jest na forum jeszcze jeden projekt pulpitu do Aurory:

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=38081

 

Posiadam Aurorę od wiosny, jak dla mnie pod względem ergonomii i obsługi jest OK, brakuje mi jedynie kanału z "pokrętełkiem". Są 2 potencjometry po bokach ale ja chciałbym "pokrętełko". ;o)

 

Nigdy nie zauważyłem utraty zasięgu i nigdy nie złapałem żadnego failsafe.

Latam samolotami i kopterami, także FPV z nadajnikiem AV na 1,2GHz.

 

pozdrawiam,

jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym też, aby użytkownicy tego forum poświęcili więcej czasu na podzielenie się opinią na temat funkcjonowania systemu 2.4 Hitca.Śmiać mi się chce jak ktoś wywodzi się na temat tłumaczenia instrukcji, a nie martwi się o zasięg i funkcjonowanie. Dla mnie nr 1 jest zawsze niezawodność, a instrukcja, menu itp są mniej ważne.

Do mnie pijesz kolego? :crazy:

Wiedz, że błędy w instrukcji, o których pisałem - mogą spowodować fizyczne uszkodzenie nadajnika/utratę gwarancji oraz potencjalne problemy z zasilaniem odbiornika (instrukcja wprowadza dość poważne niejasności) - co za tym idzie utratę modelu.

 

1 Jak sprawuje się system 2,4 Hiteca ? proszę o opinie ludzi którzy mają radio więcej jak miesiąc :)

Działa. Porównywanie w detalach poszczególnych systemów - wg mnie jest pozbawione większego sensu (zbyt dużo zmiennych, a nikt chyba nie robił testów różnych systemów na tym samym modelu w jednakowych warunkach i przy użyciu aparatury pomiarowej, która dała by rzetelne wyniki).

Z nieśmiałych prób prowadzonych przez ludzi z rcgroups.com wynika, że jeśli chodzi o zasięg, to AFHSS plasuje się na topie, zaraz za FrSky.

Jeśli chodzi o skakanie po częstotliwościach i adaptację - możesz sobie pooglądać na YT jak wygląda działanie systemu w porównaniu np. z FrSky na analizatorze widma.

(+ pozostałe części).

 

To co wyróżnia go na tle innych - czas bindowania w normal mode to dosłownie ułamek sekundy. Istotne w razie jakiegoś brown-outu.

No i złącze SPC odbiorników umożliwia zapewnienie stabilnego, wydajnego zasilania dla samego odbiornika, bez martwienia się o to, że na skutek poboru prądu przez serwa - nastąpi rozbindowanie się systemu.

 

2 Czy są gdzieś dostępne dlugie manetki i pulpit czyli przeróbka jeża na tackę ;D

Był wątek o pulpitach do Aurory 9. Poszukaj. Co do drążków - oryginalne mają spory (jak dla mnie) zakres regulacji długości. Wymiana raczej nie wchodzi w grę bez wymiany całego gimbala.

 

3 Czy Aurora posiada możliwość przypisania dowolnego kanału pod dany ster np kanał steru wys fabrycznie 1 a ja z poziomu menu zmieniam sobie na 3 ?

Bez problemu przypisujesz sobie dowolny kanał pod dowolny przełącznik/potencjometr.

 

PS.: Może lepiej kontynuować tę dyskusję w wątku, który ma już wieeele stron na temat tego nadajnika, zamiast robić kolejny wątek i strzępić informacje pomiędzy nimi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie pijesz kolego? :crazy:

Wiedz, że błędy w instrukcji, o których pisałem - mogą spowodować fizyczne uszkodzenie nadajnika/utratę gwarancji oraz potencjalne problemy z zasilaniem odbiornika (instrukcja wprowadza dość poważne niejasności) - co za tym idzie utratę modelu.

W takim razie zwracam honor.

 

Trochę dziwię się, że producent zaprojektował tak urządzenie, że możliwe jest uszkodzenie bez mechanicznego zniszczenia.Możesz dokładnie opisać te błędy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze w sprawie samego 2.4. LAtam juz 2 rok na Aurorce i nigdy mnie nie zawiodła. Co do zasięgu-bez żadnych dopałek latałem copterem na 700-800m a moto na 1,5km i zaczynało kopać ale nie miałem żadnych odkłucaczy, wszystko podpięte na żywca. Telemetria-świetna rzecz. I pokazywanie napięcia lipo do 30v-miodzio w elektryka motoszybowcach akrobatach itp. I możliwość podpięcia przystawki na USB i dane lotu na żywo na ekranie komputera. Ostatnio wyszła przystawka do iphona/poda/pada. Ponoć fajnie się to sprawuje. Osobiście nie miałem z nią żadnych problemów. Musi niestety pójść do serwisu ale to usterka niezależna od producenta-ktoś zwarł mi piny w gnieździe modułu przy włączonej apce:/. Kolejny plus dla Aurory-w takim wypadku nie działa telemetria ale nadal można bezpiecznie latać modelem. Pokazuje się na ekranie tryb nadawanie PPM zamiast AFHSS ale można latać bezpiecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zwracam honor.

 

Trochę dziwię się, że producent zaprojektował tak urządzenie, że możliwe jest uszkodzenie bez mechanicznego zniszczenia.Możesz dokładnie opisać te błędy ?

Aurora ma możliwości regulacji 'oporu' z jakim chodzą drążki i zmiany mode bez rozbierania nadajnika. Opisywałem w tamtym wątku - w instrukcji sugerują użycie wkrętaka krzyżakowego, podczas gdy regulacji należy dokonać kluczem ampulowym (krzyżakiem można sobie gmerać i gmerać aż zniszczy się wkręty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. Ja to robiłem krzyżakiem i wszystko działa,nie zniszczyłem śrub. Po rozebraniu stwierdziłem,że ja mam wszystkie krzyżaki orginalnie. Dziwne

Moja teoria na ten temat jest taka, że zmienili część wkrętów w stosunku do pierwotnej wersji radia, ale instrukcji już nie zaktualizowali...

 

Te Aurory nie są "klepane" od samego początku na jednej formie, że tak to ujmę... A to dołożą rysik, a to cośtam... Teraz o ile wiem będą produkować je z krótszymi drążkami, ponieważ weszli na rynek azjatycki (mały azjata = małe łapki)... Więc i wkręty mogli pozmieniać...

 

PS.: Możliwe też, że są to TORXy nie ampule - jakiś czas temu w tym grzebałem i już nie pamiętam najlepiej.

 

Edit: TORXy. Tylko wkręty oznaczone jako "M" to zwykłe krzyżakowe.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.