Skocz do zawartości

Jaką wybrać aparaturę do łódki.


kemagz

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie koledzy !

 

Stoje przed dylematem wybrania aparatury do łódki którą zbudowałem.

Jest to katamaran z dwoma silnikami którymi chcę sterować.

 

Potrzebuje aparatury i odbionika 6 kanałów. Zasięg do ok. 400 metrów. Najważniejsze dla mnie aby można miksować kanały ponieważ chce w momencie skrętu aby drugi silnik zwalniał.

 

Mam jeszcze pytanie, na jakiej zasadzie odbywa się takie miksowanie, czy można programować procentowo ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy można programować procentowo ?

Witam,jezeli masz aparature komputerowa to mozesz miksowac procentowo

 

a tak do plywana Hitec Laser4 w zupelnosci starczy lub lepiej Futabe T4X cenowo troche wiecej ale to zawsze komp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, myślę ze będzie to komputerowa. Zastanawiam się jeszcze nad aparaturami 2.4 GHz poniewaz slyszałem ze aparatury FM silniki szczotkowe potrafia zakłucić. Proszę o jakieś opinie na ten temat. Dzieki z góry. Pozdrawiam.

2,4GHz też można w ten sposób zakłócić. :wink: Owszem, słuchają tylko własnego nadajnika, ale nadal mogą go "nie posłuchać" i kończy się to tak samo, jak zakłócenia na paśmie FM. :wink: A ewentualne iskrzenie na szczotkach wywołuje właśnie takie "zagłuszenie", choć to musi byś spore iskrzenie i raczej nie spotykane w sprawnym silniku.

Za to odbiorniki kilka razy droższe na 2,4GHz. Jak ci elektronikę woda zaleje, będziesz płakał... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.