Skocz do zawartości

Folia z HiModel


Piotrek_G

Rekomendowane odpowiedzi

22$ do 1 kg, więc tragedii nie ma. Nasze sklepy przecież za darmo nie wysyłają.

Kupując 5 rolek, opłaceniu przesyłki, cła i podatku (odpukać), zapłacę łącznie około 170 zł.

W naszych sklepach za tą samą ilość folii + przesyłka, zapłacę 250 zł.

Jeśli więc chodzi o ceny to nie ma nad czym się zastanawiać, chodzi mi o jakość tej folii. Żeby się przypadkiem nie okazało, że przed każdym lataniem trzeba ją poprawiać, bo wisi jak szmata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22$ do 1 kg, więc tragedii nie ma

A skąd te dane?

Kupując w tym sklepie trzeba uważać na koszt przesyłki :x

Mi podczas próby zakupu, za 5 rolek przesyłka wyszła 36,51$ plus 3,5% za płatność; a nie zdziwił bym się gdyby coś jeszcze doliczyli:

Note: The Freight shown in the form below just for your reference and help you to select the way of shipping, the exact amount of shipping cost to be adjusted when necessary when we humanly review and confirm your order

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22$ do 1 kg, więc tragedii nie ma

A skąd te dane?

Kupując w tym sklepie trzeba uważać na koszt przesyłki :x

Mi podczas próby zakupu, za 5 rolek przesyłka wyszła 36,51$ plus 3,5% za płatność; a nie zdziwił bym się gdyby coś jeszcze doliczyli:

Note: The Freight shown in the form below just for your reference and help you to select the way of shipping, the exact amount of shipping cost to be adjusted when necessary when we humanly review and confirm your order

Właśnie o te koszta mi chodziło, mi również najtańsza przesyłka tyle wyszła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o co chodzi z tą wagą: WEIGHT: 0.90 Kg DIMENSIONAL WEIGHT: 0.49 Kg, bo nie kumam. Pewnie stąd mój błąd w obliczeniach.

Dimensional weight=Waga wolumetryczna

Objaśnienie z przykładem ze strony www.chiny.verico.pl

Wszystkie firmy kurierskie za podstawę do wyliczenia opłat za swe usługi przyjmują tzw. wagę wolumetryczną a nie rzeczywistą, jeśli jest ona wyższa od rzeczywistej.

 

Co to oznacza? Aby wyliczyć wagę wolumetryczną konkretnej przesyłki należy obliczyć jej objętość w cm3 , a wynik ten podzielić przez liczbę 6000.

 

Przykład: przesyłka o wymiarach 50x50x50 cm posiada wagę wolumetryczną 21 KG. /125000cm3: 6000= 20.8333 czyli zaokrąglając do pełnych kilogramów - 21/. Nawet gdyby przesyłka ta ważyła rzeczywiście np. tylko10 KG, do obliczenia wartości frachtu zostanie użyta waga 21 KG. Gdyby natomiast okazało się, że waga rzeczywista jest wyższa niż 21 KG wówczas jako podstawa do wyceny wartości frachtu przyjęta zostanie waga rzeczywista.

Jak z tego wynika, wielkość opakowania może mieć zasadniczy wpływ na koszt transportu i rentowność całej transakcji importowej.

 

 

A w Himodel i tak stosują swoją tajemniczą metodę obliczania kosztów, więc posługiwanie się kalkulatorami z ich strony jest bezcelowe, albo orientacyjne :? (sami o tym uczciwie piszą).

Najdokładniej dowiesz się dokonując zakupu - oczywiście nie musisz kupować - przerywasz w odpowiednim momencie, nie składając zamówienia i nie płacąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Hubert.

A tak swoją drogą, to prócz Hobby City, HiModel i TowerHobbies, w jakich sklepach zagranicznych robicie zakupy?

 

Kolejną sprawą są stany magazynowe Hobby City. Jaka jest szansa na realizację zamówienia będąc przykładowo 32 w kolejce? Ile jest prawdy w podawanych 30 dniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Hubert.

A tak swoją drogą, to prócz Hobby City, HiModel i TowerHobbies, w jakich sklepach zagranicznych robicie zakupy?

 

Kolejną sprawą są stany magazynowe Hobby City. Jaka jest szansa na realizację zamówienia będąc przykładowo 32 w kolejce? Ile jest prawdy w podawanych 30 dniach?

a/ różni do znalezienia na ebay'u

b/ jak dostaną 30 sztuk to będziesz 2 ( drugi ) w kolejce :devil: ( wiesz co to FIFO ? )

c/ 30 dni - hmmmm - czasami tak, a czasami 60 dni bo nowy rok chiński, bo zapomnieli dowieźć, bo uciekli do lasu, ... :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.