Skocz do zawartości

jaka swieca do xut??


Rekomendowane odpowiedzi

Tak ogólnie to nie wiem jaka świece mam dokupić do silnika 4,1 ccm który siedzi w xut gs racing.

Za duzo informacji na ten temat nie ma ale doczytalem ze na zimne dni potrzeba innej swiecy niz na cieplejsze..

Ogólnie Sławku czekam na jakakolwiek pomoc w doborze swiecy do w/w silnika.

Teraz jasne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj na forum, na którym 5 dni temu pytałeś o to samo. Odnośnie świec było tam nie raz pisane.

 

"Świece podobnie jak w zwykłym samochodzie różnią się ciepłotą. Ogólnie przyjęta zasada numeracji świec to zakres od 1 do 8. Świeca z oznaczeniem nr 1 jest to świeca najcieplejsza, takie świece są głównie przeznaczone do siników o małych pojemnościach rzędu od .08 do .15. Analogicznie świeca z nr 8 to świeca najzimniejsza przeznaczona do silników .28 i więcej. Jednak świece dobieramy nie tylko do pojemności. Dobór jest głównie uzależniony od warunków atmosferycznych. Latem, podczas gdy temperatura na zewnątrz oscyluje w granicach 25 – 35oC nie możliwe jest używanie świec najcieplejszych gdyż silnik będzie pracował w wysokich temperaturach, analogicznie w niskich temperaturach powietrza nie można używać świec ultra zimnych, gdyż możemy spotkać się z problemami z uruchomieniem modelu.

 

Świece dzielimy również na świece zwykłe i świece turbo, które różnią się od siebie gwintem oraz zasadą działania. Świece typu turbo zwiększają wydajność silnika o ok. 20%, są jednak przeznaczone głównie do modeli torowych, w modelach terenowych zaś rzadko stosowane"

 

Źródło: http://www.rcworld.pl/Pomoc-techniczna-chelp-pol-149.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Tak ogólnie to nie wiem jaka świece mam dokupić do silnika 4,1 ccm który siedzi w xut gs racing.

Za duzo informacji na ten temat nie ma ale doczytalem ze na zimne dni potrzeba innej swiecy niz na cieplejsze..

Ogólnie Sławku czekam na jakakolwiek pomoc w doborze swiecy do w/w silnika.

Teraz jasne ?

Ja teraz zrozumiec o co Tobie chodzic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek_G,

nie wiem o jakich pieciu dniach mówisz ??? Na tym forum o to nie pytalem.

Mimo wszystko dziski za odp.

Moze ktos jeszcze sie wypowie w temacie?? A jak nie to czy Waszym zdaniem do silnika 4,1 cmm samochodowego dobrym wyborem jest swieca 5??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem o jakich pieciu dniach mówisz ??? Na tym forum o to nie pytalem.

O tym pisałem :D

 

W swoim MTA miałem świecę O.S. MAX R5 i jeżdżąc na paliwie z 20-25% zawartością nitro, sprawowała się całkiem dobrze, bez względu na temperaturę otoczenia. Możesz spróbować też z trochę cieplejszą A5. A co na ten temat mówi instrukcja do modelu? Powinno być podana zalecana mieszanka i rodzaj świecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka data Ci wyskoczyla na tamtym forum ale to tez dzisiaj pisalem ;]

Instrukcje przejrzalem i nie ma tam nic o ciepłocie swiecy.

Swiece która mialem originalnie załozona obejrzalem i ma złoty "plus" chodzi mi o ten szyndzel który wystaje do góry ;] przez to zastanawialem sie czy to aby nie jest swieca typu turbo... Wydaje mi sie ze zamawiajac swiece 4 badz 5 zrobie dobrze .

Tylko martwi mnie czy swieca spalila sie sama z siebie czy mam za uboga mieszanke;/

Silnik pracowal w temperaturze 110 stopni czyli jeszcze troche mu brakowalo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimne dni OS 6 (A3) latoOS nr 8 i po temacie. Turbo nie mają miedzianej podładki,posiadają stożkowe uszczelnienia i nie nadają się do zwykłych głowic.Temperatura była ok,padaka świecy nie jest tylko związana z ubogą mieszanką.Może wytrzymać równie dobrze 5 L jak i pół zbiornika.Pisząc oznaczenia świecy podawaj firmę ponieważ każda stosuje inne.

I nie czytajcie pierdoł z RcWorld.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.