Skocz do zawartości

Jak pakiety znoszą zimno


mazur

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

LiPoli raczej się nie uszkodzi zbyt niską temperaturą. Prędzej zbyt wysoką.

Należy się spodziewać obniżenia wydajności (wzrost oporu elektrycznego) i obniżenia pojemności. Po ogrzaniu i ponownym naładowaniu wszystko wraca do normy.

Dlatego warto trzymać pakiety w kieszeni pod kurtką, a w czasie lotu, same się będą rozgrzewać.

Osobiście latałem do -10 i dawało radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LiPoli raczej się nie uszkodzi zbyt niską temperaturą. Prędzej zbyt wysoką.

Należy się spodziewać obniżenia wydajności (wzrost oporu elektrycznego) i obniżenia pojemności. Po ogrzaniu i ponownym naładowaniu wszystko wraca do normy.

Dlatego warto trzymać pakiety w kieszeni pod kurtką, a w czasie lotu, same się będą rozgrzewać.

Osobiście latałem do -10 i dawało radę.

Zgadzam się z zzradek

Pakiety tracą nawet 30% swej pojemności przy -15*C -20*C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"PS - Też stosuję patent trzymania pakietów w kieszeniach spodni pod kurtką."

A co nimi TAM zasilasz :wink: (no nie mogłem się powstrzymac- sorry :oops:

Szczepan - jeszcze nie jest ze mną tak źle abym musiał nimi coś zasilać. Ale może jak przekroczę 50-tkę to zmienię zdanie.(sorry - też się nie powstrzymałem :oops: ) Na razie to ciepło mojego ciała podgrzewa li-pole aby nie skostniały na mrozie.... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - wszystkie ogniwa to ogniwa chemiczne a chemia niskich temperatur nie lubi.

Termos do pakietow malo pomoze - po godzinie i tak beda zimne - vide termos z herbata/kawa (tylko z gorzalka trzyma wlasciwa temperature).

Faktycznie, najlepsza chyba metoda to kieszen (ktora i czyja - wnikac nie bede)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.