Skocz do zawartości

Benzyna ~30cc vs Benzyna ~50cc


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Krzyś pokaz mi tanie akumlatory które uciągną ten model może ja o czymś nie wiem?

Są takie, które uciągną na pewno tyle, że Krzyś nieco pomniejszył ich cenę :D A, że uciągnął to na pewno bo na takich latamy i znamy ich możliwości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spec.

Capacity: 2200mAh

Voltage: 4S1P / 4 Cell / 14.8v

Discharge: 20C Constant / 25-30C Burst

Weight: 220g (including wire, plug & shrink wrap)

Dimensions: 101x35x33.2mm

 

osobiscie mam watpliwości, ja do swojego falcona stosuję 4S ale Life a falcon waży tylko 1500 g i jest motoszybowcem(świetnym zresztą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tu sa dane tego modelu i wyposaż go w akumlatory z twojego linku

Jakiego linku ? Podałem przykładową nazwę pakietów, których używam ja, używają koledzy i wiem co potrafią. A przy tym mają bardzo dobry stosunek cena/jakość/możliwości. O to mi chodziło, a nie o konkretny model.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo :

 

http://unitedhobbies.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7638

 

akumulator kosztuje $54.79 co przy wysokim obecnym kursie daje około 159zł :).

 

Ja osobiście pakowałbym coś takiego do modelu 180cm z axara :

 

http://unitedhobbies.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8918

 

cena : $34.95 czyli jedyne 101zł ;).

 

Dla tych którzy mają obawy o wydajność są 6s1p 4000mah 40C ( ale nieco cięższe ) :

http://unitedhobbies.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9960

 

cena 69.99$ 205zł za pakiet co chyba jest do przeżycia ? Ja osobiście używam takich aku 5s 3000mah i są ok, cały sezon posłużą a po sezonie można bez wyrzutów sumienia je wyrzucić.

PS. Celem mojej odpowiedzi jest pokazanie akumulatora do modelu który proponowałbym autorowi tematu Marcinowi czyli modelu 180cm z oferty np. AXAR model... !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyś , tylko czy te akumlatory dadzą rade zasilić 5 kg-mowy model akrobacyjny?

Pilot -mówimy o zasilaniu konkretnego modelu

Owszem, dadzą radę wydajnościowo choć pakiety osobiście dałbym nieco większe.

A mówimy o modelach generalnie pod 30cm, a nie o konkretnym ! Bardziej odnoszę to do oferty Axar niż do akuratnie G-202.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Latam modelem o rozpiętości 174 cm z silnikiem DLE 30 cm, kupiony w sklepie eF3m

masa modelu 5kg ciąg silnika 8,3kg (zmierzony wagą) obciążenie

skrzydeł 92g/dm? i model lata bardzo dobrze, złożyłem koledze model extra

260 rozpiętość 178cm silnik DLE 30cm masa modelu to 4,5kg obciążenie

skrzydeł 82g/dm?, model nie jest jeszcze oblatany.

Może ktoś zmierzy obciążenie skrzydeł w swoim modelu z silnikiem 50cm

dla porównania, zamiast pisać że taki model nie nadaje się do akrobacji 3D

 

 

film z takim modelem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyś , tylko czy te akumlatory dadzą rade zasilić 5 kg-mowy model akrobacyjny?

Pilot -mówimy o zasilaniu konkretnego modelu

Jestem tego pewien że dadzą radę bez problemu, przy zastosowaniu napędu elektrycznego model z axar powinien wyjść jeszcze lżej.

 

Dla przykładu model AXAR Yak-54 :

http://f3m.pl/333,-b-yak54-3d-arf-28cc-180cm-bialy-niebieski-d-b-.html

 

sprzedawany co prawda pod innym producentem/importerem ale ten sam model w wykonaniu niemieckim waży do lotu z akumulatorami 6s 6S 2650 mah waży około 3707gr. ( źródło : http://www.rc-network.de/forum/showthread.php?t=156937&highlight=YAK ) więc z podanym akumulatorem 6s 3000mah o którym pisałem ze bym stosował i tak wyszedłby <4kg przy rozmyślnie dobranym RC, a zawsze można pokombinować z łożem silnika z rurek, węglową półką pod aku itp... i na pewno da się zrobić model około 3,8kg z takimi aku co starczy mu na pewno na 8-10min ostrego 3D. I myślę że to jest dobra alternatywa na uzyskanie lekkiego przyjemnego modelu 1.8m !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja widziałem model z takim silnikiem i się sprawdzał.

Sprawdzał się, bo latał tam i z powrotem ?

 

Poza tym zastanawia mnie dlaczego takie modele ktoś produkuje, na świecie ludzie nimi latają i jest dobrze, a u nas jak nie masz modelu przynajmniej 2,2m pod 50cm to zapomnij o polataniu :( Chyba nie każdy jest mistrzem w 3D i nie od razu musi mieć duży i super wypasiony model.

Oczywiscie, że nie każdy jest od razu mistrzem, ale żeby nauczyć sie latać 3D trzeba mieć coś lepszego niż Giles z cm pro.Jest sporo małych modeli, które świetnie nadają sie do nauki tylko trzeba z głową dobrać wyposażenie.

 

Nie neguję faktu, że przyjemnie lata się modelem lżejszym ale różne są umiejętności i oczekiwania co do modelu więc kategoryczne twierdzenie, że coś nie ma prawa latać (skoro lata) jest nieco dziwne.

Piszemy w dziale 3D gdzie ludzie oczekują od modeli więcej niż podstawowej akrobacji.

 

A na koniec. Widziałem kiedyś lot wspomnianego Gilesa z CMPro, który to podobno też nie ma prawa latać, w wykonaniu dobrego pilota i jestem przekonany, że piszący takie opinie szybko by je zmienili :) Może nie tak do końca modele źle lub wcale nie latają tylko tym, którzy nimi sterują brak umiejętności :D

Raczej brak nerwów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zaczynamy się zgadzać ,konkretny model to 1,8 m i ok 5 kg wagi i akrobat

a 6S tak ale 6S2P i to juz tak i z tym się zgadza że nie 150 zł :cry:

Czemu zaraz 5kg ? Wyjdzie sporo mniej, pakiet można dać 8S1P i też będzie dobrze. Jedynie cena nieco wyższa i tu jest drobna nieścisłość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weszły już na rynek cele life 4000mah chociaż i na lipo jest dobrze przy elektryku można załozyc dużo większe smigło i model całkiem inaczej lata nawet kiedy waży wiecej niż na spalinie.

 

8S to już przesada widziałem na pokazach w Czechach 2m su 29E na 6cel lipo 3700 z silnikiem axi 5325/16 waga modelu 4700g czas lotu 8 min odejscie z zawisu bardzo dobre.Cena silnika niestety kosmiczna, ale zawsze można szukac odpowiednika w Chinach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...8S to już przesada widziałem na pokazach w Czechach 2m su 29E na 6cel lipo 3700

Nie przesada bo zamiast 6S 3700 można dać 8S np. 3000 lub mniej. Wyższe napięcie=mniejszy prąd=lepsza sprawność napędu. To tak z doświadczenia.

 

EDIT: Zaśmiecamy post totalnie i ktoś chyba będzie musiał posprzątać :lol2:

Moderator przywołuje do porządku więc proponuję zakończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.