Skocz do zawartości

Piekny zapach spalin i szybowiec.....


Peter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pierwszy post,i od razu pytam :twisted:

Tylko nie odsylajcie mnie do googli,bo jeszcze gdzies zbladze ....

Zalozenia sa takie:

BARDZO WOLNO latajacy holownik,ale szybowiec bedzie brany na ,,barana''

Szybowce maja 2,6 m 1,6 kg i 3,2m 2,2kg.

Taka prace ma wykonac.W przerwach od pracy (holowanie) ma on latac powoli,i musi byc b. stabilny.Uwaga-brana jest mozliwosc pilotazu przez kobiete,oczywiscie pod scislym :P

nadzorem :*

Bralem pod uwage konstrukcje typu vintage-takie tracace myszka,z duzym wzniosem skrzydel,ale to chyba raczej zly pomysl.

Silnik kupie,(choc mam os 40,os55, i Tigre 42) chyba 4-takatatata ,on tak ladnie klanguje.

Chodzilo by mi o jak najmniejsze obciazenie skrzydel,mala predkosc,pancerna budowe,najlepiej bez kolka na przodzie.

Zabilem do tej pory 2 trenerki (160cm-rozp) trzeci czeka na rzez,wiec moge stwierdzic ze spalina juz latam-choc krotko.

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W powitalni juz bylem.Ale tam chyba nie miejsce na pytania o model,przynajmniej z nazwy dzialu tak wywnioskowalem.

Ale napisze jeszcze inaczej.Wiem o tym ze mozna poszukac,tylko trzeba wiedziec czego szukac,ja kompletnie laik w tej dziedzinie,wiec wezcie prosze poprawke na to.

Kobieta + laik= wolno latajacy model

A i najwazniejsze.Z narzedzi to mam niewiele:stary srubokret,noz-ostry,klucz do kol i i dwa plaskie klucze 10 i 13.Czyli do wersji ARF powinno wystarczyc,a tylko taka wchodzi w gre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter-paralotnie, tak to baranka nie uzyskasz :(

 

Wbrew twoim założeniom baranek musi byc mały, z dużym silnikiem i dobrym pilotem :D Po wyczepio pionowo w dół zaciągasz przed ziemia i lądujesz, a do tego trzeba wprawy nie kobiety :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze tych funkcji nie da sie pogodzic ,,wolno lata i holuje'' tzn. nosi na barana modelik szybowca (ale czy na pewno,werdykt okrutny-nie da sie ? ).W takim ukladzie pozostaje otwarta opcja spalina-latawiec.

Odpada tylko wersja skladania z patykow i wiurow,bo mie mam takich mozliwosci by to ulepic.Temat pozostaje dalej otwarty,powyzej 1,6m,silnik tzw. bezproblemowy-stawiam na OS,moze byc 4 takt,i powinien ,,sam latac'',konstrukcja pancerna..Chcialbym w koncu miec model spaliny o zyciu dluzszym niz 3-4 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrym modelem będzie Piper o rozp. 2,6 m. Jest chyba taki w Modelpartner w Andrychowie u Leszka Jury. Do takich szybowców mniejszy model absolutnie się nie nadaje. Do napędu baranka trzeba użyć przynajmniej ZDZ40 - o mniejszych i słabszych silnikach raczej zapomnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak policzylem wszystko,to az sie zdziwilem,koszty rosna nieproporcjonalnie do wielkosci.

Finansowo wytrzymam model do dwoch metrow,no moze z malym hakiem.

Okrutnie drogi ten Piper,jak na mozliwosci robotnika najemnego na obczyznie.

Fakt model ladny,ale ciut za duzy.

Dzieki Wam,powoli dotrl do mnie fakt ze trzeba zapomniec,albo sie zrujnowac....

Czyli skroce nieco aspiracje,ale cechy podone jak wyzej,bez holowania-niestety.

Wolny,stabilny,pancerny do 2m ropietosci.Najlepiej ala trener o walorach latawca z silnikiem,tylko wersja ARF.

Czy cos w tej wersji jest do kupienia w Europie?

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu na barana ?

Zmień założenia na normalne holowanie na lince to będziesz mógł kupić tańszy holownik.

Próbowałem obu sposobów i na lince jest lepiej na barana najwyżej model który nie ma lotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt,jest to jakies wyjscie.

Na poczatkuuzywalem Magistra,o zgrozo,z elaporu ,latal z silnikiemz silnikiem OS 40 LA.

Ma to na pewno wiecej mocy niz pedzone bateriami.Nawet producen prponuje ze da sie holowac Easy Glidera-na lince.I tu zaczynaja sie schody.Wbrew pozorom,Magister nie jest lekkim modelem,ani wolnym.A juz na pewno super stabilnym.Na bateriach , to i owszem,ale na spalinie raczej nie.I nigdy tego nie robilem-holowanie,wiec z gory jestem spisany na straty.Na barana,wydawalo mi sie ze bedzie latwiej.Przesiadlem sie na klasyczne tartaczne trenerki 1,6m.

Fakt lataja o niebo lepiej.Ale rozwazcie teraz mieszanke wybuchowa.Ja jako trener i drugie radio polaczone kabelkiem,toz to proszenie sie o klopoty.Ja nie mam az takich umiejetnosci w lataniu,by uniknac kraksy,bo sam ledwo latam..Jesli model ze spalina latalby podobnie jak Easy Glider to dam rade(chyba?)

Widze czasem jak to holowanie na sznurku wyglada,w moim wykonaniu byloby pewnie pierwszym i ostatnim. :rotfl:

Koledzy mi podpowiadaja,ty potrzebujesz liscia z motorkiem,moze przezyje dluzej...

Wiem ze trudno mi cos doradzic,bo jestem juz na takim rozdrozu,malym szybowcem juz latam,a spalina jeszcze nie,ot i caly problem co dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,tak,macie racje.

I moja piekna i jakze rozwojowa koncepcja upadla.Punkt po punkcie.

Holowanie,juz wiem,kolega z modelem lub zapomniec.Model tartak lub prawie prawdziwy.

Zawsze wiedzialem ze to nielatwe hobby...

Pozostala mi jeszcze nadzieja ze moze jest jednak wolno latajacy trenerek,o atrybutach w/w by muc latac,latac,latac....

 

(pisalismy jednoczesnie ,,..nie trener...'' tu mialem na mysli nasteny model typ. trenener,i nastepny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analogia-grajac w gierke Tony Hawk,ktos nauczyl sie jezdzic na deskorolce?

Nie twierdze ze symulator nie pomaga,ale na zywca to calkiem inaczej wyglada.

Jak do tej pory padly dwie propozycje,lecz z powodow w/w raczej nie do wdrozenia.

Co lata powoli do 2m.Propozycje? Temat nadal otwarty.

Wybral bym sam,ale brak wiedzy w temacie.

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze symulator (mowie o porzadnych) to bardziej narzedzie nauki a nie gra.

Dlatego doszukiwanie sie analogii jest troche niewlasciwe.

To ze rownoczesnie spelniaja znaczenie gry czy narzedzia relaxu nie znaczy ze nie ucza - ucza i to bardzo duzo. Oczywiscie nie oddaja idealnie rzeczywistosci jednak podstawowych odruchow naucza.

 

Osobiscie polecam symulatory ktorych wielkich zwolennikiem jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.