Skocz do zawartości

Co to za silnik?


Damian-str

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak wszyscy pytają to ja też.

Silnik produkcji Chińskiej.

Interesuje mnie głównie jego pojemność.

Jest to silnik żarowy, ale zastanawia mnie zastosowanie w nim gaźnika walbro.

 

Przepraszam za jakość zdjęć, ale były robione telefonem przy nie najlepszym oświetleniu.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mocowaniu (nie wygląda na przerabiane) sądzę że jest to oryginalny gaźnik do tego silnika.

Z tego co udało ni się policzyć wychodzi że ma on pomiędzy 40 a 60 ccm. Ale nie pasuje mi wlot powietrza do gaźnika, ma małą średnicę, w moim benzynowym silniku 45ccm jest sporo większy.

 

Jak myślicie miało by sens przerobienie go na benzynę?

No i jakie śmigło do niego założyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w czym problem? Średnicę cylindra możesz zmierzyć przez okno wylotowe po odkręceniu kolektora wydechu, skok tłoka zmierzysz przez otwór gniazda świecy żarowej. Później chwila zabawy kalkulatorem i będziesz wiedział z czym masz do czynienia :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Damian-str nie twierdzę, że jego pojemność jest inna niż podana przez Ciebie, ale 60 w stosunku do 40 ccm to jest o 50 % więcej. Czyli Twój pomiar - szacunek jest obarczony wielkim błędem....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.