Skocz do zawartości

Zestaw na początek


Krzysztof-G2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Proszę was o doradzenie mi w zakupie zestawu (ładowarka, aparatura, pakiet itp.) na początek. Zaznaczam, że mogę na to wydać ok 500zł. Wrzucam tu kilka moich propozycji z Hobbycity.com :

 

Aparatura

 

Ładowarka

 

Serwa x 7

 

Kabel do symulatora

 

Pakiet do nadajnika

 

Zestaw napędowy

 

Pakiet napędowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witaj!

 

Po pierwsze aparature kupuje się na lata. Było to wałkowane wiele razy na forum. To co wybrałeś to nawet dobra aparatura na początek, ale jak masz trochę kasy to dołóż i kup np to .

 

Ładowarka jest ok.

Serwa też, ale niewiem po co Ci aż 7. :)

Zestaw napędowy także jest ok.

Pakiet też jest ok, ale jak chcesz dłużej polatać to kup takie dwa. :wink:

 

 

Co do kabla i pakietu do nadajnika się nie wypowiem, kabel kupujesz do nadajnika, a pakiet jest czasem w zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ta apartura musi być koniecznie na 2,4Ghz ?? Lepiej kupic jakaś sprawdzona aparture np. Futaby, Hiteca, Sanwy itp

P.S Apartury najczesciej sa na 9,6V.. chyba ze chcesz ja upalic tymi Lipolami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof-G2, ja nie odradzam Ci tego nadajnika.

 

To co wybrałeś to nawet dobra aparatura na początek, ale jak masz trochę kasy to dołóż i kup np to .

W tym zdaniu nie pisze żebyś jej nie kupował, tylko jak masz więcej kasy to żebyś kupił coś lepszego.

 

Ale piszesz:

jest dobra na początek gdy ktoś tak jak ja nie ma dużych funduszy.

- i z tym się zgadzam. Skąd miałem wiedzieć jak dużą kasą dysponujesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek polecam ci aparaturę 35 mHz najlepiej markową np taką . Sam napisałeś że masz na ukończeniu toto 0 i zaczynasz rwd5. pomyśl o kosztach odbiorników.

 

ładowarkę na początek kup sobie prostą za ok 20-30zł np. a nie turnigy accuel-6 co kosztuje ok 175 zł. (w polsce)

 

serwa ok

kabel do symulatora ok

pakiet nadajnika ci nie potrzebny bo zwykły ni-cd lub hi-mh też jest ok. w tej aparaturze co podałem ci link jest już pakiet

 

zestaw napędowy może być

pakiet może ok ale mógłby być trochę lżejszy

 

Mam nadzieję że pomogłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładowarkę na początek kup sobie prostą za ok 20-30zł np. a nie turnigy accuel-6 co kosztuje ok 175 zł. (w polsce)

 

Moim zdaniem to zła rada. Bez dobrej ładowarki najłatwiej się zniechęcić do latania elektrykami. Bez dobrej ładowarki nie wiesz, co się dzieje z twoimi akumulatorami. A ta ładowarka kosztuje tyle co 1-2 umiarkowanie porządne pakiety. Kup porządną ładowarkę.

 

PS. Swoją drogą to zawsze mam dystans do rad kogoś, kto nawet nie umie poprawnie napisać dwóch zdań w ojczystym zapewne języku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam aparature HK:) mam taką tylko 4CH .W dodatku, wbrew pozorom nie trzeba jej zasilac osobnym aku ,lecz poprzez BEC. Na forum użytkownicy pisali , że 6-cio kanałową ciężko się stroi. powodzenia!

"Czasem lepiej milczeć i być podejrzewanym, że się jest głupcem, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości." - to taki tendencyjny cytacik.

 

"Kolego" - gdzie jest jakikolwiek ślad sensu w twoim poście? Być może, jedyne co się trzyma kupy to podpis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.