Skocz do zawartości

Budowa modelu kartonowego


Szymon Modelarz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar zbudować pierwszy model samolotu kartonowego z małego modelarza z 1-2-3/ 2008rok w skali 1:33.

To jest gotowe tylko do wycięcia i do złożenia.

 

Jest instrukcja jak złożyć,ale zdania tak są sformułowane ,że nie wiem do końca jak to zrobić.

Może ma ktoś ten numer: Messerschmitt Bf-110 C-1.

 

np: co znaczy uzupełniamy wręgami lub doklejamy sferycznie segment?

Robię to pierwszy raz więc jeżeli ma ktoś ten numer to pomózcie i wogóle jak zacząć budowę czegoś takiego jak nie to nadeśle zdjęcie tekstu i częsci. :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dawno nie kleiłem modeli papierowych ale wydaje mi się że:

 

Uzupełniamy wręgami tzn. wręgę powielamy tj. wykonujemy w dwóch egzemplarzach, wklejamy po odpowiedniej stronie stykających się segmentów, dopasowujemy i wklejamy, Potem spasowujemy segmenty, szlifujemy jeśli trzeba i kleimy razem

 

Doklejanie sferyczne to chyba tzw. na zakładkę czyli podklejasz pasek pod segment + jedną wręgę i doklejasz kolejny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doklejamy sferycznie segment

Doklejamy element w kształcie sfery.

Sfera to inaczej kula pusta w środku. Czyli pewnie chodzi o element np. dziobu.

Uzupełniamy w wręgami. hmm Uzupełniamy, czyli wstawiamy w miejsce gdzie czegoś jeszcze brakuje.

Myślę że jak zaczniesz składać, to wiele elementów "samo" wskoczy na swoje miejsce.

Czego nie wiesz pytaj

Pozdrawiam

Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej nt. modelarstwa kartonowego zapraszam na Forum Konradus'a - nie zachwalając ale najstarsze i największe forum polskojęzyczne poświęcone modelarstwu kartonowemu.

Co do samego modelu to poniżej masz linki do wątków z nim związanych:

pierwszy

drugi

A jak pogrzebiesz dalej to pewnie jeszcze coś znajdziesz.

I się nie przestrasz - narzekanie należy do jednej z bardziej ulubionych form rozrywki kartoniarzy (do których sam się zaliczam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.