Skocz do zawartości

Pomoc w budowie pierwszego modelu


Szymon Modelarz

Rekomendowane odpowiedzi

ponieważ jestem zupełnie początkujący

Sam sobie udzielasz odpowiedzi - nie bierz się za KIT bo padniesz nie mając podstaw. Zbuduj tak jak wielu z nas TOTO lub RWD-5 (żaden wstyd) , naucz się latać i jak opanujesz już jako-tako deproniaka w powietrzu pomyśl o kupnie EPP (Mini-Mag, Cesna itp) w celu doskonalenia latania. Kolejnym krokiem może być budowa z zestawu KIT - ale tu polecałbym wparcie doświadczonego modelarza. A zamiast KITu polecam polskiego WICHERKA - nauczysz się budować od podstaw jak wiele pokoleń przed Tobą.

Musisz zdać sobie sprawę, że pierwszy sezon dla wchodzącego w modelarstwo RC jest tylko na naukę, dopiero później zacznie się zabawa.

I nie mówię tego aby Cię zniechęcić - pomimo swego wieku i chyba dość sporego doświadczenia w innych dziedzinach modelarstwa (kilka modeli zaprojektowanych i wydanych) zaczynam się bawić w RC i wybrałem taką drogę jaką Ci polecam.

I nie śpiesz się - czytaj, czytaj i dopiero pytaj, a potem przemyśl i zrób to raz a dobrze. Modelarstwo nienawidzi pośpiechu.

A do wiosny jeszcze dużo czasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kit od KAKABE - ELEKTROPUZZEL

maly trenerek , wszystko wyciete laserem skladanie to bajka z pewnoscia latwiejsze niz np rwd 5 gdzie musisz jeszcze wszystko wycinac i prosto skleic

Modelu od Kakabe nie da sie zle zlozyc :roll:

a jesli sie da to skladajacy musi byc "wybitnie" utalentowany

szukaj uzytkownika Kakabe

Powodzenia w modelarstwie

 

 

Madrian czy jaskolka jest RC , czy ja nie umiem czytac ze zrozumieniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon Modelarz, , jesteś z Rzeszowa. Idz na ul. Fredry do modelarskiego i kup ten model.

 

http://www.emodel.pl/morlock-model-falcon-p-1042.html

 

 

Mój tata nigdy nie miał nadajnika w rękach, a tym modelem sobie lata i bdb mu to idzie.

 

Dla początkującego jest idealny. A epp bardzo łatwo się naprawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madrian czy jaskolka jest RC , czy ja nie umiem czytac ze zrozumieniem?

Nie jest. :wink:

Umiesz. :wink:

Ale dla początkującego to i tak dobra zabawa, a jak się takiego modelu nie będzie "udawało żłożyć" to widocznie posiada inne talenty niż modelarstwo :D

Na pewno wyjdzie to taniej niż zakup RTF-a czy ARF-a i rzucenie go w kąt po paru lotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle ,że mam Sky lady 2 i nie zbyt mi to szło ,dopiero gdy go już prawie rozwaliłem (ale tylko regulator lub sterowanie- nie wiem) coś tam mi wychodziło.

 

 

A ten z tej strony to nie jest jakiś badziew co raz uderzy w ziemię i złamany kadłub?

 

Nie wiem, ale spróbowałbym zbudować tego RWD 5 ,wiem ,że to zajmie dużo czasu.

Najbardziej boję się że nie dam rady go złożyć a szkoda wydawać kasy na materiały ;ile trzeba na niego wydać kasy żeby latał i czy ta konstrukcja jest łatwa w wykonaniu i tym samym w locie?

 

Po wszystkich propozycjach sam nie wiem, wiem tylko że żyje i że nie kupię tego modelu Jaskółka czy jakiś do zabawy.

 

Na razie składałby tego skazoo albo naprawie sky lady 2 i spróbuje/ poradzcie coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RWD-5 jest z Depronu. U nas to nazywa w sklepach, Arbitron - podkład pod panele podłogowe. W każdym sklepie z panelami podłogowymi. Pianka 5mm.

ok 30zł za paczkę 10 arkuszy, z czego tobie potrzebne może 2szt.

 

Czas budowy modelu to ok. tygodnia, pod warunkiem, że często drapiesz się po jajkach ;)

Jak zaniechasz tego zwyczaju, to pójdzie szybciej. :D

 

HC, to taki zagraniczny sklepik:

www.hobbycity.com płaci się dolarami, jak w Pevexie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rwd-5 by skazoo nie jest zbudowany z balsy, będziesz potrzebował podklady pod panele ,taki zielony izofloor, popytaj w Obi , Castoramie czy podobnych sklepach, depron ten występuję w trzech grubościach 1mm, 3mm ,6mm ,Tobie będzie potrzebny ten 6mm ,kupić z 3-4 podklady to w granicach 8 zł , klej polimerowy z 5 zł ,listewki sosnowe, nie pamietam teraz przekroju ,ale poszukaj w dziale "od czego zacząć" tam wszystko napisane. Co do sklepu www.hobbycity.com Płaci się za pomocą Paypala.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.