Jump to content

Zrywanie synchronizacji


sudik

Recommended Posts

Na szczęście jak sprawdzam przewinięte silniki to daje bezpiecznik samochodowy. Natomiast co do timmingu to na podobnym silniku ( oba outrunner ) nic się nie dzieje i wszystko chodzi równo.Czy mam przebicie do statora sprawdzam miernikiem łapiąc jeden kabelek i przykładam drugi kabel od miernika do poszczególnych ramion statora. Może gdzies popełniam błąd ?

Link to comment
Share on other sites

Gdybyś miał zwarcie do masy, silnik prawie na pewno by nie startowal (drgałby, a zakręcony ręką chwilami by się zakręcał). Taki objaw, jak podajesz, najcześciej występuje, gdy przewijany samodzielnie silnik, jest nawinięty zbyt cienkim drutem, dla założonego obciążenia np. zbyt duzym śmigłem. Jeśli zasilisz go mniejszym napięciem, np. z pakietu dwucelowego, zjawisko zatrzymywania nie powinno wystapić. Sprawdź to. pozdr.

Link to comment
Share on other sites

Problem rozwiązany. Powodem w złym działaniu było ( aż wstyd się przyznać ) błędne nawiniecie silnika :oops: . Nawijałem :AacCBbaACcbB , spróbowałem ABCABCABCABC i działa bez zarzutów. Dziękuję za szybką odpowiedź i pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Ten drugi schemat nawinięcia nie jest optymalny dla 12 zębów (ale kręcić będzie, z gorszymi osiągami). Najlepszy jest AabBCcaABbcC, jeżeli masz 14 magnesów. W Twoim schemacie, który podałeś jako pierwszy, kierunek nawijania kolejnego zęba (B), po A, zaczynał się w złą stronę. Dla sekcji C to samo. Rozpoczynanie sekcji w złą stronę w stosunku do sekcji A. Dlatego zrywał się. Ja przewinąłbym jeszcze raz (w końcu to 15 min. roboty), zyskasz na mocy, przy tym samym prądzie. Pozdr.

Link to comment
Share on other sites

Gdybyś miał zwarcie do masy, silnik prawie na pewno by nie startowal (drgałby, a zakręcony ręką chwilami by się zakręcał). Taki objaw, jak podajesz, najcześciej występuje, gdy przewijany samodzielnie

bubu2 , a co zrobić jeżeli silnik nie był przewijany. mam taki objaw w silniku e-max CF 2812 chodził jakieś 20 min potem go odłożyłem i przestał działać.

Link to comment
Share on other sites

Nie podajesz dokładnie objawów, ale jeśli drga przy uruchamianiu, to najprawdopodobniej masz urwany jeden z przewodów. Sprawdź omomierzem (jeśli nie masz, kup. To zaledwie, najtańszy, 10zł), powinna być prawie zerowa oporność między wszystkimi trzema przewodami. pozdr.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.