Skocz do zawartości

Big lama - silniki, pakiet i tuning


Pablo621

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem od niedawna posiadaczem Big lamy, odbyłem już 27 lotów, w tym 2 zakończyły się kretami. Przejrzałem sporo postów dotyczących tego modelu, znalazłem wiele odpowiedzi, ale często (jak nie zawsze) temat schodził po kilku/kilkunastu odpowiedziach na lame v3/v4. Mam jeszcze kilka pytań: Wiem ze tuning dla tego modelu jest bardzo kosztowny i w sumie się nie opłaca (chyba że komuś zależy na wyglądzie). tak więc mam w planach dokupić tylko Pakiet Xtreme (900mAh 11.1V 20C ~ 80zł), łopaty Xtreme i silniki Xtreme.

I tu moje pytanie: w wielu miejscach znalazłem silnik (np: http://riku.pl/#product_cat:532|4467) właśnie tej firmy i było też napisane że ma dosyć duży pobór prądu (do 15-18A) jednak nigdzie nie ma jego wagi ani nie jest zaznaczone czy można go wstawić do big lamy. Jednocześnie nie posiadam informacji (właściwie żadnych) o oryginalnych silnikach w tym modelu (pisałem do sprzedawcy ale od tygodnia nie otrzymałem informacji zwrotnej) więc nie wiem czy można sobie tak po prostu zamienić te silniki.

I jeszcze jedna sprawa. Jakiej wydajności są oryginalne pakiety E-sky, bo tego też nie moge znaleźć i nie wiem czy jak zamienie silniki to czy ten pakiet da radę.

 

Pozdrawiam wszystkich i życzę szczęśliwego nowego roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś kto dokonał takich zmian? Bo trafiła mi się okazja i odpowiedz muszę dać do soboty. Zależy mi głownie na podpowiedzi, czy można ten silnik: Xtreme - silnik napędowy 180SE / A - Lama zastosować w Big lamie, bo na forum w którymś wątku było napisane ze oryginalne silniki długo nie wytrzymują (poki co działają, ale nie wiem jak długo jeszcze pożyją) a nie chce wyrzucać kasy w błoto, bo jeżeli nie pasują to zrezygnuje z zakupu.

Proszę o podpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś kto dokonał takich zmian? Bo trafiła mi się okazja i odpowiedz muszę dać do soboty. Zależy mi głownie na podpowiedzi, czy można ten silnik: Xtreme - silnik napędowy 180SE / A - Lama zastosować w Big lamie, bo na forum w którymś wątku było napisane ze oryginalne silniki długo nie wytrzymują (poki co działają, ale nie wiem jak długo jeszcze pożyją) a nie chce wyrzucać kasy w błoto, bo jeżeli nie pasują to zrezygnuje z zakupu.

Proszę o podpowiedź

Nie. W BL są silniki innej klasy niż 180. Silnik, jaki podałeś, to element zamienny do Małej Lamy.

W BL są chyba silniki klasy 300 o ile pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź.

a czy są silniki z tej firmy (Xtreme) do dużej lamy? Nie wiem czemu ale bradzo chce coś zmienic :) Dorobiłem już swojej roboty radiatorki do silników (lama przytyła 20gram), w sumie zwiększyłem powierzchnie 3-krotnie i teraz po 8min lotu nie są już gorące a tylko lekko ciepłe :) Każdy pisze o tuningu swoich modeli, ja w sumie zaczynam (mój 3 model) więc nie chce zmieniać w ciemno... Moze ktoś podpowiedzieć co wymienić i na co, żeby poprawić np zwrotność albo sterowność Big lamy? jest bardzo dużo materiałów dotyczących lamy v3 i v4 ale jak mi pan madrian, napisał nie mozna sobie tego tak zmieniać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kilku słowach, silniki w Big Lamie to 370'ki. I coś mi się zdaje że dużego tuningu z tego silnika nie zrobisz. Dużo lataj i tyle. Na RCgroups jest wątek o tuningu Big Lamy i chyba mi mignęła kwota 150 usd. A za tyle to można 450'kę chińczyka sobie złożyć (i to full wypas).

 

edit.

wchodzi większe akku! bodajże 1100 - 1200 :?: poszukasz - sprawdzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cztery dni temu połamałem mocowanie flybara, już zamówiłem nowe ale będzie dopiero w czwartek, więc postanowiłem to skleić. Uzyłem poxipolu. wszystko jest ok, nawet sporo latałem na nim, ale przy kolejnym krecie znowu pękło w tym samym miejscu. Nadaje się poxipol do tego czy raczej nie? jeżeli nie to jakim klejem kleić tego typu rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. chodzi o to, że co prawda jest to część wirująca, ale nie działają na nią za duże siły bo znajduje się bardzo blisko osi obrotu. Ponadto zrobiłem stalową "wstawkę" więc na zwykły lot wystarcza w zupełności.

Mam pytanie tylko co do kleju, właściwie nie zajmowałem się nigdy takimi klejami, a rodzajów w sklepach jest mase. wg mnie powinien jakoś nadtopić (rozpuścić) plastik przez co tworzy się solidne wiązanie (często mocniejsze niż zwykły materiał) czytałem gdzieś o tym ale nie wiem gdzie.

Miał ktoś z kolegów modelarzy do czynienie z takim klejem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tunie tyle chodzi o wytrzymałość, co o zmianę wyważenia. Będziesz miał zawsze bicie po sklejeniu. Poza tym, nikgdy nie masz pewności, czy spoina nie puści.

Dlatego po prostu ją wymień.

 

Zresztą cena dobrego kleju specjalistycznego potrafi być wyższa niz te 15zł za całą oś. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.