Jump to content

Helikopter Sky-shadow


marijuz

Recommended Posts

Mam helikopter sky shadow, bardzo fajna zabawka, dość precyzyjna, jak na swoją cenę. Ma jednak ogromną wadę. Elektronika w dwóch modelach tego typu spaliła mi się bardzo szybko. Czy ktoś mógłby mi doradzić, jaką elektronikę dokupić do takiego helikopterka? Ma on dwa śmigła, skręca kiedy jedno z nich obraca się wolniej, i śmigiełko z tyłu do sterowania przód-tył. Elektronika miała tą wadę, że trzeba było bardzo często ustawiać trymerem silniki, aby helikopter nie obracał się wokół własnej osi, bo zależało to, od naładowania baterii. Czy ktoś mógłby mi doradzić elektronikę, która nie spali się od zwykłego użytkowania i nie będzie miała problemu obrotów wokół własnej osi?

Link to comment
Share on other sites

Niestety, cena elektroniki, jako takiej jakości, przekracza cenę tej zabawki i to znacznie.

A ponieważ jest to maleństwo, to potrzeba miniaturowych rozwiązań, co dodatkowo kosztuje. Niewiadomo jednak dokładnie jakich mikserów i rozwiązań użył producent.

 

Te zabawki są niestety prawie nienaprawialne.

Link to comment
Share on other sites

A podpowiedzieli byście jak szukać takiej elektroniki, która działa podobnie jak oryginalna?(tzn skręca zmieniając prędkość obrotów jednego wirnika)Może spróbuję samemu uklepać coś działającego na tej samej zasadzie :wink: .

Link to comment
Share on other sites

Miałem kiedyś ten helikopter i działał dosyć dobrze, dopóki nie zacząłem go "przebudowywać". Potem przyszło tylko zniechęcenie i na 3 miesiące model wylądował w pudle. Wg mnie jeżeli to jest jeden z twoich pierwszych modeli to nie próbuj niczego zmieniać(odnośnie przebudowy). To jest bardzo trudne, chociaż tak jak Madrian napisał w którymś wątku ze takie osoby przecierają nowe ścieżki :)

Link to comment
Share on other sites

Myślę że jedyna rozsądna odpowiedź jest taka, że nie ma sensu reanimacja zabawki, ponieważ nie znamy rozwiązania gwarantującego sukces, a wymiana zintegrowanej elektroniki (włącznie z nadajnikiem) będzie droższa od nowego modelu.

Lepiej cierpliwie zbieraj na sprawdzone rozwiązanie typu Lama, w ten sposób unikniesz kolejnych rozczarowań. To rada kierowana wyłącznie Twoim dobrym samopoczuciem.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.