Skocz do zawartości

Helikopter Sky-shadow


marijuz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam helikopter sky shadow, bardzo fajna zabawka, dość precyzyjna, jak na swoją cenę. Ma jednak ogromną wadę. Elektronika w dwóch modelach tego typu spaliła mi się bardzo szybko. Czy ktoś mógłby mi doradzić, jaką elektronikę dokupić do takiego helikopterka? Ma on dwa śmigła, skręca kiedy jedno z nich obraca się wolniej, i śmigiełko z tyłu do sterowania przód-tył. Elektronika miała tą wadę, że trzeba było bardzo często ustawiać trymerem silniki, aby helikopter nie obracał się wokół własnej osi, bo zależało to, od naładowania baterii. Czy ktoś mógłby mi doradzić elektronikę, która nie spali się od zwykłego użytkowania i nie będzie miała problemu obrotów wokół własnej osi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, cena elektroniki, jako takiej jakości, przekracza cenę tej zabawki i to znacznie.

A ponieważ jest to maleństwo, to potrzeba miniaturowych rozwiązań, co dodatkowo kosztuje. Niewiadomo jednak dokładnie jakich mikserów i rozwiązań użył producent.

 

Te zabawki są niestety prawie nienaprawialne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś ten helikopter i działał dosyć dobrze, dopóki nie zacząłem go "przebudowywać". Potem przyszło tylko zniechęcenie i na 3 miesiące model wylądował w pudle. Wg mnie jeżeli to jest jeden z twoich pierwszych modeli to nie próbuj niczego zmieniać(odnośnie przebudowy). To jest bardzo trudne, chociaż tak jak Madrian napisał w którymś wątku ze takie osoby przecierają nowe ścieżki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jedyna rozsądna odpowiedź jest taka, że nie ma sensu reanimacja zabawki, ponieważ nie znamy rozwiązania gwarantującego sukces, a wymiana zintegrowanej elektroniki (włącznie z nadajnikiem) będzie droższa od nowego modelu.

Lepiej cierpliwie zbieraj na sprawdzone rozwiązanie typu Lama, w ten sposób unikniesz kolejnych rozczarowań. To rada kierowana wyłącznie Twoim dobrym samopoczuciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.