Skocz do zawartości

Easy Star - jak i czym wzmocnić


Makdaam

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 4 tygodnie później...

No i poleciał.

Frajda niesamowita aż do momentu gdy wiatr zaczął szarpać. Trzeba będzie ugotować mu nos i spróbować później. Już wiem, że tu zostaję :)

Jak większość, teraz to dopiero będzie makabra. Co chwila coś będzie potrzeba, to silnik, to regulator, to ładowarkę, i tak w kółko. Ja męczę ES już drugi rok, w moim nie ma żadnego balastu, mam KOKAM 2200 maksymalnie z przodu i jest ok'. Jak myślisz o kamerce, to zastąpi balast. Ja na moim pakiecie latam ponad 30 min. Dorobiłem lotki, lata zdecydowanie lepiej i ma większe możliwości "akrobacyjne". Na pleckach lata bez problemu. Nawet zastanawiałem się czy nie kupić kolejnego i go odpicować. Ten co mam jest treningowy i trenuje na nim mój syn i trochę jest już zmęczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ponieważ trochę już swoim ESem polatałem nadszedł czas na post pt. "Co bym zrobił lepiej"

1.Zamiast podkładek i pojedynczych nakrętek na śruby od popychaczy zdecydowanie lepiej jest założyć po dwie nakrętki (rozmiar M2) dokręcone maksymalnie do siebie (dziś zgubiłem drugą oryginalną nakrętkę wraz z podkładkami).

2. Nie żałowałbym CA, szczególnie przy mocowaniu śmigła i stateczników. Sam kadłub w okolicach nosa mam sklejony taśmą dwustronną i dzięki temu ES się rozkłada przy mocniejszym krecie zamiast wgniatać.

3. Od początku ustawiłbym popychacze na mniejszy wychył powierzchni sterowych (ciężko to opanować nawet ze spektrumowym halfrate).

 

PS. Uwaga na skaczące krety za Auchan w Swadzimiu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Zamiast podkładek i pojedynczych nakrętek na śruby od popychaczy zdecydowanie lepiej jest założyć po dwie nakrętki (rozmiar M2) dokręcone maksymalnie do siebie (dziś zgubiłem drugą oryginalną nakrętkę wraz z podkładkami).

moja taka cicha rada to podprowadzic zonie lakier do paznokci , znakomicie sie sprawdza :mrgreen: nie zawsze sa pod reka tak male nakretki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś z Was miał taki przypadek jak mój. Wszystkie kąty zaklinowania są prawidłowe (pomiędzy statecznikem pionowym i poziomym - 90 st., st. poziomy równoległy do płatów), a model po wyrzuceniu wpada w bardzo głęboki zakręt w prawo (patrząc w kier. lotu) i można go ratować tylko przez maksymalne wychylenie do góry steru wysokości. Wychylenie w lewo steru pionowego nic nie daje przy jego tak małej powierzchni. Co to może być? Zły kąt wychyłu silnika? Wkleiłem go do gondoli jak fabryka przykazała. Dziękuję za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Zamiast podkładek i pojedynczych nakrętek na śruby od popychaczy zdecydowanie lepiej jest założyć po dwie nakrętki (rozmiar M2) dokręcone maksymalnie do siebie (dziś zgubiłem drugą oryginalną nakrętkę wraz z podkładkami).

2. Nie żałowałbym CA, szczególnie przy mocowaniu śmigła i stateczników. Sam kadłub w okolicach nosa mam sklejony taśmą dwustronną i dzięki temu ES się rozkłada przy mocniejszym krecie zamiast wgniatać.

3. Od początku ustawiłbym popychacze na mniejszy wychył powierzchni sterowych (ciężko to opanować nawet ze spektrumowym halfrate).

4. Powiększyc ster kierunku przez doklejenie taśmy zbrojonej.

5. Wkleic w skrzydła po dwa magnesy bo moje skrzydła po 5 lotach miały już lekkie luzy

(ja mam takie magnesy że żeby je rozdzielic potrzeba 0.5 KG, spokojnie wystarczają)

6. Zmienic silnik na bezszczotkowy.

Co to może być?

Jak wyżej, za słąby wyrzut, jeśli latasz przy bez wietrznej pogodzie to wyrzucaj zawszę:

Prawą ręką jeśli jesteś praworęczny (aparatura w MODE 2).

Jeśli latasz przy wietrznej to spokojnie możesz go wyrzucac lewą ręką....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim ES po wymianie kadłuba i po zamontowaniu silnika tak jak pisało w instrukcji- przy starcie zaraz po wyrzucie model uciekał na prawo.Nie było czasu na zaaregowania na stery a model już zaliczał kreta.Dopiero po podłożeniu kawałka brystolu z jednej strony silnika , ES słuchał się sterów :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wszystko zależy od silnika i od śmigła. Każde śmigło jak i silnik wytwarza inną siłę która wprawia w zakręt model. Jest to siła zaśmigłowa(nie pewny jestem).

Tak więc musisz wychylić w lewo(patrząc od tyłu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.