Skocz do zawartości

przerobić na benzynke


piotr6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...kupiłem motor Super Tigre-32cm. i mam ochote przerobić go na benzyne. Na stronie Model Motor są zestawy do konwersji w cenie 220zł. z małąświecą taką pod gwint świecy żarowej. Może ktoś już przerabiał i wie troche na temat jak taki silnik chodzi z tym zestawem. Jaka jest jakość tych modułów . Ciekawe też jak ma się potem moc takiej benzynki do oryginalnego silnika żarowego czy traci coś z osiągów .A może lepiej kupić zestaw z dużą świecą i dorobić głowice :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kolego czy możesz jaśniej opisać temat, gdyż nie bardzo wiadomo po temacie co chcesz przerobić na benzynke może pralkę, a może piecyk gazowy :evil:

 

Temat pozwala na szybkie zorientowanie się co może być opisane w środku a tak to każdy wchodzi i dopiero wtedy widzi co tam jest czyli czasami to strata czasu dla niektórych , a bardziej doświadczeni modelarze omijają takie tematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego czy możesz jaśniej opisać temat, gdyż nie bardzo wiadomo po temacie co chcesz przerobić na benzynke może pralkę, a może piecyk gazowy :evil:

Polskie Forum Modelarskie Strona Główna ? Reszta ? Silniki spalinowe ? 2-takty ? przerobić na benzynke

 

Cóż -> rzeczywiście pralka pasuje jak ulał, nie wspomnę o piecyku :P

Chodź nazwa silnika w tytule byłaby mile widziana.

 

Poczytaj ten: Przeróbka zapłonu żarowego na iskrowy wątek, naświetli nieco sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie skończyłem testowanie przeróbki Mvvs 15ccm z tym zapłonem i muszę powiedzieć ,że nie spodziewałem się tak dobrych wyników. Motorek chodzi od kopa. Jeśli chodzi o regulację to jest nieco trudniej niż na metanolu ale po dobrym zabiegu chodzi w całym zakresie obrotów. Moc nieco spadła o jakieś 15-20% ale po dodaniu nitrometanu nie ustępuje mocą zwykłej żarówce.Obroty wahają się w granicach 2tys-10tys max. Co do przeróbki to wystarczy przerobić piastę pod śmigłem i wkleić w nią magnes, założyć czujnik hala (wiercąc dziury w pokrywie silnika lub dorabiając pierścień, który zakładamy na silnik tak aby czujnik znajdował się nad magnesem. Jest jeszcze możliwość zmiany gaźnika na walbro (ponoć lepiej chodzi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.