Skocz do zawartości

Quick-v od TECHone


jary14

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dzięki uprzejmości sklepu ABC-RC, dostałem model "Quick-v" do testów :)

 

http://abc-rc.pl/templates/images/thumb.php?file=templates/images/products/995/12146eb4dbed7317cb5b9af9d925d327.jpg&x=700&y=600

 

 

Na początek chciałbym powiedzieć, że pierwszy raz miałem problem, gdzie w ogóle pisać :P No, bo Sylwetką jest jetopodobny, zrobiony jak parkflyer i na dodatek dla początkujących, więc jeszcze mi "Od czego zacząć" chodziło po głowie :P Ale jednak model wylądował tutaj :wink:

 

Trochę danych:

 

* Rozpiętość - 940 mm

* Długość modelu - 750 mm

* Powierzchnia skrzydeł – 18,7dm2

* Obciążenie pow. - 13-15g/dm

* Waga do lotu - 240-270g

 

Planowane wyposażenie:

 

* Silnik Emax CF2822, chociaż producent poleca Axi to jednak... powiedzmy, że jestem uparty :wink:

* Regiel 18A - SuperSimple

* Serwa:

- Na wysokość serwo Gulong (Też od abc-rc do testów)

- Na lotki też jakieś 9g... albo Conrady, albo D90

* Odbiornik niezmiennie Rex5PLUS

* Pakiet... i tu mam problem, bo z 2S mam tylko ten od Lamy. Jak nie da rady to się kupi (i tak miałem zamiar)

*Śmigło...hmm, nawet za bardzo nie wiem, gdzie dorwać pchające, to po prostu dam 9' i odwrócę (wiem, wiem - nie po bożemu, ale raczej ni mam wyjścia)

 

To chyba tyle, jeżeli chodzi o wyposażenie, co Wy na to ??

 

Na stronie internetowej jest napisane tak:

W opakowaniu jest:

 

* sklejony kadłub

* płaskie elementy skrzydeł i i stateczników

* wzmocnienia węglowe

* drobne elementy montażowe (dźwignie, żepy

* drukowana instrukcja (angielski)

 

Pod wszystkim się podpisuję :)

Wszystkie elementy są super jakościowo, elegancko wycięte, oklejone, sklejone i z wysokiej jakości materiału. Wzmocnień jest na prawdę dużo, podejrzewam, że model będzie wystarczająco sztywny.

Po ostatnich problemach z UCanDo, przywiązuję uwagę do galanterii, tutaj narazie nie mam nic po zarzucenia :) Jedynie mogli dorzucić śmigło pchające, bo wiadomo, że takie nie wszędzie można dostać... cena zestawu wzrosłaby może o 5zł, a na 100% każdy wolałby od razu wyjąć je z pudełka, ale to już takie widzi-mi-się :wink:

 

Jedno co moim zdaniem firmie TECHone nie wyszło najlepiej w tym przypadku, to instrukcja... w porównaniu do innych firm dostaje ode mnie 6/10. Ale to jest na tyle prosty model, że te zdjęcia(które właśnie nie są najlepszej jakości) i śladowa znajomość angielskiego pomogą... a jak nie to ten temat :wink:

 

Trochę marudzę (takie moje zadanie), ale nie sądzę, żeby były jakieś problemy z montażem.

 

Pora na to co tygryski lubią najbardziej... zdjęcia :faja:

 

Pudełko po otwarciu:

Dołączona grafika

 

Zawartość pudełka:

Dołączona grafika

 

Kadłub, który mi się szalenie podoba ;D

Dołączona grafika

 

I model złożony "na sucho":

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Niestety nie obyło się bez przykrej niespodzianki: (na szczęście nic poważnego)

Dołączona grafika

 

Generalnie, dzisiaj więcej pisaniny, niż faktów, bo dzisiaj nie miałem za bardzo czasu, żeby rozpocząć budowę. W każdym razie, puki co jestem bardzo zadowolony, bo model zapowiada się świetnie, cudnie wygląda (Na prawdę wg mnie jest baaardzo ładny :D ) i nie było najmniejszych kłopotów ze sklepem, który mogę z czystym sumieniem polecić każdemu.

 

A właśnie, zapomniałem napisać: Kontakt ze sklepem SUPER, wszystko było dokładnie tak jak się w mailach umówiliśmy (dzień wysyłki/dostawy etc), a sama paczka była obłożona cienkimi płatami EPP, więc trudno, żeby jej się coś stało. Więc, narazie wszystko jest jak należy, a nawet lepiej :wink:

 

Cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A smiglo napisami do przodu, chyba tylko ginterki sie montuje napisami do tylu

Czyli tak jak myślałem. Dzięki :)

 

Dzisiaj trochę usiedliśmy do Quicka :)

 

Na początek test mojego CA z tym depronem, wynik niestety negatywny...

Ale nie ma się co łamać, puki co użyłem Technicolla i wszystko gra ( coś jak UHU POR).

 

Zacząłem od przycieńcia płaskowników węglowych na natarcie, spływ i ogony.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Płaskowniki do płatów przykleiłem na szeroką taśmę klejącą - powinno wytrzymać

 

Dołączona grafika

 

Potem przyszedł czas na przyklejenie skrzydeł do kadłuba. Z tym nie było najmniejszych kłopotów - producent o nas pomyślał i na płacie umieścił malutkie wcięcia:

Dołączona grafika

 

Takie są po 2 stronach, dzięki czemu mamy pewność, że wszystko jest prosto, bez zbędnych ceregieli :)

 

W ostateczności wygląda to tak:

Dołączona grafika

 

I na dzisiaj tyle, bo niestety ten klej długo schnie...

 

Spostrzeżenia:

* Pomimo nie najlepszej instrukcji, nie ma żadnych problemów z montażem. Zdjęcia z niej zamieszczone w zupełności wystarczą.

* W zestawie są pręty i płaskowniki węglowe w całości... ich docinanie jest o tyle uciążliwe, że i tak skończy się słynnym "rozdwojeniem końcówek" z reklam, tyle, że na to nie ma szamponu :wink: Oczywiście można trochę doszlifować i postarać się ukryć ten efekt (co uczyniłem), ale węgiel (a zwłaszcza płaskowniki) mógłby być już pocięty.

* Pręt węglowy, który ma wspierać skrzydło jest źle zaprojektowany, ale o tym w następnej części relacji.

* Model coraz bardziej mi się podoba :rotfl:

 

Czyli znowu bilans dodatni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdrowy rozum - kręci się w tę samą stronę, tylko silnik raz jest za, a raz przed modelem :)

I to jest chyba najlepsze podsumowanie :) Proponuję skończyć temat śmigła, bo to już jest sprawa rozwiązana :)

 

P.S - jak czegoś Wam brakuje w opisie to krzyczeć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S - jak czegoś Wam brakuje w opisie to krzyczeć :)

Odzewu brak - przyjmuję, że jest idealnie xD

 

Dzisiaj usiadłem dosłownie na chwilkę do modelu, tylko po to, żeby już go w całości skleić.

 

Jako, że to jest model testowy, staram się składać model zgodnie z instrukcją.

 

No więc najpierw ogony:

Dołączona grafika

 

Potem rurka węglowa, która usztywnia/wzmacnia skrzydła:

Dołączona grafika

 

i tutaj pierwszy rażący błąd konstrukcyjny... Otwory na ogonach są za bardzo przesunięte w stronę natarcia - pikuś... tzn Pan Pikuś, a sama rurka przechodzi przez miejscę na serwo od steru wysokości:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Też oczywiście Pan Pikuś, bo może miejsce poszerzyć, ale chyba warto o tym wspomnieć.

 

Rurka wg instrukcji powinna być przyklejona na taśmę klejącą - tak też zrobiłem.

 

Następnie przyklejenie SW i lotek na zawiasy z taśmy klejącej. Dodam, że krawędzie sterów po szlifowania były wyjątkowo paskudne. A to ze względu na to, że depron jest w dwóch stron obklejony papierem (czy czymś podobnym), przez co papier ścierny działał jak papier toaletowy...

Ale przy użyciu nożyka wszystko jest do zrobienia xD

 

Dzisiaj model wygląda tak:

Dołączona grafika

 

i w tym stanie waży ~80g

Do zrobienia zostało mi tylko:

- Wklejenie prętów węglowych podtrzymujących statecznik poziomy

- Galanteria

- Wyposażenie

 

Podejrzewam, że model jutro zostanie ukończony... a kiedy oblot ?? Być może nawet w niedzielę, ale raczej pogoda mi się postawi xD A z nią trudno wygrać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jary14" napisał:

 

Na stronie internetowej jest napisane tak:

W opakowaniu jest:

 

* sklejony kadłub

* płaskie elementy skrzydeł i i stateczników

* wzmocnienia węglowe

* drobne elementy montażowe (dźwignie, żepy * drukowana instrukcja (angielski)

 

Pod wszystkim się podpisuję :)

No ja bym się jednak pod wszystkim nie podpisał... :oops:

Mało tego - tak jest napisane na ww. stronie (mam na myśli żepy, cokolwiek by to miało być).

Ale model ciekawy i bardzo niedrogi :D

Powodzenia w oblocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, zrobiłem kopiuj/wklej xD

 

Powodzenia w oblocie.

Dzięki - jak tylko pogoda pozwoli, bo model już gotowy :jupi:

Dzisiaj go nie opisałem, bo cały dzień byłem na WOŚPie (pobiliśmy nasz rekord z ubiegłego roku :) )

Jestem usprawiedliwiony ?? Jutro wszystko nadrobię :)

 

EDIT:

Pogoda u mnie jest fatalna, jeśli chodzi o latanie ;(

A opisu dalej nie ma, bo niestety taka jest magia ferii, że wszystkim nauczycielom się nagle przypomina "Aha, Ia nie miała jeszcze sprawdzianu"... wiec miałem takie urwanie głowy, że szok :evil:

Temat chwilowo zawieszam, bo przez najbliższy tydzień mam zamiar się oddać narciarstwu :jupi: Więc oblot (jeżeli pogoda...) i koniec relacji najprawdopodobniej w poniedziałek :oops:

 

Za opóźnienie przepraszam, ale nawet jak bym miał czas, to i tak by nie poleciał :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam po przerwie.

 

Wczoraj wszedłem na ten temat i zobaczyłem, że jeszcze nie wkleiłem fotek gotowego już modelu - SKANDAL :!: Już się poprawiam :wink:

 

No to tak:

- Widok na całość - już z popychaczami i całą resztą :)

 

Dołączona grafika

 

Inna perspektywa:

Dołączona grafika

 

Popychacze są z prętów węglowych, połączone z sterem/serwem izolacją termokurczliwą. Wiem, że ten patent już jest znany - sam go już stosowałem, ale za każdym razem mam taką myśl: "I to ma wytrzymać ? ". Ale jak dotąd to rozwiązanie mnie nie zawiodło :)

 

Dołączona grafika

 

A tym zdjęciu widać również prowadnice (?) od popychacza SW. Od razu mówię: zanim ją założycie, lekko rozwierćcie. Ja tego na początku nie zrobiłem, dziurka okazała się za wąska i przy ruchu serwa, nasza prowadnica się wyrwała

 

Próba elektroniki oczywiście się już odbyła :) I powiem Wam, że nawet na tym pakiecie od Lamy (2S 800mAh 10C) model na 1/2 "gazu", miał wystarczającą moc do lotu :) Ale i tak miałem w planach kupić jakiś pakiet 2S, więc przy okazji pobytu w górach, zahaczyłem o sklep ABC-RC i między innymi zakupiłem taki pakiecik :)

 

Dołączona grafika

 

A oto stylowy portret xD Razem z przejściówką mojego autorstwa :P

 

Narazie, mogę jeszcze napisać, że model z takim pakietem się nie wyważa. Już ŚC sprawdzałem x razy... W sumie to coś tu jest nie tak... Nie chciał się nawet wyważyć z pakietem 850 mAh 3S... Generalnie, trzeba będzie coś mu dołożyć na dziób. Także, jak się zdecydujecie na ten model, to bierzcie do niego pakiet ok. 1300 - 1500mAh.

ŚC = (wg instrukcji) 11cm od krawędzi natarcia (przy kadłubie).

 

Mam nadzieję, że najpóźniej jutro zobaczycie film/fotki z oblotu... ale nic nie obiecuję... Niestety pogoda stwierdziła, że musimy zrozumieć, jak się żyje na Syberii xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że masz dość ciężki silnik jak na taki model. Według producenta do lotu powinien ważyć 240-270g. Skoro ma to być model do spokojnego latania, to wystarczyłby któryś z tych silników:

http://unitedhobbies.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6547&Product_Name=TURNIGY_2204-14T_19g_Outrunner

http://unitedhobbies.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6311&Product_Name=hexTronik_16gram_Brushless_Outrunner_1700kv

 

Osobiście użyłbym srebrnego. Wtedy wystarcza mały regulator (10-12A) i ten pakiet 2s 800 mAh byłby idealny. Przemyśl sprawę, ma to być model do spokojnego latania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, ja mam ten drugi silnik (HexTronik), ale producent zaleca tego Axi (patrz pierwszy post) ~ 45g... ja wziąłem Emax'a ~ 39g. Czyli i tak lżej...

Jako, że to jest model testowy to staram się robić wszystko zgodnie z instrukcją.

No zobaczymy jak to się skończy :wink: Dzięki za radę :)

 

A swoją drogą... czy ten silnik na śmigle 8x4.3 dałby radę ?? (Hextronik) Myślę, że tak, ale zapytać nie zaszkodzi :wink:

 

Edit:

 

No i stało się - model poleciał :jupi:

 

Został wyważony dzięki pamiątce z "Kopalni złota - Złoty stok" xD

Dołączona grafika

 

Dodatkowe 35g na dziobie czyni cuda :P --> 45g (pakiet) + 35g (sztabka) = 80g

Więc kupując pakiet specjalnie do niego w ok. taką wagę bym celował.

 

Niestety z tego lotu żadnych dowodów nie mam :P (No może poza świadkiem :P ) Zrobiłem dosłownie jedno kółko - wyrzut i powrót pod nogi. Co tu dużo mówić... zaczynało już się ściemniać, że już o temperaturze nie wspomnę :P

Model ma wystarczający nadmiar mocy (na pełnym "gazie" jest po prostu szybki) i bardzo zwrotny. Na następny lot chyba na lotkach zastosuję 50% D/R. Niestety nie wiem jak szybuje - mój błąd... ( kółko było za małe :rotfl: )

Jutro oblot#2, wtedy powiem coś więcej o właściwościach. Ale narazie nie mam zastrzeżeń - model się słuchał w każdym calu :)

 

No i jutro postaram się odpowiedzieć na pytanie - "Czy ten model jest rzeczywiście dla początkujących ?? "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Ten srebrny silnik posiadam, nawet trzy ;D Uważam go za bardzo dobry silnik. Niska waga, duży ciąg. Zrobiłem kiedyś pomiary ciągu i takie oto wyniki otrzymałem:

 

Śmigło 5043 160g ciągu

Śmigło 7035 250g ciągu

Śmigło 8040 300g ciągu

Wszystko na pomarańczowych śmigiełkach GWS

 

Z tego co wiem to śmigło 8043 za bardzo obciąża silnik. Dlatego dobrze jeżeli użyjesz 8x4. Wtedy można śmiało odjąć z modelu jakieś 40g. Przy 300g ciągu będziesz miał niezły nadmiar mocy do wykorzystania :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj był na pozór ładny dzień :P Nie padało, słoneczko świeciło, a wiatr ?? Wiatr się zdawał być słaby :P Niestety w tym przypadku słowo klucz to: zdawał :wink:

 

Ale model poleciał :) Niestety tylko minutę, a sam lot zakończył się efektownym, ale całe szczęście niegroźnym, awaryjnym lądowaniem :evil: :)

 

Tutaj filmik, z tego nieszczęsnego zdarzenia:

(kliknij na zdjęcie)

 

 

 

I muszę napisać: Jeżeli wiatr prędkość wiatru przekracza 3-4m/s to dajcie sobie spokój z tym modelem :!:

Niby oczywiste, nie ?? xD Hehe, ale jak tak model leży i mówi do nas "No choć polatamy", to dziwnie nam się o tym zapomina :wink: Modelowi praktycznie nic się nie stało. Jedynie z jednej strony wyrwało statecznik pionowy. Nic o naprawie nie piszę, bo pare kropel CA do styropianu i przyśpieszacz załatwiło sprawę w 5 min. Niestety nie mam zdjęć z lotu, bo założenie było takie: Pierwszy pakiet na film, drugi na zdjęcia... :oops:

 

To już drugi lot i mogę na temat właściwości lotnych coś, niecoś powiedzieć.

 

W locie jest stabilny i przewidywalny. Lecz, przy większym "gazie" i większych wychyleniach - bardzo dynamiczny i zwrotny.

 

I teraz najważniejsze:

ma to być model do spokojnego latania.

Na www.abc-rc.pl model jest w zakładce -"Dla początkujących"

 

I moim zdaniem, to nie jest do końca prawda...

Model może być na ten pierwszy, ale tylko, jeżeli mamy pod bokiem doświadczonego modelarza, który nam go oblata i najlepiej na kablu będzie pomagał w naszych pierwszych lotach RC. Jeżeli zaczynasz sam, to zacznij od trenerka EPP, lub sam coś wytnij z podkładu pod panele :wink: Ja jednak uważam, że Quick jest świetny na drugi, lub nawet trzeci model.

Być może producent zasugerował się prostotą montażu... Bo model jest rzeczywiście bardzo prosty do złożenia i każdy powinien dać sobie z tym dać radę.

 

Podsumowując:

Quick to super model za super pieniądze. Sam model nie jest drogi, tak jak osprzęt do niego - tylko się cieszyć... o tak :rotfl:

Jakość wykonania też jest bardzo dobra - zarówno części depronowe, jak i galanteria. (Uchwyty do popychaczy - cud, miód i orzeszki :lol2: )

Bardzo ładnie się trzyma powietrza i słucha drążków.

- Jest to model na mały wiatr

 

Generalnie: POLECAM :!: :!: :!:

Może niedługo podrzucę więcej fotek i dłuższy film z lotów (przy normalnej pogodzie).

 

Mam nadzieję, że test/opis był wystarczający. Jeżeli nie to krzyczeć, zawsze mogę coś dopowiedzieć :wink: Jeszcze tylko mnie kusi, żeby spróbować na zestawie zasugerowanym przez Pawła... ale to później :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.