Skocz do zawartości

Zimowe, wiosenne, letnie i jesienne latanie w Krakowie


Callab

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem fajne miejsce do startów/lądowań tuż obok pasa w Czyżynach. Trzeba wjechać z al. Jana Pawła II w park technologiczny (na światłach), jedziemy do końca, potem w lewo i po 30 metrach widać 'łąkę' z wykoszoną trawką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czekać gdy pojawią się tam namioty przybyłych na festiwal... ;-/

 

Mam pytanie - czy znają panowie jeszcze jakieś miejsce w Krakowie gdzie można polatać ze startami z ziemi, a dokładniej z jakiejś utwardzonej drogi (nie z trawy)? Byłem wczoraj po raz pierwszy na tzw. "śmietniku", ale tam sama trawa, krzaki, chwasty - bardzo przyjemnie, ale nie do startów z ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj po raz pierwszy na tzw. "śmietniku", ale tam sama trawa, krzaki, chwasty - bardzo przyjemnie, ale nie do startów z ziemi.

 

Kiedyś może ze dwa lata temu na "Śmietniku" był ładnie wykoszony "krzyż" do startów i lądowań ale chyba nie było chętnych do utrzymywania takiego "rarytasu".

 

POZDR.>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś może ze dwa lata temu na "Śmietniku" był ładnie wykoszony "krzyż" do startów i lądowań ale chyba nie było chętnych do utrzymywania takiego "rarytasu".

 

POZDR.>

 

A tak z ciekawości - do kogo należy ten teren a przynajmniej górka, z której modelarze startują? I jakie są możliwości ingerencji w ten teren w postaci np. koszenia trawy?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potem w lewo i po 30 metrach widać 'łąkę' z wykoszoną trawką.

To łączka z której Eskadra korzystała alternatywnie już nie raz :-) W tym miejscu było juz wiele treningów ESA w czasie gdy pas był zajęty.

To miejsce tylko do startu z reki lub z kawałka gruntowej drogi dla mniejszych modeli...... nazywamy to "miejscem przy transformatorze"

 

Tam raczej namiotów nie należy się spodziewać bo to daleko od sceny.

 

 

do kogo należy ten teren a przynajmniej górka

Latałem tam wielokrotnie i jeszcze mnie nikt nie przegonił. Czyj teren, nie mam zielonego pojęcia a inicjatywie wykoszenia trawy można tylko przyklasnąć. Ktokolwiek jest właścicielem górki nigdy się trawą i jej wysokością nie przejmuje.

Tere do latanie świetny zwłaszcza dla szybowców (często tam zawiewa) ale i kombaty ESA czują sie tam doskonale :D

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To miejsce tylko do startu z reki lub z kawałka gruntowej drogi dla mniejszych modeli......

 

Ostatnio udało mi się z tej drogi ulotnić nawet Twinsa (dość ocieżałego, 1,5kg) ale wymagał pełnego gazu i przytrzymania za ogon, żeby ruszył od razu "z kopyta" ;) Tak czy inaczej - lepszy ten kawałek łąki niż nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś zastój w temacie .... a wczoraj po południu zrobiło sie przyjemnie i bezwietrznie z czego skorzystało paru modelarzy na "śmietniku"

 

Dołączona grafika

 

Ten po lewej latał doskonale a ten po prawej z nerwów, że jest cięższy i mniej zwrotny wylądował w krzakach :lol:

 

Najbliższy weekend jeśli chodzi o pogodę zapowiada się znacznie ciekawiej a Czyżyny po festiwalu powoli zaczynają znów wracać do stanu "używalności" .... mały trening Eskadry przed bitwą o Podbeskidzie jest konieczny ;)

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.