Skocz do zawartości

Zimowe, wiosenne, letnie i jesienne latanie w Krakowie


Callab

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z EURO2012, w miastach zaangażowanych w wydarzenie, wprowadzono okresowe ograniczenia wykorzystania przestrzeni powietrznej, dla Krakowa zaznaczyłem to na Google Maps https://maps.google.pl/maps/ms?msid=215381368776563579162.0004c15165d0b55f3b0bb&msa=0&ll=50.027593,20.072708&spn=0.134319,0.308647

Cały dokument: http://www.ais.pansa.pl/pliki/supplement/EP_Sup_2012_17_en.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło matko. A kto by tych wszystkich kopaczy chciał skrzywdzić? Mogliby zrobić porządek z prawem w polsce, urzędnikami czy drogami . A nie takimi pierdołami się zajmują jak to żeby runejowi mucha nad głowa mkw latała :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj, dzisiaj chyba się spóźniłem na walki ESA bo jak dotarłem na Czyżyny to już nikogo nie było :mellow: Trochę to dziwnie wyglądało, bo w sumie to było dużo osób, ale bez modeli lecz z psami i z dziećmi. Na głównym pasie ścigali się samochodami. :unsure: W dodatku straciłem zasięg i spadłem w oddali. Na szczęście nic się nie stało, a samolot wylądował sam na pasie lotniska. Prawie gościu by mi go samochodem przejechał :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymek-98-PL - w takich sytuacjach (po lądowaniu) wyciągaj telefon i dzwoń na 112. Teren pasa startowego jest wpisany do rejestru zabytków i nie można na nim jeździć autami. W dodatku jest to teren prywatny , ogrodzony. Policja i straż miejska ma obowiązek przyjechać i wlepić mandaty krewkim bezmózgim typom w rozlatujących się 20letnich gratach. Możesz jeszcze powołać się na zagrożenie dla pieszych.

 

Ale wydaje mi się że jak latamy tak w takich miejscach jak EPKC to powinnismy posiadać ubezpieczenie modelarskie. W razie straty (Twojej lub osób trzecich) masz mniej problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymek-98-PL - w takich sytuacjach (po lądowaniu) wyciągaj telefon i dzwoń na 112. Teren pasa startowego jest wpisany do rejestru zabytków i nie można na nim jeździć autami. W dodatku jest to teren prywatny , ogrodzony. Policja i straż miejska ma obowiązek przyjechać i wlepić mandaty krewkim bezmózgim typom w rozlatujących się 20letnich gratach. Możesz jeszcze powołać się na zagrożenie dla pieszych.

 

Chciałbym się odwołać do Pana słów powyżej. Osobiście przyznaję, że sam wjeżdżam na pas samochodem... Tak, wjeżdżam. Dlaczego? Po pierwsze fakt, że lotnisko jest wpisane do rejestru zabytków nie wyklucza możliwości poruszania się po nim. Po drugie: nie ma zakazu wjazdu (zero informacji) jak również o tym, że teren jest prywatny (zero informacji) tym bardziej, że chodzi po nim kto chce, a skoro prywatny to chyba nie powinno być na nim również pieszych, mieszkańców osiedla, studentów AWF biegających po pasie, miłośników psów, motocyklistów i... modelarzy (?). A że ogrodzony - ok, częściowo przynajmniej, bo jakby był faktycznie ogrodzony to by nie było jak wjechać ani wejść a tymczasem, od strony budynków Comarch jest praktycznie normalny wjazd nie mówiąc już o możliwości wejścia pieszych i rowerzystów z dowolnej strony pasa. No i ostatnia rzecz: byłem na płycie lotniska samochodem w tym roku może 6-7 razy w tym dwa razy w obecności radiowozu policji, która podjechała do mnie, obejrzała przejazdem model i bez słowa komentarza pojechała. Tak więc nie wiem jak to jest de facto z tym wjazdem na lotnisko, ale żadnych zakazów dotyczących pieszych, aut i motocykli nie ma i nawet policja ich nie egzekwuje (sami wjeżdżają, nie wlepiają również mandatów tym co wjeżdżają).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do jest to prawda co piszesz. Przede wszystkim chodzi o tzw. Zdrowy rozsądek. nikt nie będzie sie czepiał kogoś kto w spokoju spędza czas i nikomu nie wadzi a poza tym zwrócić trzeba uwagę na kwestie bezpieczeństwa. Co innego rowerzysta podatkiem

a co innego

kretyn jeżdżący zlomem 200 km na godz. wtedy o wypadek nie trudno. Co do reakcji policji to tego nie komentuje. powinni wykonywać swoje obowiązki. Pamiętajcie : ten teren to park kulturowy. Nie trzeba ustawiać wszędzie tabliczek jprzed każdym

parkiem w mieście. A dziki wjazd o którym mówisz to tylko i wyłącznie dewastacja wandali. Szkoda że wybierasz drogę która jest dewastacja i nie zwracasz uwagi na charakter tego miejsca jako całość. Przecież tyle jest parkingów wokół ?

 

Generalnie ten teren jest prawnie chroniony i powinniśmy to uszanować. Brak znaków i nieświadomośćnie zwalnia nas z obowiązku przestrzegania prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z większością Twoich argumentów. Mimo wszystko powinno być jakiekolwiek oznaczenie, iż pas lotniska jest "parkiem kulturowym", bo do tej pory nie miałem tego świadomości (oczywiście obok jest Muzeum, ale sam pas jest dla większości terenem otwartym), a każdy kto tam wchodzi robi co chce.

 

Staram się nie dewastować pasu swoim wjazdem samochodem, w zasadzie przejeżdżam bokiem pasa jakieś 100m i z powrotem 100m nie szkodząc nikomu. Przyznam, że robię to z wygody i z lenistwa, bo przytaszczenie wszystkich gratów sprawiałoby pewien problem. A tymczasem nawet piesi przychodzą tam np. pić co potem widoczne jest w postaci tłuczonych na pasie butelek, więc przydałoby się uświadamiać chociażby kilkoma znakami/tablicami informacyjnymi, że obowiązuje zakaz wjazdu i że pewne inne prawa na tym terenie.

 

Co do policji - pewnie przez to całe zamieszanie czy to teren chroniony prawnie czy nie to sami policjanci nie mają takiej wiedzy i świadomości. Sam nie wiem z jakiego powodu wjeżdżają na pas "dzikim wejściem" ale wjeżdżają więc coś tu jest nie teges - ich przecież obowiązuje to samo prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spieszę donieść, że w ostatnią sobotę odbyły się kolejne zawody ESA w cyklu Pucharu Polski w Warcie Bolesławickiej a Eskadra Kraków znów mocno zaznaczyła swoją pozycje.

Na szczególne uznanie zasługuje Sebastian (Sebamor) który wszedł do finału WWII na drugim miejscu i choć ostatecznie zajął 5 miejsce to jednak jego dorobek punktowy oraz fakt udziału w walkach finałowych jest dobrym zwiastunem na drugą połowę sezonu pucharowego.

Rafał jak zawsze wysoko, tym razem na 4 miejscu wwII a mnie udało się wskoczyć na pudło i zająć 2 miejsce w kategorii wwI

 

Świetne zawody, wysokie miejsca pozostałych kolegów i umocniona pozycja Eskadry na I miejscu w klasyfikacji eskadr to efekt wyjazdu, który udokumentowała Ania - https://picasaweb.google.com/105135628515923590622/IIBitwaOWarteBolesAwiecka9Czerwca2012#

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczególne uznanie zasługuje Sebastian (Sebamor) który wszedł do finału WWII na drugim miejscu i choć ostatecznie zajął 5 miejsce to jednak jego dorobek punktowy oraz fakt udziału w walkach finałowych jest dobrym zwiastunem na drugą połowę sezonu pucharowego.

Rafał jak zawsze wysoko, tym razem na 4 miejscu wwII

 

Zamienił nas Pan miejscami :) . Ja po finale spadłem na 4 a Pan Rafał na 5 miejsce, chociaż o niewiele punktów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje ! Oto krakowski kunszt lotniczy ;)

 

 

Spieszę donieść, że w ostatnią sobotę odbyły się kolejne zawody ESA w cyklu Pucharu Polski w Warcie Bolesławickiej a Eskadra Kraków znów mocno zaznaczyła swoją pozycje.

Na szczególne uznanie zasługuje Sebastian (Sebamor) który wszedł do finału WWII na drugim miejscu i choć ostatecznie zajął 5 miejsce to jednak jego dorobek punktowy oraz fakt udziału w walkach finałowych jest dobrym zwiastunem na drugą połowę sezonu pucharowego.

Rafał jak zawsze wysoko, tym razem na 4 miejscu wwII a mnie udało się wskoczyć na pudło i zająć 2 miejsce w kategorii wwI

 

Świetne zawody, wysokie miejsca pozostałych kolegów i umocniona pozycja Eskadry na I miejscu w klasyfikacji eskadr to efekt wyjazdu, który udokumentowała Ania - https://picasaweb.go...ka9Czerwca2012#

 

ms

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Sebastian za pomyłkę - liczę na Twój aktywny udział w drugiej połowie tego sezonu i równie wysokie miejsca na kolejnych zawodach

Na dzisiaj w pierwszej 10-tce zawodników ESA WW II w cyklu Pucharowym 2012r jest 4 zawodników z Eskadry Kraków a można ten wynik jeszcze poprawić :-)

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.