Skocz do zawartości

Cała Elektronika czy to zadziała?


Damianos115

Rekomendowane odpowiedzi

też miałem na samym początku problem jak wszystko połączyć :)

i nie wiedziałem czy jest jakiś standard który pozwoli wszystkim elementom 'od tak' pracować ze sobą od razu ;)

 

w każdym razie przeczytałem dobrą uwagę (jak podłączyć serwa/regiel/bec do odbiornika).

należy sprawdzić (np. miernikiem), które rzędy pinów są ze sobą połączone.

te połączone to zasilanie + i -, pozostały rząd gdzie nie ma przepływu prądu to sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ertman_176, yyyy.. a do jakiego pytania ta odpowiedź??

Chodziło mi o to że chłopak pyta o sprawy jakie są dość jasno i bardzo obszernie opisane na forum

 

Filozofia podłączania wtyczki jakiej mnie nauczyli a jest dość logiczna to że w przypadku odbiorników podłączanych z góry czarny [bądź brązowy w zależności od standardu] kabel zawsze idzie na zewnętrzną stronę odbiornika, z tego co się orientuje to w przypadku "płaskich" odbiorników to czarny zawsze idzie w przeciwną stronę od naklejki. Zawsze można spojrzeć na naklejkę albo użyć miernika co w sumie zostało już chyba powiedziane :wink:

 

W teorii to kształt wtyczki zabezpiecza przed odwrotnym podłączeniem ale ja już widziałem podłączone odwrotnie stare wtyki multiplexa czy nawet monitor a więc we wszystko już chyba uwierzę, no może poza odwrotnym podłączeniem na stałe wtyczek t-deans :lol:

 

Proponuje też zaopatrzyć regulator i pakiet w standard XT60 jako że o t-deans już ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.