Skocz do zawartości

Profil clark y czy nadaje się do motoszybowca.


karolsefory

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę zbudować motoszybowca. No i chcę go zbudować na podstawie jakiś planów a nie z planów. Co myślicie o profilu Clark Y czy nadaje się do motoszybowca. Może ktoś mi da nazwę jakiegoś profilu pasującego do motoszybowca. Główne założenia to rozpiętość 1,5-2,0m długość 80-140 cm obciążenie powierzchni możliwie najniższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi koledzy polecili do Motoszybowca 1,8m profil SD7037. Gdzieś był dzisiaj temat, o przydatności CLARK-Y w motoszybowcach i szybowcach. Są po prostu lepsze profile, niemal równie proste.

 

Gdybyś nie miał nic przeciw skrzydłom fornirowanym, to kilku kolegów wytnie ci rdzenie ze styro, nawet z uwzględniem grubości okleiny i zmianami w profilu lub obrysie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najważniejsze jest jak model lata. Mniej uwagi poświęcam temu z czego go wykonuje. A skrzydła fornirowe są fajne ale u mnie w domu ciężko je wykonać dlatego wole balsę.Może w tym temacie powie mi ktoś jak w programie profili2 wydrukować sobie dany profil i dostosować go do cięciwy naszego skrzydła. Jeżeli mnie rozumiecie to może ktoś tu by pokazał bo w google nie mogę znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otwierasz program

klikasz na ikonkę z profilami (ja muszę 2 razy, żeby się otworzyło)

wybierasz profil

klikasz "begin printing selected airfoil" (2-gi od dołu)

wprowadzasz "chord lenght" - cięciwę w milimetrach

zaznaczasz/lub nie "draw skin" - keson

jeśli zaznaczyłeś "draw skin" to wprowadzasz grubość kesonu w milimetrach

zaznaczasz/lub nie "draw center line" (oś czy jak to się tam nazywa)

klikasz OK i gotowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję przynajmniej wiem co i jak. :D Użyję profilu SD7037 myślę że dobry będzie.

Jak myślicie chcę zrobić motoszybowiec z profilem SD7037 cięciwa skrzydła ok 20 cm rozpiętość 200 cm powierzchnia skrzydeł ok 40 dm^2 czy dobrze policzyłem bo czasem mylę jednostki i czy takie rozmiary skrzydła są odpowiednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.