Skocz do zawartości

Mały problem z DX6i


Jedrula

Rekomendowane odpowiedzi

nie przypominam sobie żebym mówił o lataniu jakimś modelem fakt Easy Starem bez lotek lata się średnio przyjemnie ale lotki już są

Ja mowie o tym ze chciales dac merlinowi tylko kierunek i wysokosc.

charakterystyka modelu

rozpiętość 78cm

sterownie wysokość, kierunek,lotki, silnik ja mam tylko kierunek, wysokość i silnik

ster wysokości płytowy pływający

w tym watku

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=24057

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mowie o tym ze chciales dac merlinowi tylko kierunek i wysokosc.

fakt chciałem tak zrobić ale po przeczytaniu tematów o Foxie i bliższym zastanowieniu lotki zostały zmontowane ( o czy nie napisałem przy Merlinie)

przy lotkach w lewym obstawałem dlatego że wszystkie loty wykonałem modelami bezlotkowymi i prawym drążkiem wole skręcać za pomocą steru kierunku niż lotek ale jeśli porady są inne spróbuję się przestawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

 

Nie chcę mnożyć wątków, więc napiszę już w istniejącym, wszak temat podobny.

 

- aparatura DX6i mode 2

- dwa serwa imitujące ramiona paralotniarza

 

Jak to ma działać? (mając serwa przed sobą)

 

- prawy drążek w dół -> ramiona serw w dół

- prawy drążek w górę -> ramiona serw w górę

 

- prawy drążek w lewo -> lewe serwo w dół, prawe serwo lekko w górę

- prawy drążek w prawo -> prawe serwo w dół, lewe serwo lekko w górę

 

 

Pytanie: jak podłączyć dwa serwa do odbiornika aparatury DX6i i jakie ustawienia w apce zrobić, aby uzyskać taki efekt?

 

Z góry dzięki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa serwa działające jak wysokość i lotki to skrzydło typu delta. Plus ew. jakieś rewersy i różnicowe wychylenia.

Serwa podłączasz normalnie jak w delcie, na kanały lotek (w Spektrum to chyba będzie 2 i 5, instrukcja pomoże).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dwa serwa działające jak wysokość i lotki to skrzydło typu delta. Plus ew. jakieś rewersy i różnicowe wychylenia.

Serwa podłączasz normalnie jak w delcie, na kanały lotek (w Spektrum to chyba będzie 2 i 5, instrukcja pomoże).

Nie bardzo miałem czas nad tym posiedzieć ale dziś trochę pomęczyłem ten temat. Zgodnie z instrukcją od DX6i aby taki efekt był możliwy, trzeba włączyć mikser Elevon w opcjach Wingtailmix. Tak też zrobiłem.

 

Serwa wpiąłem do obiornika w gniazda oznaczone jako ELEV i AILE.

 

Dodatkowo ustawiłem rewers na włączony dla ELEV.

 

Taka konfiguracja działa i mam efekt dokładnie taki jak opisałem w moim poście wyżej. Jedyny problem to zbyt małe wychylenia orczyków. Mogę to rozwiązać dając dłuższy orczyk, co pewnie przełoży się ujemnie na jego moc na końcu.

 

W ustawieniach aparatury, dałem maksymalne wychylenia, ale zakres regulacji jakoś nie jest powalający.

 

To co zauważyłem, to przy włączonym mikserze, spada drastycznie zakres wychyleń serw. Jak miksery są wyłączone, to serwa obracają się o dużo większy kąt.

 

Jest na to jakaś rada w przypadku DX6i?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trochę poszperałem i na zagranicznym forum znalazłem dokładnie taki sam opis problemu ze zbyt małymi wychyleniami w DX6i przy włączonym mikserze Elevon. Okazuje się, że wielu ma taki objaw i jest to niedoróka w oprogramowaniu. Niestety Spektrum nie raczy nic z tym zrobić.

 

Ale jakby nie było, da się to jakoś obejść co zostało opisane tutaj. Najważniejsze, że działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.