Skocz do zawartości

Mały problem z DX6i


Jedrula

Rekomendowane odpowiedzi

Problem jest następujący mam samolot z lotkami na dwa serwa. Gdy włączam mikser elevon ten do lotek to jedną lotkę mam w prawym drążku a lewą w lewy. Co zrobić by obie były w lewym :?: :?

 

PS przeszukiwałem forum ale nic nie znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Gdy włączam mikser elevon...

...wszystko było połączone dobrze

A wiesz co to za mikser elevon i po co Ci on?

Nie znam Twojego radia, ale normalnie lotki na oddzielnych serwach robi się bez żadnych mikserów - tylko musisz serwa wtyknąć w odpowiednie gniazda/kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W menu ustawiasz SAMOLOT. W SETUP LIST wchodzisz w WINGTAILMIX i wybierasz jako aktywny (act) DUALAILE. Następnie w MAIN możesz (radzę) ustawić sobie jeszcze DIFERENTIAL (np. na początek 50%), różnicowe wychylenie lotek. Wcześniej wyłącz wszystkie miksery, które udało Ci się wcześniej włączyć.

Z kolei w odbiorniku, serwa lotek wpinasz w kanały AILE i AUX1. I lotki bedą Ci działały na jednym drążku i dodatkowo bedą miały różnicowe wychylenia (jak należy. Nie radzę tego lekceważyć, szczególnie w większych modelach i szybowcach). Różnicowych wychyleń nie uzyskasz na rozdwajaczu Y. Masz aparaturę z komputerem i wykorzystuj jej zalety. Y jest dobry do prostych E-Skay`ów. pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh. Ludzie Ci radza , a Ty dalej swoje. Jak sadzisz po co w modelu sa gniazda w skrzydlach na serwa? Chyba nie po to aby wladowac jedno serwo i pruc kadlub. Po co kupowac model za 200zl ponad jak mogles kupic mini foxa i sobie zrobic go na 2 serwach.

Skoro masz aparature z komputerem to kozystaj z niego i skoro masz mode2 to lataj jak mode2 a nie kombinuj. O malo co juz modelu nie rozbiles wsadzajac serwa tylko na kierunek i wysokosc do modelu z zerowym wzniosem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 serwa do lotek są dwa w obu modelach Easy Staże i Merlini, a 2 metrowy motoszybowiec ma duży wznios więc lotek nie posiada

2

O malo co juz modelu nie rozbiles wsadzajac serwa tylko na kierunek i wysokosc do modelu z zerowym wzniosem

nie przypominam sobie żebym mówił o lataniu jakimś modelem fakt Easy Starem bez lotek lata się średnio przyjemnie ale lotki już są

3 jedno serwo do lotek jest opcją do innych modeli nikt nie mówi o pruciu kadłuba :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.