Skocz do zawartości

Jak ustawiać wychylenia serw w delcie


gregoorr

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z ustawieniem końcowego wychylenia serwa, konkretnie chodzi mi o to przy jakim ustawieniu drążka się to robi. Ostatnio posypało się jedno serwo i nie do końca wiem jak to zrobić dobrze. Chodzi mi konkretnie o układ delty, czyli mam ustawione wszystko na jednym drążku (prawym), wybrany typ skrzydła jest poprawnie. Jeśli ustawię wychylenie przy drążku wychylonym maksymalnie góra-dół, to po przesunięciu np.: maksymalnie góra i prawo, to serwo leci dużo dalej, i stąd nastąpiła awaria. Jeśli maksymalne wychylenie ustawię przy drążku wychylonym max np.: do góry i prawo lub lewo, to po przesunięciu tylko góra lub dół wychylenie jest niewielkie. Co robię źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

po prostu zmniejsz EPA dla serw w swojej aparaturze, prawdopodobnie nie ma potrzeby żeby aż tak daleko się serwa (i lotki) wychylały.

Jeśli po oblocie okaże się że jednak za mało się lotki wychylają (chciałbyś żeby delta szybciej reagowała), a serwa już dalej się nie mogą wychylać - zmień 'przełożenie' dźwigni/popychacza.

po stronie serwa popychacz powinien być jak najdalej od osi obrotu orczyka, a przy lotce popychacz powinien być zamontowany na dźwigni lotki bliżej lotki (niż dalej)

a tu obrazek obrazujący o czym myślę - nazewnictwo jest moje :)

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś na jakiej aparaturze chcesz to zaprogramować.

Prawidłowo to się robi tak, że programuje się oddzielnie wychylenia serw i oddzielnie ograniczenie dla maksymalnego wychylenia.

Jeżeli aparatura nie ma takich możliwości, to robi się to tak, że wychylenia "gora-dół" programuje się na maksymalne wychylenia serw i za pomocą przełożeń (patrz post powyżej) umożliwia się wykonanie tego pełnego ruchu przez serwo.

Wtedy dołożenie jeszcze poprzez mokser delty wychyleń "prawo-lewo" nie spowoduje większego wychylenia sewa, bo będzie to maksimum, co może wysterować nadajnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Prawidłowo to się robi tak, że programuje się oddzielnie wychylenia serw i oddzielnie ograniczenie dla maksymalnego wychylenia.

 

Nie bardzo rozumiem to zdanie. W menu w "Travel Adjust" programuje się zakres ruchu serwa. Jeżeli zaprogramuję maksymalny zakres serwa, to po włączeniu miksera delta serwo i tak leci dużo dalej. Znalazłem na jakiejś włoskiej stronie, że mikser delta tak ma. Przy ruchu drążka prawo, lewo, góra, dół, serwa lecą do swojego maksymalnego zaprogramowanego wychylenia. Przy ruchu po przekątnej (przy maksymalnym wychyleniu) jedno serwo wraca do położenia neutralnego, a drugie ma podwójne (maksymalne) wychylenie. Jest tam nawet animacja i można sobie pomachać drążkiem i poobserwować zachowanie lotek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś wychylenia Expo.

A prosił Cię ktoś o głos?

Co ma wspólnego Expo z maksymalnym wychyleniem serwa - możesz mi powiedzieć ?? :crazy:

 

A wracając do meritum sprawy - ja co prawda mam JR DSX9 ale tam trzeba TRVL ADJ jeszcze bardziej ograniczyć ale pamiętaj o jednej sprawie - kierunek i wysokość to są sumy dwóch wielkości i jeżeli dajesz w tylko w lewo to lotki się wychylą się w połowie a jak dasz dodatkowo w górę to jedna wróci a druga dodatkowo pójdzie w górę - innego rozwiązania logicznego - nie ma :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Prawidłowo to się robi tak, że programuje się oddzielnie wychylenia serw i oddzielnie ograniczenie dla maksymalnego wychylenia.

 

Nie bardzo rozumiem to zdanie. W menu w "Travel Adjust" programuje się zakres ruchu serwa. Jeżeli zaprogramuję maksymalny zakres serwa, to po włączeniu miksera delta serwo i tak leci dużo dalej. Znalazłem na jakiejś włoskiej stronie, że mikser delta tak ma. Przy ruchu drążka prawo, lewo, góra, dół, serwa lecą do swojego maksymalnego zaprogramowanego wychylenia. Przy ruchu po przekątnej (przy maksymalnym wychyleniu) jedno serwo wraca do położenia neutralnego, a drugie ma podwójne (maksymalne) wychylenie. Jest tam nawet animacja i można sobie pomachać drążkiem i poobserwować zachowanie lotek.
w takim razie ustaw EPA przy drążku wychylonym po przekątnej (gdy sumuje się wysokość z lotką).

czy w Twoim mikserze delta (w aparaturze) da się procentowo ustalić składowe? (lotki, wysokość)

ja u siebie latałem z trybem swashplate 60 (nie mam miksera delta, ale ten od heli działał dobrze) i dało się w procentach ustalić wpływ poszczególnych kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.