Skocz do zawartości

CORONA DSSS v2


el_pablito

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie

 

Test się wydłużył do 72h. Dzisiaj rano po 7 zestawiałem połączenie z leżącymi od 3 dni odbiornikami. W obydwu przypadkach po skończonym migotaniu diody czas zestawienia linka wynosił ok 2s. Test zakończony.

Wynika z tego, że muszą istnieć jakieś inne przyczyny wydłużające czas odnajdywania odbiorników w Waszym przypadku. Być może Corona coś poprawiła w sofcie i nic nikomu nie powiedziała (jak zwykle). A może znaczenie ma również kolejność wyłączania?? Poeksperymentuję trochę w weekend - opiszę wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

U mnie loteria.

4 kanałowy połączył mi się od razu tak jak piszesz a 8 kanałowy po 20minutach czekania wyłączyłem bo już mi się nie chciało czekać.

Kolejność wyłączania przyjąłem taka jak pisałeś.

Kupowałem niedawno więc stare nie są. Wcześniej miałem zewnętrzny moduł do futaby i odb 8 kanałowy z kompletu i tak samo było.

Kolega ma też 2 odbiorniki i to samo.

Czekam teraz na 6 kanałowy. zobaczę co z nim.

 

Ogółnie to Corona mogła by to poprawić i dołożyć Fail_safe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ogółnie to Corona mogła by to poprawić i dołożyć Fail_safe"

W instrukcji piszą, że ta funkcja jest. Nie próbowałem tego ustawić więc nie mogę potwierdzić. Kolega el_pablito na pewno wie jak to zaprogramować - jeżeli możesz to podziel się z nami szczegółami.

 

slawko_k - z ciekawości powtórzę za el_pablito - jak zmniejszyłeś czułość tego odbiornika 4ch.

 

Ponadto też postanowiłem poeksperymentować z tym parowaniem. I nasuwa mi się taki wniosek - problem zazwyczaj występuje przy zasilaniu odbiornika z regulatora (TP 18A). Przy bezpośrednim zasilaniu z pakietu 4,8 lub przez bec tego problemu nie ma (przy zachowaniu odpowiedniej kolejności włączania - nie dotyczy to odbiornika 4ch - z nim są jakieś przypadkowe problemy. Jak będę miał chwilę to pobawię się jeszcze z innymi regulatorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corona ma dobrą i inteligętną (programowalną) funkcję fail safe. Oto opis jej działania:

USTAWIANIE FAILSAFE

Włącz odbiornik i nadajnik. W ciągu 10 sekund po włączeniu nadajnika ustaw wszystkie przełączniki, dźwignie i pokrętła w żądanej pozycji dla trybu failsafe i naciśnij teraz przycisk odbiornika – czerwona dioda LED odbiornika będzie migać przez 2-3 sekundy - potem zaświeci światłem ciągłym. Położenia zostaną zapamiętane i po zaniku/zakłóceniu sygnału nadajnika wszystkie serwa powrócą do zapamiętanych położeń.

 

Jedyną wadą systemu jest brak zapamiętywania ustawień fail safe po wyłączeniu zasilania i konieczność programowania zawsze po włączeniu.

 

Z drugiej strony - pokażcie mi tego, który wyszedł poza zasięg Corony DSSS.... nawet z lornetką :rotfl:

 

Moje testy przeprowadzałem z zasilaniem 4x1,2V. W weekend potestuję współpracę z regulatorami. To może być klucz do zagadki utraty pamięci...

 

Po mojej obdukcji odbiornika 6ch wysunę śmiałą hipotezę, że jest to odbiornik 8ch bez dwóch dolutowanych złączy serw :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyną wadą systemu jest brak zapamiętywania ustawień fail safe po wyłączeniu zasilania i konieczność programowania zawsze po włączeniu.
O tym właśnie pisałem. Tak jakby fail-safe nie było bo za każdym razem naciskać t się albo nie chce modelu rozbierać albo się zapomni.

 

Ja testowałem i z zasilanie odbiorników z regulatorów oraz z pakietu 4xnimh i to nie ma znaczenia.

 

Jak czułość zmniejszyłem? Zmieniłem kondensator na inny. teraz przynajmniej mogę samochodem po pokoju jeździć. Rozłącza się sporadycznie w odległości powiedzmy 50cm i specyficznym położeniu anteny nadajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.