Skocz do zawartości

Aparatura do symulatora


Gites

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poczytalem sobie "nasze" forum, w szczegolnosci dzial dla "lajkonikow" takich jak ja ;) Wniosek wyciagnalem jeden... zaczynam od symulatora. Jestem osoba o naprawde sporym zacieciu wiec nie bedzie dla mnie problemem spedzanie wielu godzin na symulatorze zamiast z prawdziwym modelem. Na poczatek chcialbym kupic aparature, ktora podlacze do symulatora a po kilku latach treningu :mrgreen: bede ja w koncu mogl uzyc w prawdziwym modelu. Jako nowicjusz nie chce wydawac mnostwa pieniedzy (a wiem ze mozna :devil: ). Majac na uwadze powyzsze kryteria chcialbym zapytac czy aparatura z ponizszego linku bedzie ok:

HobbyKing 2.4Ghz 6Ch Tx & Rx (Mode 2)

Pozdrawiam,

Gites

 

P.S. Przepraszam za brak polskich ogonkow ale uzywam szwedzkiego systemu i stad ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witaj.

Może napisz jaką kwotę chcesz przeznaczyć na aparaturę. Jak pewnie zauważyłeś lub i nie to chodzi po forum "plotka" żeby kupić najdroższą aparaturę na jaką Cię stać nawet kosztem 2-3 miesięcy bez modelu. Uwierz, że ta aparatura z linku nie jest zbyt wygodna i może też nie zbyt rozwojowa bo każde programowanie takie jak ustawienie wychyleń, mixery itp będziesz musiał wprowadzać z komputera.

Popatrz na nadajniki Futaby 2.4Ghz lub 35mhz. Może Graupner MX 16/MX 16s. Ewentualnie jeśli Cię stać to z HobbyCity JR DSX 9.

Tutaj masz nadajniki już wysokiej klasy które starczą Ci na ... <-- W pole kropek wpisz ilość lat ;D .

http://www.hobbycity.com/hobbyking/store/uh_listCategoriesAndProducts.asp?idCategory=331

http://www.hobbycity.com/hobbyking/store/uh_listCategoriesAndProducts.asp?catname=2.4Ghz+JR&idCategory=334&ParentCat=190.

Pozdrawiam.

P.S: Albo coś ze Spektruma: http://www.hobbycity.com/hobbyking/store/uh_listCategoriesAndProducts.asp?catname=2.4Ghz+Spektrum&idCategory=294&ParentCat=190.

Albo coś tańszego a dobrego:

http://www.hobbycity.com/hobbyking/store/uh_listCategoriesAndProducts.asp?catname=2.4Ghz+Turnigy&idCategory=309&ParentCat=190

I do tego moduł Assan'a z HobbyCity.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie (moze smieszne dla Was)... Czy kazda aparature da sie podlaczyc do ktoregos z darmowych symulatorow?

 

Szczerze powiedziawszy to na dzien dzisiejszy modele powyzej 100$ sa poza moim zasiegiem. Zastanawialem sie nad

HK-7X 2.4Ghz 7ch w/ 5 Model Memory TX & RX (Mode 2) ale aktualnie jest wyprzedany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak każdą aparturę da się podłączyć do darmowego symulatora np FMS. Trzeba mieć tylko kabel. Lepiej zainwestować w kabel 100zł który będzie kompatybilny ze wszytstkimi symulatorami (np. Real Flight. Reflex xrt. Aero Fly Proffesional Delux itp) niż 40zł w kabel którym będzie można polatać tylko w FMS. A co do apartury to gdzieś już chyba był o niej wątek i mówili że jest Ok jak na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Real Flight. Reflex xrt. Aero Fly Proffesional Delux itp

Jak byś nie wiedział to do każdego płatnego symulatora jest w komplecie kabel USB bez którego się nie uruchomi symulatora ;)

niż 40zł w kabel którym będzie można polatać tylko w FMS

Bo tylko FMS jest darmowy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie że jest jeszcze sporo darmowych symulatorów np. Leo's. I jeszcze pare tylko nie pamiętam nazwy. A do symka da się podpiąć aparturę nie tylko tą od zestawu przez odpowiedni kabel wystarczy emulator. (Do modów: emulator to nie jest piractwo ! )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś nie wiedział to do każdego płatnego symulatora jest w komplecie kabel USB bez którego się nie uruchomi symulatora

By uruchomić dowolny symulator wcale nie potrzeba specjalnego kabelka - podobno :D

Gites a nie lepiej kupić na początek coś takiego "Za pare lat" wszystko się może zdarzyć a na latanie symulatorem E-sky sprawdza się bardzo dobrze. I nie potrzeba żadnego dodatkowego kabelka (który podobno w czasie zabawy przy komputerze często wypada) ani zasilania dodatkowego w nadajniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...lepiej kupić na początek coś takiego "Za pare lat" wszystko się może zdarzyć a na latanie symulatorem E-sky sprawdza się bardzo dobrze...

Też tak uważam i mam ten zestawik. A jeśli to za mało-nadajnik tylko 4 kanały i w zestawie FMS, który można zciągnąć z neta za free więc nie wiem w ogóle po co go dodają, to polecam to: http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p2596,symulator-lotu-realflight-g4-5-great-planes

Cena może odstraszyć ale symulator jest nieziemski!!! Niestety nie stać mnie na niego, ale polatałem chwile w sklepie z którego dałem link w Krakowie. Niesamowity wierzcie mi. Nadajnik 6 kanałów i obsługa praktycznie całego menu symulatora z nadajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dostałem potwierdzenie z hobbycity.com że wysłali zakupiony Hobby King 2.4Ghz 6Ch Tx & Rx (Mode 2)

A jak na ironię wczoraj pojawiły się na magazynie HK-7X 2.4Ghz 7ch w/ 5 Model Memory TX & RX (Mode 2)

Tak czy siak nie żałuję zakupu i dokładnie studiuję wątki o symulatorach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.