Skocz do zawartości

Zapis i dodatkowy podglad -czyli ,,Czy leci z nami pilot ?''


Peter

Rekomendowane odpowiedzi

Czytajac opisy pierwszych lotow,zawsze pojawia sie problem utraty orientacji.

Przy pierwszych lotach,nawet w nieduzych odleglosciach od pilota,zanika orientacja przestrzenna.Ja juz to przezylem (na przelocie pralotnia-pod nogami tylko las,las,las-brak punktow orientacycjnych).

Uzycie GPS,znakomicie to ulatwia,ale nie jestesmy jescze na tym etapie by go uzywac.W koncu 300-500m nie jest odlegloscia godna uzycia w/w urzadzenia.Potrzebne sa drugie oczy.Pilot w goglach-calkowicie odizolowany od otoczenia,traci kontrole wzgledem siebie i lotniska.Osobom z pewnymi nawykami :D bedzie latwiej.Lecz na poczatek przyda sie pomoc.Ja niestety mam tu na miejscu tylko tubylcow,nie operujacych naszym pieknym jezykiem,wiec podjalem pewne kroki w tym celu.

 

http://www.maplin.co.uk/Search.aspx?criteria=A06GL&DOY=10m5

 

lecz walory uzytkowe jako PA monitora do podgladu byly zbyt mierne.

 

Zakupilem wiec mutacje z funkcja Divx,moze jakis film kiedy obejrze na tym malenstwie

:shock: :D

 

http://www.amazon.co.uk/Daewoo-DPC7400P-Portable-Region-Capable/dp/B000B6FAFI/ref=sr_1_1/203-8219903-3999962?ie=UTF8&s=electronics&qid=1178758996&sr=1-1

 

Jest to taki sam model , tyle ze z funkcja Divx.Zaleta jest proste przelaczanie na AV i komplet chyba wszystkich mozliwych kombinacji kablowych.Wymiar 7' nie jest tragicznie maly,lecz decydujacym czynnikiem byla matryca.W srodku jest Samsung,i pozwala na bezproblemowe ogladanie w pelnym oswietleniu.W innych (drozszych) modelach nie bylo to juz takie oczywiste.Posiada baterie wystarczajaca na ok. 2 godz. pracy z dvd, jako monitor pracuje prawie 3 godz.Pilot,jako dodatek.

Monitor, bedzie sluzyl jako podglad dla cytuje ,, osoby umyslnej'' ktora bedzie kontrolowac

moje potencjalne loty,a przy okazji bedzie miala porownanie z obrazem ktory ja widze.

Mam nadzieje ze to usprawnienie,pozwoli na w mire przyzwoite kontrolowanie moich poczynan przez kogos ,,na zewnatrz''

Poza tym,bede mial opcje latania na ,,kabelku"".

I tu stoje przed dylematem,ktora metoda bedzie lepsza,kabelek czy ,,umyslny''

 

chetnie bym widzial tu osoby mogace cos wniesc do tematu,bo ja tu na obczyznie,slabo latajac,napotykam na zbyt wiele problemow w tej nowej z gruntu dziedzinie jaka jest RC-CAM.

I nie licze na porady typu,cwicz symulator.bo w gruncie rzeczy to jest symulator,tyle ze realny.

Temat podpada pod elektronike,ale licze ze niedlugo znajdzie sie we wlasciwym miejscu,czyli.....konkurs na nazwe trwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Od dluzszego czasu,zastanawialem sie nad sposobem zapisu filmu z modelu.

Laptop odpadl na poczatku.Kosztowny,dodatkowo karta video,zamiana formatow.Sporo kabli,no sensacja na calego :shock: .

DVR i PVR.Czyli nagrywarki z sektora security-wiekszosc nie nagrywa dzwieku,zasilanie 220V.Zapis na dysku-podobnie jak laptop,wiele ma mala rodzielczosc 320x240,duze i ciezkie.

Sa jeszcze nagrywarki z rodziny Archos.Te rowniez odpadly.Drogie,mimo ze maja podglad z monitorka,to jednak ten monitorek jest za maly do podgladu dla drugiego pilota.

Rozsadnym minimum jest jednak 7 '' I ostania wada-dysk twardy-czuly na wstrzasy.

Kamery-znow zamiana - konwersja na inny system,niewygodne nosniki (drogie).

Tylko drozsze modele maja wejscie AV.Wiele kamer wylacza podglad po czasie.

Ale wydaje mi sie,ze znalazlem rozwiazanie-tanie.

http://www.computerwebstore.co.uk/productinfo.asp?ProductID=13407&Referrer=Froogle

Opis urzadzenia-po polsku, jest tutaj

http://www.nokaut.pl/napedy-optyczne-cd-dvd/nagrywarka-kart-mobile-sandisk-v-mate.html

 

Moje zalozenia byly takie:

Zrobic tzw. aktywny rozdzielacz sygnalu (koszt ok 20 zl ) aby odpowiednio uformowac sygnal,wiekszosc kamer dziala z dlugimi kablami,stad to rozwiazanie.

Majac juz poprawny sygnal AV na nagrywarke i gogle,mozna nagrac sygnal AV w formacie MPEG-4 w jakosci zbilizonej do TV.

Wybralem sie do marketu,w celu weryfikacji tego cudaka.

I faktycznie,milo mnie zaskoczyl.Pozwolilem sobie nagrac film z TV na karte,a potem odtworzyc go na tym samym TV.Nie zauwazylem roznicy w jakosci,mimo ze sygnal zostal poddany konwersji .Cieszy to ze akceptuje wiekszosc kart pamieci (ma dobry bufor-nawet tzw. ,,wolna'' , (tania) katra bedzie pracowac ).

Mamy tu do czynienia z cfrowa nagrywarka,za rozsadne pieniadze.

Akceptuje zasilanie 12 V

Podbudowany tym,zakupilem takowa wieczorkiem,online jest 10% taniej :lol:

 

Dal leniwych dodam ze posiada pilota i mozna zaprogramowac czas nagrywania :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perypeti ciag dalszy-z nagrywaniem.

Cud techniki dziala,a jakze, z tym ze bufor nie daje rady .Wynik jest taki,ze obraz o wysokiej rozdzielczosci nie jest zapisywany.Tzn.elektronika nie nadaza z zapisem.Z TV ok,ale z dvd w najwyzszej rozdzielczosci i z marna karta SD (wolna) to juz porazka (oj ja naiwny,uwierzylem im)

A pytalem,czy musze miec szybkie np. x 133 karty by zapisac dvd.Streamer ok,ale z kartami gorzej.

Rozgladam sie dalej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Peter, akurat pracuje w sektorze "security" jako elektronik.Większość rejstratorów cyfrowych ma wejście audio.Na chwilę obecną można już do nich pakować dwa dyski po 250 Gb.Z tym był problem jeszcze nie tak dawno.Prawie wszystkie zasilane są z napięcia 12 V.Dostępne wersje mają 1,4,8,9,16 wejść wideo i od 1 do 4 wejść audio.

 

edit.Kompresja w tych urządzeniach jest MPEG lub jej odmiany.Rozdzielczość max to 752x588 pixeli.Prwie wszystkie mają USB 2.0.Jeżeli będzie taka potrzeba opiszę niuanse współpracy odbiorników mikrofalowych do przesyłania obrazu z rejstratorem cyfrowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym był problem jeszcze nie tak dawno.Prawie wszystkie zasilane są z napięcia 12 V.Dostępne wersje mają 1,4,8,9,16 wejść wideo i od 1 do 4 wejść audio.

 

Zgadzam sie z Toba.Tylko ze one wtedy nie kosztuja np. 350 zzzl.

Moja wina , powinienem dodac ze szukam taniego rejestratora - dla mas.

Jeżeli będzie taka potrzeba opiszę niuanse współpracy odbiorników mikrofalowych do przesyłania obrazu z rejstratorem cyfrowym.

Dlugo kazales czekac na to zdanie.Nie smialem Cie prosic o to,wiedzac ze masz taka wiedze.

 

Proponuje,jesli podpada pod ten temat,kontynuowac tutaj, lub jesli bedzie to jakas wieksza sprawa i/lub dotyczaca innych zagadnien - kontynuowac w innych-jesli tematycznie beda zgodne.

Narescie nie bedzie to temat krzak-czyli pierwszy post i cisza :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Temat jest "szeroki jak rzeka". Problem polega na tym,że przy rejstratorze cyfrowym obraz musi być stabilny.Najlepiej jeżeli jest to sygnał puszczony po kablu.Wiadomo jednak że tutaj chodzi o przesyłanie obrazu łączem mikrofalowym.W przypadku przesyłania sygnału drogą radiową obraz oglądany bezpośrednio na telewizorze lub monitorze CCTV ( nie mylić z monitorem komputerowym) jest w miarę dobrej jakości tzn: nie przeszkadzają nam chwilowe falowania lub zaniki obrazu.Wynika to ze specyfiki przesyłu.Rejstrator w przypadku znacznych zakłóceń lub zrywania obrazu wyświetla niebieski lub czarny ekran.W najlepszym wypadku jest to pas poziomy szerokości jakiejś tam części obrazu.Druga sprawa to polaryzacja anten.Montowałem urządzenia pracujące na częstotliwości 1,2GHz 2,4GHz i 5,8 Ghz.Njbardziej wredne na polaryzację jest pasmo 5,8 GHz, ale na nim jakość obrazu jest najlepsza.Dla tech pasm stosowałem anteny panelowe( wymiary ok 15x15 cm).Przy ustawionych dobrze antenach odległość na której niezauważalny był spadek jakości obrazu wynosiła kilkaset metrów (ok 600m wypróbowane) Skręcenie anten (polaryzacji) o 45 stopni powodowało zanik obrazu.Zmiana polaryzacji między anteną nadawczą a odbiorczą o 90 stopni powodowała ponowne pojawienie się obrazu ale z tzw:"drop out" czyli pojedynczymi punkcikami zakłóceń.Na niższych pasmach było dość dużo zakłóceń , prawdopodobnie od internetu bezprzewodowego itp.Moc nadajników dla 5,8 GHz wynosiła ok 20mW.Nadajnik pobierał ok 500mA. W większości odbiorników radiowych CCTV stosowane są głowice z odbiorników telewizyjnych satelitarnych( w paśmie 2,4 GHz).Mają one dość kiepską czułość .Można by dorobić wzmacniacz wejściowy na układzie mikrofalowym np:MAR 6.Trochę by to zapewne poprawiło czułość.

Ceny rejstratorów cyfrowych zaczynają się od ok 700 zł za proste urządzenia czterokanałowe.Potem podam parę linków do sklepów z których firma w której pracuję bierze sprzęt.Paradoksalnie najlepiej widać obraz na monitorze CCTV czy zwykłym telewizorze przez wejście AV, najgorzej na monitorze VGA LCD, na VGA CRT jest średnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za informacje.

Skupmy sie moze w tym dziale na problemie rejestracji obrazu z kamery. ( na kamerki mamy osobny temat :lol: )

 

Przejrzalem linki,poczytalem i .....nie znalazlem rejestratora w cenie dla ,,Kowalskiego'' z calym szacunkiem dla nich.

W czym problem.Dzial sluzy jako pewne zrodlo wiedzy,i tak jest.Materialow tez jest sporo.

Lecz jak na razie nie udalo nam sie znalezc urzadzenia,taniego,dobrego (rozdzielczosc ).

To co mamy to jest tzw. I liga. Za drogo dla wiekszosci.

 

Slawku,nie masz gdzies tam informacji o tanszych opcjach zwiazanych z rejestracja obrazu z kamery ?

 

Moje przygody w sklepach cd.

Przemoglem sie,mysle sobie , no trudno,wydam 500-600 zl na jakiegos Archosa np. 404.

Pojechalem do sklepiku,poprosilem,ladny z ekranikiem.No to pytam:

---tu mala uwaga-dlaczego w takich sklepach pracuja ludzie ktorzy nie maja bladego pojecia o tym co sprzedaja :rotfl: ---

 

 

Wej Video-brak,jest tylko USB,trzeba dokupic specjalna przystawke tzw. PVR dock, dopiero tam sa gniazda na cinche.Koszt 60 funtow.

O rozdzielczosc po konwersji juz nawet nie pytalem,bo dwoch sprzedawcow nawet nie wiedzialo co to jest,ani o co pytam.

Koniec koncow,kupilem karte 1 Gb ,nowsza ,-9 funtow.

Jesli sie poprawi,tzn. bedzie nagrywac w locie,zaakceptuje ten wybor.Bo jest jednak najtanszy, i wychodzi na to ze i najlepszy.Dodatkowy koszt,nowa karta.

Jutro w pracy zrobie probe,dam znac czy jest poprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KAZDA instrukcje trzeba przeczytac.Nawet jesli zawiera 1/4 strony i jest tak banalna,ze po pierwszym zdaniu dalem sobie spokoj.

Wyslalem do firmy,ktora mi sprzedala V-mate list pochwalny z zyczeniami wielu sukcesow.

I o dziwo,dostalem odpowiedz-karte -nawet te wolna , nalezy najpierw sformatowac.

Hahaha,i dziala nawet ta stara,wolna.

Zrobilem w takim razie jescze jeden eksperyment,skonwertowalem Divx jescze raz .Tzn film Divx skopiowalem na karte.I tu mile zaskoczenie,stracil ok 10-15 % na jakosci,ale ogolnie do przyjecia.Czasem pojawiaja sie (chyba artefakty) dropy,ale jest ok.

Oto przyklad,kadr z tym efektem.

 

aecf64b6b46085bcm.png

 

Chodzi o tych kilka pikseli na :ass: zawodnika.

 

To tyle z mozliwosci.Teraz juz moge z calym przekonaniem stwierdzic,ze jest to cyfrowa nagrywarka z najwiekszymi mozliwosciami za te cene.Cala operacja nagrywania,sprowadza sie do nacisniecia na pilocie jednego przycisku.A umieszczenie filmu lub zdjecia (np. na forum) to czas wlozenia karty w czytnik.Mozna to zrobic takze z nagrywarki,posiada w komplecie kabel USB.Nie ma trawienia czasu na obroke filmu,kodeki,konwersje itd.

Roznica (jesli material wejsciowy jest dobry!!!) miedzy orginalem a kopia jest taka ze obraz jest troche jakby zamglony i lekko ciemniejszy,ale komus kto nie widzial tego wczesniej mozna wmowic ze to orginal-ciezko poznac -odroznic :shock: :lol:

A to zdjecia-jak zwykle z zapalniczka :oops: .Naprawde , jest to malenstwo,waga ok.250g.

 

Widok gniazd

 

615074743045ac57.jpg

 

Widok z przodu

 

8080fb0848fbc970.jpg

 

Pilot

 

1a9a667bba8bc24f.jpg

 

Uwagi.

Kazdy chwali swoje,ale majac w perspektywie kupno karty video,balagan z kablami,ciezki laptop,pozniejsza obrobka,lub wynalazki typu Archos(na dysk twardy) lub nagrywarki na dvd, doszedlem do wniosku,za drogo i za trudno.

A kazdy i tak wybierze co mu pasuje.Ja szukalem opcji taniej.

Czasem moze byc potrzebny inny kodek dla PC .Taki player jest do pobrania tuta.j(z nim dziala wszystko)

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=24&id=1361

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swego czasu też się interesowałem Vmate sandiska, ale wyczytałem , że lepszy od niego jest NEUROS mp4 recorder. Nagrywa on ponoć w 640x480 (tyle nagrywa mój aparat foto Canon i powiem że jakość jest już zadowalająca do oglądania na ekranie TV). Można go czasem kupić na ebayu. Występuje pod wieloma nazwami. Sprzedaje to m.in. firma Conrad (nr art. 750960-07 [Katalog Conrad 2007, str. 88]) ale za cenę 2x wyższą, niż gdzie indziej. Poza markami Neuros i Conrad widziałej jeszcze jedną odmianę nazewniczą tego urządzenia, ale niestety nie pamiętam nazwy. Generalnie trzeba poszukać sobie instrukcji do neurosa, albo Conrada, a potem szukać w sklepach i na aukcjach czegoś z "mp4 recorder" w nazwie i spradzić jego manual, czy są te same screeny. Generalnie jest to to samo chińskie urządzenie (nawet w menu jest język chiński) dostępne pod wieloma markami. Wartość realna chyba coś ok. 90 USD (jeśli nie mniej, ale za tyle jest na ebay.com). Widziałem kiedyś jakiegoś kolesia z Tajwanu, który sprzedawał to na ebayu (przesyłka sporo tańsza niż z USA i brak cła - nie wiem dlaczego ale przesyłki ze Stanów mi zawsze clą, a z Dalekiego Wschodu nigdy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neuros MPEG4 Recorder 2 na stronie http://www.neurosaudio.com/ (czyli u "producenta", ale tylko na MS/CF) jest do kupienia za $129.99

Neuros MPEG4 Recorder 2 PLUS (ten ma dodatkowo SD) za $139.99

 

EDIT: Neuros MPEG4 Recorder 2 chyba występuje też jako StorVision miniVCR - wygląda podobnie i też nie ma SD. Ale podobno można nagrywać na SD (i innych kartach) przez adapter na CF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli doliczymy tzw. koszty ktore wystapia po drodze to chyba wyjdzie remis.

Jak na razie nie zostal wytypowany lepszy niz SanDisc V-mate recorder.

Tez ma 640 x 480 , kazdy rodzaj kart i menu ekranowe :lol: .

Tak,tak,wej, video i wyjscie wideo-composite (cinch) , usb.Programator ir - nagrywa w zaprogramowanym czasie.Kilka rozdzielczosci ,mp3,JPEG. No nie wiem czy inne maja taki tzw. wypas.

Jesli jest lepszy (pod jakim wzgledem ???) to dajcie znac- w cenie oczywiscie dla mas,czyli do 355zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja czytałem opinie o v-mate na amazoniei tam narzekali, na słabą jakość obrazu. Artefakty. Na stronach neurosa są sample z ich recordera i sampel z 640x480 ma jakość telewizyjną.

link do opinii

http://www.amazon.com/gp/product/customer-reviews/B000IN72KK/sr=8-1/qid=1183157872/ref=cm_cr_dp_all_top/105-1770115-3773235?ie=UTF8&n=172282&s=electronics&qid=1183157872&sr=8-1#customerReviews

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Laptop odpadl na poczatku.Kosztowny,dodatkowo karta video

A to już zależy od sytuacji, w której dany użytkownik się znajduje. Dla mnie akurat rejestrator byłby kosztownym wydatkiem ale za to zakup tego:

http://allegro.pl/item244579419_najlepszy_stereo_video_grabber_na_port_usb_f_vat.html

do mojego laptopa za tak niską cene, podbudowuje mnie psychicznie.

Taka rozdzielczość PAL 720x576 @ 25fps juz powinna wystarczyć i to wszystko za ponad 120zł ;-)

 

Peter, dziękuję za stworzenie działu rc-cam cos ostatnio zaczyna mnie to wciagac ;-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczyna mnie to wciagac ))

 

Na to licze.Gdybys polatal w goglach miedzy drzewami (jescze nie trafilem zadnego)

kombinowal bys mocniej.Po prostu latasz samolotem,a nie patrzysz sie na niego.

Fajne tpo rozwiazanie,male i eleganckie.Ciekawe czy ma cechy innych podbnych konwerterow .

 

 

 

 

Co do grabbera,u nas nazywa sie to Nozzle to sprawa wyglada tak.

Masz zanik-masz blue screen-czyli tracisz model.

Raczej lepszy jak sredni laptop-wiekszosci nie stac na to.

Komplikacja instalacji.

Laptop kontra pudelko papierosow-takie sa roznice wagowe i gabaryty.

 

Zalety tez sa,to tak profesjonalnie wyglada :lol: ,a juz gosc z antena na glowie i w okolarach w ktorych nic nie widzi ruszajac glowa we wszystkie strony,jest na pewno atrakcja lotniska 8)

 

Jesli masz cos takiego,albo masz mozliwosc wyprobowania ,zapodaj sygnal o ,,prawdziwej''rozdzielczosci 640x480.Oj,procek ma co robic.

Calkiem inaczej to wyglada przy podwyzszonej rozdzielczosci.

Przydala by sie relacja uzytkownika, :jupi: by mozna bylo cos powiedziec jak to naprawde jest,no czy daje rade :lol:

 

Bardzo wiele zalezy od elektroniki.Pamietac nalezy o tym,ze sa to konstrukcje,gdzie sygnal vizji jest stabilny,nie konwertowany kilkakrotnie przed wejsciem do laptopa.

Najlepszym przykladem sa gogle.Ten sam sygnal,z jednego kabla,rozdzielony tylko na sygn.do TV -PODGLAD i do Gogli.

W przypadku zaklocen,na Tv juz nic nie widac ( a jest to TV tuystyczny,czyli konstrukcyjnie stworzony do odbioru slabych i znieksztalconych sygnalow),w goglach nawet nie bylo sladu zaklocen.

Po prostu gogle maja lepszy system odczytu,ramki,synchro.Byc moze maja jakies uklady do naprawy straconych informacji w sygnale wizyjnym.Znajacym sprawe,jak wyglada zespolony sygnal wizji ,powiem ze synhro H zrywa praktycznie przy calkowitym zaniku tresci.

 

A konwerter,wystarczy ze kodek zwolni,lub dostanie krotka przerwe,musi troche pomyslec,zanim to naprawi lub odzyska pelny strumien danych,a czasu malo...

A zaklocenia sa bez przerwy,nawet takie ze bez kamery spadaja na 2.4 GHz samoloty....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.