Skocz do zawartości

S.E. 5a wersja styrodurowa - budowa


kilop

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie od wczoraj powoli ruszyły prace nad modelem samolotu S.E. 5 a

 

Rozpiętość : 80 cm

Długość : 61 cm

 

Do budowy modelu użyłem głownie kleju firmy Dragon, koszt okolo 5 PLN .

 

Dołączona grafika

 

Do szpachlowania ubytków i połączeń zwykła szpachlówka ACRYL_PUTZ FINISZ firmy "Śnieżka" koszt około 6 PLN > Doskonale nadaje się do tego typu modeli :)

 

Dołączona grafika

 

 

Części modelu .

 

Dołączona grafika

 

i pomocnicze szablony które wykorzystamy do mocowania zastrzałów i goleni podwozia

oraz dwie wręgi kadłuba.

 

Dołączona grafika

 

Montaż zacząłem od sklejenia sektorów kadłuba i skrzydeł .

 

Dołączona grafika

 

Skrzydła łączone żywicą na natarciu skrzydeł nacinamy je tak by weszła w nie wycięta kształtka usztywniająca skrzydła i zarazem ustawiająca kąt skrzydeł.

 

 

Następnie wklejamy wręgi w nos i ogon samolotu tak by połowa ich grubości została do połączenia z sektorem kabiny pilota.

 

Dołączona grafika

 

Przy pomocy szablonu wycinamy otwory na zastrzały w skrzydle.

 

 

Kabine pilota łączymy ze skrzydłem. Natarcie skrzydła zaraz za pierwszą częścią podwozia.

 

Dołączona grafika

 

Łączymy kadłub.

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

Pierwsza przymiarka po włożeniu zastrzałów i goleni.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

S.E.5a prezentuje się całkiem nieżle.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sadze by byl prezentowany :P już na forum jesli byl to tylko jako części w dziale moje modele :P.

 

Goleń bedzie wzocniony ale po złożeniu samolotu w całośc wyszedl na tyle lekki ze chyba nie bedzie takiej potrzeby . :) Dzisiaj model czeka na farbe i żywice bo akurat się skończyła też :) więc wczoraj został pomalowany ale ciut braklo farby wiec fotki nowe może wieczorem będą w wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.