Skocz do zawartości

Zadanie od szefa ( wystartowac, zrobic zawis i wyladowac )


kuksaniec

Rekomendowane odpowiedzi

witam

po rozmowie z kolegą podjąłem się pomocy w zbudowaniu tego modelu i pomocy w oblataniu i nauce pilotażu heli...

za bazę posłużyT-REX 500ESP

nadajnik DX6i

odbiornik 6110

do tego system stabilizacji flymentor

kamera z nadajnikiem, odbiornik wizji i monitor dostarcza sponsor

pozdrawiam

rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co Ci w ogóle system stabilizacji?

To ustrojstwo musi się wznieść na wysokość max 150m w gore ( zrobic zawis , lub wyladowac na dachu itp. nagrać pokrycie hali i kominów no i wylądować na ziemi.

Z jakiegoś powodu do kamer wymyślili steadycam'y. Kołyszący się obraz źle się ogląda.

Ja bym się zastanowił, czy tej kamerki na modelu też nie przywiesić na jakimś odpowiedniku steadycam'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafale fotografia powietrza oraz fpv to zupelnie inna dziedzina sportu. Nie wystarczy znac sie na helikach... Dlugo by mowic ale zeby zrobic dobry zestaw do fotografii i zapoznac sie z tematem potrzeba MINIMUM jednego sezonu - tyle to zajmuje osobom wprawionym w lataniu. Nie probuje Was zniechecic ale uswiadomic.

 

Juz wielu myslalo ze kupia sprzet i beda trzaskac fotki za kase. Przejechali sie ze hej. A im drozszy sprzet kto kupil tym wiecej wtopil. Tak na prawde tylko wlasne rozwiazania sie sprawdzaja a takowymi zadna konkurencja sie nie podzieli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Sterowanie 500tką na 150 m? Jakoś tego nie widzę

z tego co rozmawiałem z "zleceniodawcą" będzie to maksymalnie 35m

Rafale fotografia powietrza oraz fpv to zupelnie inna dziedzina sportu. Nie wystarczy znac sie na helikach... Dlugo by mowic ale zeby zrobic dobry zestaw do fotografii i zapoznac sie z tematem potrzeba MINIMUM jednego sezonu - tyle to zajmuje osobom wprawionym w lataniu. Nie probuje Was zniechecic ale uswiadomic.

 

Juz wielu myslalo ze kupia sprzet i beda trzaskac fotki za kase. Przejechali sie ze hej. A im drozszy sprzet kto kupil tym wiecej wtopil. Tak na prawde tylko wlasne rozwiazania sie sprawdzaja a takowymi zadna konkurencja sie nie podzieli :)

masz absolutną racje ale to raczej będzie tylko pionowy start obejrzenie dachu i powrót na ziemię...

sprzęt do filmowania dostarcza "zleceniodawca" którego maja całkiem sporo

 

myślę że takie filmowanie nie sprawi większych problemów...

pozdrawiam

rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby zrobic dobry zestaw do fotografii i zapoznac sie z tematem potrzeba MINIMUM jednego sezonu

A ja powiem tak: w lutym 2008 miałem pierwszy raz z w życiu aparaturę w ręce (Lama v3) i zielonego pojęcia o modelarstwie, a w lipcu zrobiłem już pierwsze zdjęcia za kasę http://justlookdownabit.blogspot.com/2008/09/onyx.html a chwilę potem następne:

http://justlookdownabit.blogspot.com/2008/09/35-km-to-krakow_11.html

 

Generalnie nie ma co robić z tego takiego wielkiego halo, nie taki diabeł straszny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie z heli, ale to dlatego że raczej trudno się nim nauczyć latać w kilka miesięcy. Z tego co wiem to Rafal lata całkiem niezle, wiec ten problem ma już z głowy. Naprawdę uwierz, ze zdjęcia z heli to nie jest wielka filozofia. Jeśli tylko masz dużego elektryka, np. TRex 600 i do tego lekka lustrzanke, jak Nikon d40 albo eos 400d, to zdjęcia masz na bank dobre. Jeśli helik jest dobrze ustawiony, ma wywazone łopaty, to w zasadzie aparat możesz przymocowac na sztywno i zdjęcia nie bedą poruszone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wykorzystuje inna platforme jako nosnik ale jak znam heli to ciezko mi w to uwierzyc. Mozliwe, ze 600 elektryk to inna bajka.

 

Anyway, mowa tutaj byla o tym ze Rafal pomaga tylko w skladaniu, zalozyciel tematu ma nauczyc sie latac i robic fotki chyba ze cos pomylilem? Jesli sie nie pomylilem to wciaz podtrzymuje to iz potrzebują minimum sezonu.

 

edit: F_H poczytaj epheli, tam wiecej info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FH : http://epheli.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=20078&sid=3efe99b73353fc7100bb9a017139ec1a

 

halabala - to przedsięwzięcie to juz nie kwestia pieniedzy mimo iz z taka kwota lepiej nie zaczynac tematu.

 

 

W skrocie: kolega chce latac w terenie zabudowanym, robic zdjecia dachow i kominow i lądowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.