Skocz do zawartości

Zadanie od szefa ( wystartowac, zrobic zawis i wyladowac )


kuksaniec

Rekomendowane odpowiedzi

:cry: Witam mam duży problem a mianowicie dostalem zadanie do wykonania od szefa.

Muszę wykonać model helikoptera albo quadrocoptera badz innego dziada ;] wraz z kamera bezprzewodowa.

To ustrojstwo musi się wznieść na wysokość max 150m w gore ( zrobic zawis , lub wyladowac na dachu itp. nagrać pokrycie hali i kominów no i wylądować na ziemi.

Moje pytanie koledzy sympatyczni czy model copterx450 rtf nada sie do tego czy lepiej zakupić coś takiego

http://www.smdv.de/products/22916/Quadrocopter-450-Arf-35-Mhz.html

 

kamerę zasilać chcę z aku heliego step-down zrobie z diodek 11.1 na 9v

Sprzęt wideo jest ale nie ma maszyny.

 

wiem ,że nie umiem latać itp ale muszę sie nauczyć w bardzo szybkim czasie ! pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej żebym się nauczył na jednym ale wiem ,ze to nie realne. Ja mam wykonać i to ma działać. Później będziemy się martwić kto i jak będzie latał ;p

niby quadro sie lata banalnie :P pozdrawiam

 

Edit:

Marcin wiem znalazłem to quadro tylko jakie radio co tam trzeba dokupić możesz doradzić okiem fachowca . Będę bardzo wdzięczny.

 

Od Rob Mc Fly:

Nie pisz kolejnych postów jeden pod drugim. Do dodawania dopisków służy opcja edycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm w rekach mialem aparature z kasa wiadomo ,ze im wiecej maja tym mniej chca wydac. Realnie patrzac max 2- 3 tys .

Zastanawialem sie nad tym quadrocopterem podobno latwo sie pilotuje.

Co do heli mysle ,ze zakupimy FLymentora zeby inni tez sie uczyli i nie narobil bum.

dodam, ze ma to byc heli do amatorskeigo lotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie 100g tylko jakieś 30-40 (kamerka) max.

 

No i nawet na małym wietrze sobie nie poradzi.

 

 

największy z coaxiali to Carson EC-135 xl napędzany dwiema 380,na wietrze sobie radzi.

http://www.zabawki-modele.pl/catalog/product_info.php?cPath=71_187&products_id=7138&osCsid=56c9b2091677af935cb8bc900a390748

W opisie jest błąd akus ma pojemność 1600 mAh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w takim wypadku sterowanie modelem 450ki na wysokości 150 m to nieporozumienie

Dokładnie tak. Pozatym czarno to widzę, żeby się nauczyć w szybkim tempie latać. Żeby wykonać małym modelem lot na taką wysokość, to tylko FPV (czyli pilotujesz patrząc w monitor i obraz z kamery w modelu). Nie jestem pewny, czy dałoby się złożyć jakąś sensowną konfigurację za te pieniądze. A nie lepiej dogadać się np. z rafalgruszka i wspólnie coś podziałać? Taka moja rada.

 

ps. Fajnie, że ktoś się posłużył moim filmikiem jako przykładem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że twój szef nie ma zielonego pojęcia o co chodzi. Zobaczył coś na Discovery Channel, ale zapomniał spytać, od jakiej kwoty oni tam zaczynają. Może też widział film, jak Polacy robili teledysk z wykorzystaniem filmującego modelu heli.

 

Tak z 10 tys. to się da zrobić, ale za 2-3 to czarno widzę.

 

Poza cholerną trudnością w opanowaniu modelu na taką odległość (już nie myślę nawet o lądowaniu na dachu wśród kominów, anten itp. bez FPV) to fakt, że gdy na dole nie wieje, to tam na górze prawie zawsze. A budynek do tego daje rotory, podwiewa z różnych stron. Nawet przy zerowym wietrze sama różnica nagrzania się ścian daje już wiatr. A ten na dachu się zagina itd.

Więc nawet 500-tka może być za mała. Po prostu wpadnie na budynek i po zawodach.

Ja kiedyś latałem dużym modelem samolotu, tak 2,5 metra wokół budowli z dymem. Robiłem tzw. dmuchanie budynków. Dzieje się tam dużo dziwnych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowalbym koledze zlecic te zadanie komus. Taniej wyjdzie. Na dzien dzisiejszy sensowny pelny osprzet to ok. 5-6tys zl - bez kamery/aparatu. Trzeba to jeszcze przetestowac, nauczyc sie latac i rozbic kilka razy. Jesli sadzisz ze opanowanie quada FPV jest banalnie proste to sie zdziwisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany mam 200 pln i chce zostac pilotem akro rc . Marzy mi sie extra 300 2.5m rozpietosci . Pomóżcie zrealizowac marzenie :mrgreen:

 

Tylko chyba zapomniałem dopisac w kwocie dwóch nic nie znaczących zer :mrgreen:

 

Tak jak koledzy mówią . Discowery i czyjas fantazja sprowadza na osiołka takie brzemie kórego nie da sie dzwignąć za ochłap który szifo wyznaczył jako fundusz na realizację projektu .

 

Pokaż facetowi wypowiedzi doswiadczonych modelarzy to postaramy sie przekonac ze albo do wszystkiego dołoży jeszcze pare klocków , albo niech dalej telewizje ogląda i marzy .

 

Pewnych granic sie nie da przekroczyc , a jak sie jeszcze własne wymagania postawi to trzeba sie przygotować na wywiniecie portwela na lewą stronę .

Sam symulator do nauki to wydatek rzędu 500zł . Aparatura ok 1000zł . goły model to kolejny 1000zł , a gdzie reszta ?????????????

 

Tak jak powiedział diem , albo zlecic , albo wykładać tysiące .

 

PS. Co złego to nie ja :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szef powie, że pracownik niekompetentny i jeszcze po premii poleci. ;)

Na szefa, dużo lepiej działa "Kosztorys". :twisted:

 

Zbierz po prostu ceny kompletnych elementów FPVze sklepów, najlepiej tych droższych. Dorzuć do tego jakiś dobry model dużej spalinki, dokoptuj jakieś układy autostabilizacji + całe wyposażenie niezbędne do obsługi spalinki, plus kilka litrów paliwa na zapas... Cena za litr może poruszyć każdego samochodziarza narzekającego na ceny zwykłej benzynki... :mrgreen:

 

I Jeszcze podaj mu to z entuzjazmem, że profesjonalny model to ze 20 000 kosztuje za samą maszynę, a ty się wyrobiłeś w połowie kwoty. Poproś o pieniądze to zaczniesz już budowę systemu...

Zawczasu przygotuj się tylko na odparcie zarzutó, że są tańsze żyroskopy, kamery itd.

Wiadomo: a to czułość za mała, a to zbyt zakłóca na większe odległości, a to awaryjność za duża.

Możesz też poszukać AC i OC na taki model, z pokryciem pełnej wartości modelu + wysokich strat w cudzej własności. Takie ubezpieczenia to u nas rzadkość, więc stawki są ... "duże". :wink:

 

A Szef powie... Spokojnie, Kowalski, Spokojnie... Musicie poczekać na budżet, bo na bieżące wydatki to trochę dużo. Zostawcie tę specyfikację, ja się jej przyjrzę i dam wam odpowiedź. A jak pójdziecie do siebie, to zorientujcie się, po ile jest wynajem podnnośników koszowych do 30m... :twisted:

 

Ale będzie pamiętał, że podwładny wykazał się inicjatywą i pomysłowością, oraz chęciami.

 

A tak ogólnie, to w tym roku ma się pokazać na rynku Drona X-copter, firmy Apple (tej samej od Macdonaldów , czy jak to tam szło :P ). Sterowana Iphonem, z podglądem na żywo, pełną stabilizacją itp. Niestety, będzie dość mała, więc z wiatrem raczej sobie nie poradzi, a prognozowana cenka wcale nie będzie "okazyjna". :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.