Skocz do zawartości

Pakiet Li-pol 3S, padnięta jedna cela.


Linux

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio doszło do mnie zamówienie z hc w czym 2 pakiet flightmax 500mah 3S 20C.

Wczoraj podłączyłem jeden pakiet do modelu, i silnik miał słaby ciąg, podłączyłem drugi pakiet i wszystko było ok. Zmierzyłem "słaby" pakiet i wynik był 3,8V 0,0V 3,8V :( Na tym pakiecie regiel wykrywa też chyba tylko 2 cele (Turnigy Plush 10A) melodyjka>2xbep>beep.

Na pakiecie na którym jest ciąg i cele mają po 3,8V regiel wydaje takie dźwięki: melodyjka>3xbep>beep, czyli z tego wynika, że pierwsze "pikanie" to ilość cel.

Myślałem, że może odlutował się jakiś kabel od środkowej celi, zdjąłem koszulkę i taśmę i wszystko wygląda raczej OK > http://img203.imageshack.us/gal.php?g=dsc02486s.jpg .

Gdy mierzyłem miernikiem napięcie na lutach na płytce środkowe nie pokazują wyniku (0,0V).

Więc chyba jednym wyjściem jest padnięta cela. Czy jest możliwość odratowania jakoś całego pakietu, czy pozostaje mi przeróbka na 2S ? Jeśli tak to jak rozłączyć cele, są one jakby sklejone ze sobą, jak wszystko polutować ?

Nie posiadam ładowarki procesorowej, tylko zwyczajną WOW-RC (coś jak ta e-sky'a do np. Lamy).

*Gdy mierzę ten pakiet na wyjściu do regulatora wynik pokazuje 7,6V, czyli jak na dobrym pakiecie 2S.

Proszę o pomoc, co i jak zrobić, najchętniej odratowałbym pakiet, bo 2S jest mi zbyteczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu masz zjechaną jedna celę. Mógłbyś się starać o reklamacje ale już rozerwałeś koszulke wiec jest :ass: . Jedyne co ci zostaje to zrobić z tego pakiet 2s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować ratować tą cele jak masz ładowarkę obsługującą ładowanie 1 celi to przylutuj kable i spróbój ja naładować ja ratowałem celę z 1.7V i udało się fakt jest słabsza bo max ładuje się do 3.64 ale działa... nie wiem jak długo.

 

Ale ładuj małym prądem 0.1 A !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linux odpuść sobie reanimację tej celi, jeżeli napięcie na niej było 0 volt. Szkoda czasu, a tym bardziej ,że taka cela może ci paść, podczas lotu lub zrobić zwarcie...

Szkoda modelu i nerwów. Pozostaje tylko wywalić jedną cele i zrobić pakiet 2S, będzie bezpieczniej.

 

Pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc zrobię jak piszecie. Przerobię na pakiet 2S, rozumiem, że konieczne będzie zmiana wtyczki (tej małej białej z 4 pinami) na taką samą od pakietu 2S ? Czy może wystarczy odłączyć jedną celę a wtyczkę zostawić ( nie wiem na jakiej zasadzie działa taka ładowarka, czy ładuje wszystkie cele od razu do napięcia zależnego od wejścia pod które się podepnie, a na koniec balansuje, czy każdą cele z osobna nabija do 3,8V, jeśli każdą z osobna to chyba zmiana wtyczki nie będzie konieczna.) Teraz pytanie jak rozłączyć cele, są one sklejone jakimś klejem, bez żadnego "specyfiku" nie da rady tego rozdzielić bez powgniatania, i uszkodzenia którejś z cel.

Macie może jakiś schemat jak potem prawidłowo wszytko połączyć dla pakietu 2s ?

 

Zaobserwowałem, ze przez noc, jedna cela zaczęła się jakby "otwierać" i wylewać :shock: co dziwne, zdrowa. (zaraz wrzucę fotki, tylko podładuję trochę aparat.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie uszkodziłem, pakiet jak był jeszcze zapakowany to "odstawał" mu z boku kawałek celi, a po rozpakowaniu i zostawianiu go tak na noc trochę "przeciekł", (tak mi się wydaje), dodaję fotki:

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Jak najlepiej go rozdzielić i jak zlutować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mialem kiedys przypadek z pakietem Duci,tez otworzyla sie cela ale pakiet dostal w tylek kilkanascie razy po drugie jakosc jego jest do niczego nie polecam.

Ale jesli przy nowym pakiecie masz taka sytuacje to tylko do kosza i to jaknajszybciej zebys sobie jescze krzywdy nie zrobil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerób go na 2S. Wywal uszkodzoną celę i zmień łącze serwisowe. Przynajmniej nadal będziesz miał sprawny pakiet, tylko o mniejszym napięciu. Gdybyś go nie rozpakował, można by go spróbować wymienić, ale teraz to musztarda po obiedzie.

 

Można by co prawda spróbować sposobu z lodówką i powolnyn nabijaniem małym pradem, ale tu potrzebna dobra ładowarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już podjąłem decyzję, że przerobię na 2S, otwarta cele dziś wygląda tak jak wczoraj i trzyma napięcie, wsadzi się w termokurczę i będzie wszystko dobrze.

Co do reklamacji to nie miało to sensu w pakiecie za 20zł, bo droższa będzie wysyłka do HK.

(Teraz już tylko Rihno, lub Turnigy :wink: )

 

Jednak nie mam pojęcia czym rozkleić cele ? Spirytem ? Nie uszkodzę wtedy cel, nie zajdzie jakaś gwałtowna reakcja z tym czymś co wyszło z jednej celi ? Mechanicznie tego się tego zrobić nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i pakiet wyrzuciłem.

Zaglądam co u niego słychać, a zdrowa cela spuchnięta i rozszczelniona z wyciekającym przeźroczystym płynem który pachniał adwokatem :shock: Odciąłem kable i wtyczki, a pakietu się pozbyłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.