Skocz do zawartości

Regulatory super simple - czy warto ?


halabala83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w temacie . Jako że zamierzam rozpocząć sezon z nową flotą lotniczą , mam pytanie dotyczące regulatorów hk super simple . Potrzebuje uzbroić ok 10 modeli więc stąd pytanie jak w temacie . Regulatory dość tanie a silniki niezbyt wymagające . Modele miedzy 500-900g do lotu . Bardzo bym prosił o podzielenie się doswiadczeniami z tą marką regulatorów

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nie mam zastrzeżeń do tych regli, poza jednym małym "ale"; mam wrażenie, że wartości prądowe mają lekko zawyżone. Tzn, wcześniej latałem na e-sky'owym reglu 25A i był tylko lekko ciepły. Po zmianie na SS 25A, ten grzeje się bardziej. Nic złego się z nim nie dzieje, tylko temperatura jego po locie jest nieco wyższa. Ale nie można wymagać zbyt wiele za taką cenę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nie mam zastrzeżeń do tych regli, poza jednym małym "ale"; mam wrażenie, że wartości prądowe mają lekko zawyżone.

Nie wiem czy zawyzone, ale lepiej kupic SS-a z lekkim zapasem. Swoj 40 A zjaralem. Ale moge miec pretensje tylko do siebie. Uwierzylem w swoje obliczenia i nie sprawdzilem poboru. Zamiast teoretycznego 36A, moj silnik potrzebowal 45A (na stole).

 

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej kupic wattmeter i 100A regulator ? wszystko sobie pomierzycie jakie plyna prady przy danym zestawie i wtedy dopasowujecie odpowiednie regulatory ,pakiety .

bez strachu o grzanie czy spalenie

ja dla proby , spalilem ss 10A

do 8A wszytko ok temp wporzadku czyli tak jak w opisie zwiekszylem do 10,5 A regulator dokonczyl zywota w 45 sekund Chcialem zrobic probe i zrobilem teraz wiem ze co zmierzylem wczesniej jest bardzo miarodajne do pozniejszego wyboru wyposazenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można ich gnieść.

W 2-ch egzemplarzach ułamał mi się kabel odbiornika przy płytce, pomimo że końcówka była dodatkowo "zaglutowana". Przez to latałem dłuższy czas z BECem dopóki nie odkryłem przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Mam pytanie odnośnie regulatora SS 70A. W specyfikacji jest podany zakres od 4 do 8 ogniw li-po. Spalić raczej regulator się nie spali po podłączeniu pakietu 3s ale dlaczego opis nie uwzględnia pakietu 3s? Czy może ktoś potwierdzić czy mogę latać bez obaw na 3s? A może zakres ten dotyczy odcięcia przy spadku napięcia do 3V na cele?

 

Link do regulatora:

http://hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7340&Product_Name=Hobbyking_SS_Series_60-70A_ESC#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Nie polatasz na 3s, dla regulatora to już jest napięcie odcięcia.... Nie wierzysz - spytaj; m5m !

Też kupił regulator nie zwracając uwagi, że jest od 4-7s ! Chciał go zastosować do 4 LiFe...

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A jak jest z programowaniem ? Posiadam kartę turnigy .

właśnie. czy potrzebna jest karta, czy można go programować drążkiem gazu jak np. w tp mag8

czy to jest może opis programowania drążkiem gazu (w opiniach o produkcie, regler 25-30A):

Here are the instructions:

Always start with throttle off, except when programming - then at full throttle!

Remember to check for channel reverse!

1. Turn on TX.

2. Set full throttle

3. wait for the beeps - 3sec after the first initial beep: (move throttle to off position during pause to select setting)

3a. beep, pause, beep - Li-po (cut-off 3v per cell)

3b. beep, beep, pause, beep, beep - Ni-Mh (cut-off at 60% of starting voltage)

3c. beep,beep,beep, pause, beep, beep, beep -toggle brake enable/disable

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.