Skocz do zawartości

zasilacz atx


Artur z kołobrzegu

Rekomendowane odpowiedzi

Aby uzyskać maksimum obciążenie wyjścia 5V nie może być byle jakie. W moim przypadku obciążenie wyjścia jedną żarówką 12V 21W poprawiło pracę zasilacza lecz dopiero obciążenie tego samego wyjścia dwiema żarówkami 12V 21W zasilacz zaczął pracować z prądami o wiele wyższymi. Wniosek z tego taki iż aby uzyskać maksymalne prądy z zasilacza obciążenie powinno być wyliczone i odpowiednio dobrane do danego zasilacza. Elektronikiem nie jestem więc moje metody były typu "młotka i kowadła" lecz w moim przypadku skuteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się kompletnie nie znam na elektronice i dlatego próbowałem różnych żarówek.

Od 5W przez 21W, później coraz mocniejsze.

Niestety nie pomagało.

Dopiero przy takiej z reflektora 40/60W (czy coś takiego), gdy podlączam oba żarniki mam wrażenie, że pomaga, ale głowy nie dam sobie uciąć, czy to ma iść w tym kierunku :arrow: potrzebna jeszcze większa moc zarówki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubercie, ja też na elektronice nie znam się kompletnie :devil: . Bazuję na radach wyczytanych na różnych forach i w większości zmierzają one do tego, że aby uzyskać stabilną pracę zasilacza i napięcie w pobliżu 12V należy odpowiednio obciążyć wyjście 5V. Widocznie istnieje jakaś wewnętrzna zależność we współpracy obu wyjść, jaka?- nie mam bladego pojęcia :oops: . Rozstrzygnięcie tego pozostawiam fachowcom- elektronikom. Kiedy kleciłem swój zasilacz również doświadczalnie dobierałem obciążenie po stronie 5V i wyniki były bardzo podobne do Twoich rezultatów :faja: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Twoim zasilaczu powinno także pisać jakie jest maksymalne obciążenie wyjścia 5V

Wg opisu może dać 35A, co przy napięciu 5V to daje 175W

 

Ale w końcu zasilacz chyba mi się udał.

Poprzednie duże spadki napięcia były spowodowane prowizorycznym łączeniem wszystkich przewodów.

Teraz zlutowałem razem po 8 przewodów żółtych i czarnych, i na próbę zasiliłem nim Pulsara podczas ładowania pakietu 8S lipoli (33,6V) prądem 4A.

Przy takim obciążeniu napięcie zasilacza spada tylko do 11,7V.

Bez żarówki samochodowej 55W na wyjściu 5V spadało do 11,6V.

Niby niewielka różnica, ale jednak zamontowałem tą żarówkę.

Co ciekawe próbowałem zmierzyć natężenie pobierane przez ładowarkę (podczas ładowania w/w pakietu) i wychodziło mi od 13A do 23A !

Po prostu tak się rytmicznie powoli wahało.

Nie wygląda to dobrze (to 23A :shock: ), ale zobaczy się podczas dłuższej eksploatacji :)

 

Jeszcze fotografia tego cudaka.

Rurka od CO ma zapewnić pewne podłączanie ładowarki:

zasilacz1.JPG

 

 

Ale i tak wyszła za krótka, gdybym potrzebował naładować jednocześnie kilka mniejszych pakietów:

zasilacz2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.