Skocz do zawartości

Pomiar obrotów


a_skot

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam

Jak się trochę ludzi uzbiera to czemu nie, ale:

- muszę zmienić płytkarnię, teraz po zlutowniu "wstaje" co drugi układ, uruchomienie jest dość czasochłonne, jeśli nie ma mozliwości lutowania typu minifala to jest porażka

- wyświetlacze które działają bez pudła są o 6 zł droższe niż te które miałem

- przymierzam sie do Zbigowego komputera, dzięki jego uprzejmości jest szansa na wdrożenie na większym procesorze i jakichś modyfikacjach na przyszłość

Pozdrawiam, narazie wyszło pocztą 9 kompletów, staram się w kolejności wpłat, ale najpierw wysyłam kompletne, dziś postaram sie skompletować zestawy do lutowania.

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjżałem się projektowi Zbigowego komputera i wygląda ciekawie, przypadkiem dowiedziałem się że mój szef go składał i nawet nie miał większych problemów z uruchomieniem, ale jak się przeprowadzał to gdzieś "ciepnoł" i nie wie gdzie jest :) ale sam miernik jest świetny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Krzysiek, konto mogę podać jak zaspokoję potrzeby tych którzy się wcześniej zapisali a w szczególności tych którzy wpłacili, niestety przy produkcji są odpady i nie chciałbym składać obietnic bez pokrycia.

Proszę o informację od tych którzy już dostali paczuszki, widzę że prędzej zaniósłbym na piechotę niż Poczta Polska dostarcza.

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dotarła do mnie mała paczuszka:D

 

Pierwsza reakcja pozytywna wygląd z zewnąrz, następne zdziwienie pieczątka firmowa ( myśle wykonawca semi-pro) otwieram paczke [szczęka w połowie drogi do podłogi] zapakowane ładnie w koszulki bombelkowe 2 sztuki miernika i do tego faktura. wyjmuje oglądam i niestety :/.............wrrrrrrrrr.............no TOTALNA PORAŻKA - zgubiłem szczękę !! Gdzie moja szczęka !! dopieor po 2 minutach obejrzałem dokładniej miernik jak pozbierałem szczękę.

 

Wbrew pozorom miernik wykonany nie semi-pro ale FULL-PRO.

 

Piotr wielkie dzięki za projekcik i wykonanie, daj tylko info jaki rozmiar bateri potrzebny.

I swoją drogą czy można próbowac zasilić kład 1 celką Li-Pol ?? Jest tam jaki regulator czy nie bardzo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

:oops: zawstydziłem się z tym pro, gdyby płytka była lepsza to wyszłoby jak z fali a tu było noga po nodze.

Bateryjka 2032, na 2025 są kłopoty z zawieszaniem programu bo są przerwy w kontaktowaniu.

Faktura... :( za coś rząd musi kupić te samoloty :rotfl:

Myślę że następny projekt będzie lepszy :) najpierw 2 płytki i korekta projektu a potem produkcja celowa bez dremelka w ręce.

Mówiąc następny myślę o mierniku Zbiga.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

:oops: zawstydziłem się z tym pro, gdyby płytka była lepsza to wyszłoby jak z fali a tu było noga po nodze.

Bateryjka 2032, na 2025 są kłopoty z zawieszaniem programu bo są przerwy w kontaktowaniu.

Faktura... :( za coś rząd musi kupić te samoloty :rotfl:

Myślę że następny projekt będzie lepszy :) najpierw 2 płytki i korekta projektu a potem produkcja celowa bez dremelka w ręce.

Mówiąc następny myślę o mierniku Zbiga.

Pozdrawiam

to ja się juz zapisuje na miernik Zbiga jak mozna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Sprawdzę to, podejrzewam że związane jest to ze specyficznym zliczaniem impulsów, program nie jest mój, ale przy relatywnie niskich częstotliwościach mierzy się okres i z tego wylicza częstotliwość ( obroty ), fototranzystor który zastosowałem ma stromą charakterystykę i może łaczyć przy żarówce czy świetlówce w niepowtarzalnym punkcie.

Przy śmigle mamy zdecydowaną różnicę sygnału przy odsłonięciu i zasłonięciu czujnika i odczyt miałem stabilny ( próbowałem wszysystkie na śmigle podpiętym do wiertarki ).

Ten fototranzystor ma kąt widzenia koło 40 stopni, zawężenie go jest możliwe przez nasadzenie rurki malowanej w środku na czarno aby wyeliminować odbicia.

Ten sam układ na fotorezystorze daje stabilny odczyt przy żarówkach, ale czułość jest zdecydowanie mniejsza, mogę Ci podesłać fotorezystor do prób.

Co do wyświetlacza, nie zauważyłem tego, widzę tylko że przy wygaszaniu na niektórych wyświetlają się kreski w powtarzalnych miejscach, mam za mały materiał porównawczy, spróbuje może jest to związane z naprężeniami mechanicznym, tak jak wspominałem nim ruszył pierwszy wyświetlacz walczyłem 2 dni po kilka godzin aby to dograć a niektórych wcale nie udało się uruchomić choć są dobre bo po rozbrojeniu z blaszek działają.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Uff

Po sobotnich i niedzielnych bojach przygotowałem do wysyłki zamówione tacho, teraz analizuję listę rezerwowych pod względem kolejności zgłoszeń, wygląda że będzie 5 sztuk do rozdysponowania.

Piotr

 

EDIT

Naliczyłem 10 chętnych którzy zostali, za mało by ruszyć produkcję następnych płytek, jak się zbierze 25 osób to będzie sens zrobić następną serię płytek.

Jeśli nie namierzę tańszych i dobrych wyświetlaczy to cena będzie musiała wzrosnąć do 55zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.