Skocz do zawartości

pakiet do spaliny 2,1m


bzik4

Rekomendowane odpowiedzi

chodziło mi o to że sam nie wiem

Dla CIEBIE i pozostałe młodzieży !!

 

Kierunek działania:

 

MYŚLĘ ( ZASTANAWIAM SIE ) -> piszę post jak coś wymyśliłem

 

Kierunek w jakim NIE DZIAŁAMY:

 

piszę jakikolwiek post -> myślę o co MI chodziło -> dochodzę do wniosku jak w powyższym cytacie

 

:devil: :wall: :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc buwi spokojnie jest to do zrealizowania okazalo sie ze nie ja jeden na to wpadlem > http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=5098 < tu jest temat o tym takie cos istnieje !

Czy naprawdę sądziłeś że nie wiedziałem o istnieniu tego rozwiązania :crazy:

Prześledź tych kilka - Twoich i moich postów i pomyśl - please - o co mi chodziło - zwłaszcza o post z godziny 18.18 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Postanawiam trochę odświeżyć temat bo mnie naszły takie przemyślenia:

Odbiornik wraz z serwami pracuje w przedziale 4,8V do 6,0V

Pakiet Li-pol 2S po naładowaniu osiąga napięcie 8,4V a znamieniowe wynosi 7,2V, przy czym minimalne możemy przyjąć 6,6V (3,3V na celę).

Rożnica pomiędzy napięciami w specyfikacji zasilanych urządzeń wynosi 1,2V.

Rożnica pomiędzy napięciem naładowanego Li-pola 2S a nominalną wartością też wynosi 1,2V

Gdyby obniżyć napięcie z 2S o 2,2V było by niemal idealnie.

A teraz pytanie:

jak to zrobić w najprostszy możliwy sposób?

Myślałem o diodach krzemowych. Co Wy na to? Jakie trzeba by było dobrać aby obniżyły napięcie o 2,2V i wytrzymały jednocześnie 12A?

Wtedy napięcie przy naładowanym pakiecie podawane do odbiornika i serw wyniosło by 6,2V a minimalne napięcie dla celi nie mogło by spaść poniżej 3,5V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DarekRG - odbiornik i serwa moga byc zasilane z 4-5 ogniw NiCd. To nie to samo co 4.8-6V. 5 ogniw w pelnej gotowosci bojowej to ok 7.4V. Czyli by uzyc 2xLiPo musisz stracic tylko 1 V - czyli 1 zwykla dioda Si (prostownicza, wysokopradowa). Prosciej chyba sie nie da. Nie bardzo wiem do czego potrzebne ci 12A, ale nawet to nie jest wielkim problemem. Dioda nigdy nie bedzie pracowac z napieciem wstecz a w przod wytrzymuja duzo wiecej niz katalog podaje, serwa sa mocno obciazone tylko przez moment, to i 5-10A dioda da rade bez problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie chodzi mi o zasilenie 5 serw BMS-620MG które przy maksymalnym obciążeniu potrafią porwać ok 2A jedno. Przy normalnej pracy jedno bierze ciut ponad 1,1A.

Stosować Ubeca nie chcę ze względu na wagę.

P.s.

Szkoda że nie mogę kliknąć pomógł :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obciazenie serw to zawsze chwilowa sprawa. Sadze ze jezeli dasz diode 5A, tylko nie Schottky - masz problem zalatwiony. Jezeli chcesz byc bardzo ostrozny daj dwie, rownolegle. Diode 5A to jakies 2 gramy to raczej aeroplanowi nie zaszkodzi. Jezeli o niezawodnosc chodzi, spokojny jestem ze duzo slabszym ogniwem sa ogniwa :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.