Skocz do zawartości

Extra =cegła ?


instruktor

Rekomendowane odpowiedzi

osobiscie jutro pojade do Pawla zwazyc extry jego. Bo juz nie chce mi sie sluchac cmpro=cegla. Nie jeden chcialby byc wlascicielem takiej firmy....

 

Co nie jest argumentem w dyskusji Extra CMP jak i większośc ich modeli ma błędy konstrukcyjno-technologiczne. Są po prostu ciężkie i mało wytrzymałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chiboogi złóż w końcu tą ekstre i lataj! :)

 

Po za tym 3 do 3,3kg dla akro 1,6m to coś dziwnego? Czy może 1,4m i 1,6 to to samo? (bez aluzji do Twojej Extry Chiboogi nie oceniam tu żadnych modeli).

 

Armand podaj modele innych marek nie posiadających przez Ciebie w/w wad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin133:

I tu jak doskonale wiesz schody.

Wychodzi albo robić samemu albo inna strefa cen np. Composite-ARF (w sumie jedna Extra 2x2 i nie wiem dlaczego nie ma przezroczystej kabiny :cry: )

Z Lubartowa są (mam nadzieję dalej, że są) barzo przyzwoite zestawy Extry

 

Ogólnie jak popatrzymy na ofertę do 2m jest cieniutko.

Albo latające cegły CMP albo powyżej 2m.

 

chiboogi:

nie, po prostu się trochę liczy, troche doświadczenia, wyczucia i oblot który mówi o wszystkim

Te "samoróbki" jak je nazwałeś (może dlatego, że nie zbudowałeś nigdy dużego modelu i nie wiesz ile pracy kosztują) latają lepiej i są lżejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Chiboogi całkowicie zapomniałem :) Z tym pytaniem o inne marki chodziło mi o to iż właśnie często zarzuca się wagę modelom z CM Pro. Oczywiście istnieją inni producenci jednak waga modeli różnych marek jest podobna. Oczywiście jeżeli porównywać modele podobnej klasy i zastosowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

armand----------> albo pozostaja elektryczki do 1m rozpietosci... bardzo ladne maszyny. Oczywiscie nie wszystkie zestawy. Pare firm robi teraz nice :)

 

Zgoda, widzialem piekne, lekko zrobione ale to 1m rozpiętości to i nerwowe.

A duży może więcej i wiesz z wiekiem człowiek coraz gorzej widzi to i duże modele trzeba robic co by je łatwiej widzieć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda, widzialem piekne, lekko zrobione ale to 1m rozpiętości to i nerwowe.

 

Wszystko kwestią gustu :) Mi osobiście bardzo lekkie modele (przykładowo Aero Cruiser) bardzo nie podszedł do gustu :( Widziałem jak to lata i sorry - to nie dla mnie - oczywiście chodzi mi o styl lotu takim modelem. (ok 500 gram przy metrowej rozpiętości) loty bardzo chaotyczne chyba że przy bardzo dobrej pogodzie. Wytrzymałość udarowa - żadna - to są koszty lekkich modeli. :) ale jak mówię wszystko to upodobania. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że gust nie podlega dyskusji.

Nie znam modelu, zapewne jak wszystkie male modele mają problem z lataniem (znowu Re się kłania i albo się uda samolot albo nielot) ale przyznasz rację, że z mniejszym obciążeniem pow. nośnej lepiej się lata oczywiście w granicy rozsądku, rodzaju modelu itd.

Ja nie jestem zwolennikiem robienia z akrobata "latającego liścia" ale doskonałość żelazka (co czesto udaje się CMP) też nie bardzo mi odpowiada.

Naprawiałem trochę tych modeli z CMP i innych firm z tej samej grupy cenowej, jeszcze więcej widziałem na lotnisku i po lądowaniu.

I to detrminuje to, że buduję model od podstaw, wolno mi to idzie, jest kosztowniejsze itd.

I nie mam na kogo zwalić jak się rozbierze ze skrzydeł. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

kilka lat temu szukałem extry na 15cm, lekkiej i z dużymi właściwosciami 3D,niestety nie udało mi się nic znaleźć,postanowiłem więc sam coś "wystrugać".Zrobiłem extrę o rozp. 170cm silnik OS 15cm 4-takt waga bez paliwa 3,1 kg ,kadłub oparty na zestawie ARC amerykańskiej firmy Goldberg , skrzydła i stery ,własna inicjatywa ,no i krutki filmik z niedzielnych lotów.http://www.salvepolska.com.pl/rcwings/images/do_pobrania/extra.wmv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać lata!

 

No niby lata ale zwróć uwagę na prędkość modelu w trakcie akrobacji, cały czas pędzi. Na takiej Katanie nie wykonasz powolnego, majestatycznego rolling hariera jak np. Extra Darkarla. Owszem znajda się i tacy, którym takie latanie odpowiada, sam znam takich ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.