Skocz do zawartości

Micro 3D


Janusz Joe

Rekomendowane odpowiedzi

Myślisz że elektronika którą podali Ci w linkach waży dokładnie tyle, ile tam jest napisane? He he he... UH ma tą przykrą przypadłość że często zaniża wagę sprzętu o kilka do kilkudziesięciu %. Przykre ale tak jest. Dodam jeszcze tylko że każdy zaoszczędzony gram w Twoim modelu będzie ogromną oszczędnością, więc od razu pomyśl o odchudzeniu serw, kabli, wtyczek (wlutowanie elektroniki do odbiornika) itp. Takie zabiegi pozwalają zaoszczędzić masę co w Twoim projekcie jest najważniejsze.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

to prawda, że akcesoria są cięższe, niż podaje producent. Np te serwa http://www.himodel.com/radios/2.5g_Micro_Servo_W_FutabaJR_Connector.html ważą zamiast 2,5 po 3,5 grama, za to są w korzystnej cenie 1 $ za 1 gram serwa, ten odbiornik http://www.himodel.com/radios/35Mhz_BA-R3P4-J_V3_FM_4-channel_Micro_Receiver_W_O_Xtal.html 5 gramów z kwarcem zamiast podanych 3 gramów. Wtyczki o takim rozstawie pinów można dostać w TME w Łodzi.

Koledzy dobrze radzą, raczej model o rozpiętości 60 cm i 50 - 60 gramów wagi.

Pozdrawiam

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, poczytałem opisy i dodałem po parę gram do wszystkiego. Musze jeszcze poczekać aż w ofercie hobby kingu będą odbiorniki dsm2. Nie chce lutować na stałe, ale wywale plastiki od złącz i zaizoluje specjalnym sprayem, a jak to nie da ładnych efektów dam kable z koszulkami z farby (łącznie zaoszczędzę może nawet 2g)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.