Skocz do zawartości

Video-Niańka


Arturrro

Rekomendowane odpowiedzi

W ciągu najbliższych kilku dni powinno dotrzeć do mnie to coś... (kamerka, nie dziecko ;P)

Dołączona grafika

 

Na co dzień zajmuję się m.in. importem różnych rzeczy z Chin i HK. Ostatnio, zamawiając sample sprzętu elektronicznego, natknąłem się na taką video-nianię.

 

Teraz kilka naprawdę skromnych danych od producenta:

1: 2.4GHZ Wireless baby monitor system: FHSS technology (Frequency Hopping Spread Spectrum) to avoid external interference. (Such as Wi-Fi, Bluetooth, Microwave-Oven, Cordless-Phone).

2: TFT LCD Sreen 2.0; 176x220

3: Wireless transport distance:

No Barrier between 150~200m

In the room or have barrier under 35m

4: Automatic infrared night vision function

5: Supporting the voice of the size of the control

6: Supporting adjust LCD brightness

7: Supporting battery power, signal strength display

8: Lithium batteries (700MAH) and power supply adapter; charging time 3-4 hours

9: DC3.5 external power plug adapter AC110V~240V/DC5V adapter

10: Security ID (auto learning).

 

Czy to w ogóle może mieć zastosowanie w naszym hobby? Pierwsze o czym pomyślałem to baaardzo skromne FPV, bardziej dla rozrywki niż sterowania (wyświetlacz 2"), ale coś chyba będzie widać. Nie znam masy tej kamery - do sprawdzenia za kilka dni - ale sądzę, że pewnie ok. 50g.

 

Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Hmm, tak jak pisałem - sprzęt dotrze do mnie prawdopodobnie za kilka dni, więc postaram się sprawdzić zasięg "w terenie" i czas działania. Cena? Heh, dla mnie jedynie koszt transportu, chociaż producent normalnie chce za niego 40 USD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy od mocy nadajnika. Jesli ma 10mw to dasz rade polatac do 200m. Gdybys rozebral to i antene wifi wyciagnal na zewnatrz to mozesz tym polatac FPV. Bez wyciagania anteny bedzie duzo gorzej. Pytanie tez brzmi ile calosc waży... trzebaby to na pewno odchudzic.

 

FHSS mnie martwi, boje sie ze przesylane video moze nie byc w sposob analogowy.

 

Odbiornik - przerabiasz dżokejkę - wkladasz lcd i masz pseudo gogle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będzie miało 150m zasięgu, to przy tej wadze fajna zabawka do parkflyera.

 

Baxter

z tak małym zasięgiem trzeba chyba latać w kółko , lecąc 30 km/h po kilkunastu sekundach jest po zasięgu , jeden lub dwa błędy w " nawigacji " plus spychający lekki wietrzyk i pozamiatane .Latając nad polami lub łąkami ciężko się połapać w terenie z góry świat wygląda trochę inaczej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z góry świat wygląda trochę inaczej .

Trzeba latac przy ziemi, wtedy sie mocno nie myli :)

 

Oczywiscie jesli kolega Artur chce latac fpv to lepiej kupic dedykowany osprzet. Gadżet (o ile sie sprawdzi) moze zostac zastosowany na takich samych zasadach jak FCO3 - czyli zabawka pseudo fpv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy od mocy nadajnika. Jesli ma 10mw to dasz rade polatac do 200m. Gdybys rozebral to i antene wifi wyciagnal na zewnatrz to mozesz tym polatac FPV. Bez wyciagania anteny bedzie duzo gorzej. Pytanie tez brzmi ile calosc waży... trzebaby to na pewno odchudzic.

Obawiam się, że moja przyszła małżonka, w związku z planowanym w niedługim czasie potomkiem nie pozwoli mi na takie rozwiązanie. :( Będę musiał spróbować załatwić sobie jeszcze jeden egzemplarz.

 

z tak małym zasięgiem trzeba chyba latać w kółko , lecąc 30 km/h po kilkunastu sekundach jest po zasięgu , jeden lub dwa błędy w " nawigacji " plus spychający lekki wietrzyk i pozamiatane .Latając nad polami lub łąkami ciężko się połapać w terenie z góry świat wygląda trochę inaczej .

Bardziej rozważałem zamocowanie tej kamerki w heli. Chwilowo w moim hangarze sprawna jest tylko ta "podróbka" Alloy Shark'a (podróbka, ale lepsza od oryginału ;)). Jak sprowadzę sobie części do Lamy 400D (przyszły teść ubił mi ją lotem nurkowym z 20m), to tam pewnie finalnie będzie latać. Lama ma niezły udźwig i jest stabilna, więc do zabawy w "chowanego" może się nadać. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym zestawie to tylko podglad dla widza i jak juz wspomnialem - gadżet :)

Tak czy inaczej, na pewno przetestuję. Chociaż tak jak wspominałem na początku, traktuję to wyłącznie jako rozrywkę - można spojrzeć od czasu do czasu, jak wygląda lot "z kabiny".

Może kiedyś dorobię się sprzętu FPV z prawdziwego zdarzenia. Modelarstwem zachłysnąłem się na dobre i będę chciał się w nim rozwijać. :)

 

Aha, diem - dzięki za pomysł z dżokejką. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.