Skocz do zawartości

alternatywa do FCO


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

na standardowych "patykach" z zestawu betatronic na 1.2 gHz byłem około 700m na wysokości 350 m - i obraz był czytelny (były juz lekkie zakłucenia ale dało sie spokojnie lecieć - najwieksze zakłucenia były przy przelatywaniu bezpośrednio nad anteną odbiorczą ) zasięgi opisane przy wykożystaniu zestawów bezprzewodowych z przeznaczeniem zgodnym z zamysłem producenta nijak maja się do testów w locie - im wyżej antena nadawcza tym dalej "idzie" (normalnie nikt nie podniesie anteny na 200 m maszcie aby przesłać obraz z budynku z kamery security :wink: )

Ale stosujac prostą antene kierunkową ( nawet niekoniecznie kupioną - http://martybugs.net/wireless/biquad/ tyko na 1.2 gHz wszelkie wymiary x 2 w uproszczeniu wielkim - jak ktos bedzie miał chęc zbudowac to podam link do kalkulatora aby dobrać wymiary do konkretnej częstotliwości) można porawić znacząco jakośc przesyłu (pod warunkiem latania z przodu anteny - lub posiadania w tańszej wersji kolegi celujacego w model :D a w droższej układem naprowadzania anteny - a jest nawet nasza polska produkcja "Zbigowa" )

 

Realnie to jest poczatek :wink: a potem się rozkręca - ale pierwszy latający model mojej produkcji miał wyposażenie za 70 ziko i latał ? a teraz za tyle to lipola mam na pokładzie.

 

mozna kupic droższe elementy ale co lata to z czasem spadnie (kwestia tylko kiedy :wink: ) wiec można dac za kamere 400 zł za tor przesyłu video 500 zł i za gogle 1500 zł i latac - ale sztuka mało wydac a radochy miec po pachy :D

 

polecił bym wam fajne forum ale chwilowo troche "kwas" sie zrobił i teraz to juz trzeba by polecac trzy fora (nastepuje ewolucja) ale jest szansa ,że z czasem cos sie wyklaruje.

Ilu pilotów FPV tyle wariantów-kombinacji wyposazenia - nie ma jednej drogi wszystko zależy co sie lubi.

Jak trzeba wiecej informacji co i jak to na rc-cam.info poczytac trzeba - duzo poczytać - a potem popróbowac alternatywy FCO - a jak sie raz poleci to już po "ptokach" :D

I na pierwsze latanie raczej z obserwatorem ( jak sie cos nie uda to bedzie łatwiej odnaleźć model :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś zaprezentowac swoja drogę, przemyślenia i sprzęt w osobnym wątku, żeby juz tutaj nie "zaśmiecać". Masz bardzo ciekawe przemyślenia, i sposób dzaiłania zbiezny z moim. Chciałbym, a pewnie i więcej forumowiczów, poznać Twoje zabawki, i osiągnięcia.

Nie ukrywam ze ciągnie mnie do kamery i transmisji, ale koszty zawsze były barierą.

A dotychczas sprawy związane z FPV i tematy z nim związane były zdominowane przez "profesjonalistów", a rozmowy wokół sprzetu za grube pieniądze. Może teraz, w czasach "popeterowych" czas zająć sie tematem FPV-lowcost.

baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj zgodze sie z Toba Baxter, Krzysiu masz ochote zrobic wątek o FPV Low Cost? Ja w przyszlym tygodniu zaczynam budowe prostego trenerka EPP i zrobie relacje z montazu osprzetu FPV. Ludzie przerazeni sa kosztami a mozna zaczac bardzo tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.