Skocz do zawartości

MX-12 -połączenie nadajnika z PC


pacyn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ....Proszę o pomoc starszych kolegów modelarzy z większym doświadczeniem w moim problemie z połączeniem radia z komputerem a więc mój problem wygląda tak:

Kilka tygodni temu , a może miesięcy wylicytowałem na Allegro apke JR MX-12 i ją sprawdziłem na oryginalnym odbiorniku zawartym w zestawie R-700 i wszystko jest OK ....wszystkie kanały działają .....lecz po dokupieniu interfejsu do niej USB , łączący radio z PC zauważyłem brak wykrycia w moim PC kanału przepustnicy ...nie wiem czemu go nie wykrywa w symulatorze ...nawet przy zmianie w nadajniku Mode (1,2,3,4) nadal ten kanał który jest przypisany pod przepustnicę nie działa , sprawdziłem interfejs na innej aparaturze po dołączeniu przejściówki ...a dokładniej E-sky 4ch (ten od Lamy) i wszystko OK .Nie wiem czy to jest wina złych ustawiań w aparaturze czy akurat interfejs źle współdziała z moją MX-12 ....Proszę o pomoc gdyż jestem bezradny ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po podłączeniu nadajnika z kablem usb , wejdź w Panel sterowania/ kontrolery gier i w pierwszej kolejności musisz tam zrobić kalibracje . Jeśli wszystkie kanały będą chodziły to dopiero robisz kalibracje w symulatorze którym latasz i odpowiednio przypisujesz kanały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki masz interfejs. Ja kupiłem taki i działa rewlacyjnie.

Ja miałem na początku też problem z uruchomieniem swojego interfejsu , ale pomogło usunięcie zaistalowanego wcześniej PPJOY-a. Ja mam Vistę i w kontrolerach gier musiałem zostawi tylko VJOY-a inaczej nic kompletnie nie działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam dokładnie taki interfejs http://allegro.pl/item915144878_interfejs_usb_do_aparatury_rc_symulator_fms_heli_x.html ...i na nim mam problem ....;/...... na komputerze mam win XP SP2

 

EDITED:

 

Wątpię by przestawienie na joystic dwu osiowy coś dało gdyż na drążku lewym w aparaturze (mode 2) nie wykrywa mi komputer ruchu góra -duł (przepustnica) natomiast ruch prawo-lewo działa bez zarzutu....';/ zresztą nie wiem jak przestawić na joystic 2 osiowy :?

Proszę o pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestawienie z pojedyńczego joystika musisz zrobić.

Panel sterowania-->Kontolery gier-->Dodaj-->wyszukasz pdpowiedni sterownik z rozwiniętego spisu-->kalibracja-->zamkniesz wszystko. Przy kalibracji muszą Ci chodzić obydwa drążki. Dopiero teraz będą Ci działały wszystkie kanały (kalibracja konieczna). W końcu to system operacyjny musi uruchomić odpowiedni driver. pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy próbuję dodać dwuosiowy joystic z 4 przyciskami to wyskakuje mi błąd o treści : Port do gier lub sterowniki portu do kier nie są poprawnie skonfigurowane. Sprawdź w menadżerze urządzeń........i nie wiem co robić ...;/ POMOCY...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dam ci programik który ściągłem , nie jest on wymagany do poprawnej pracy interface ale można w nim zamienić dowolnie kanały . Spróbuj w nim sprawdzić ile ci kanałów wykryje .

 

Jeszcze jest jedna sprawa , pisałeś że działał na innych kompach , teraz powiedz czy ten twój interface razem z ta twoją apką sprawdzałeś na innym kompie ,czy to było połączenie do innej aparatury ?

 

na PW mi namiary do wysłania programu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co ci poradzić , mój interface współpracował dobrze z MX-12 i Spektrum , a jak przelutowałem odwrotnie podłączenie wtyczki to działa z Aurorą . Jeśli masz znajomego który też ma MX-12 to połącz je zwykłym kablem (jack - jack ) w trybie uczeń - trener i w ten sposób sprawdź czy masz sprawne gniazdo w aparaturze , bo to może jest przyczyna jeśli mówisz że z innym nadajnikiem działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.