Skocz do zawartości

Lama 2 Walkera strasznie rzuca na boki :(


mario111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupiłem heli Lama 2 firmy Walkera http://www.helipad.pl/index.php?products=product&prod_id=1135 , po wystartowaniu i doprowadzeniu do zwisu było wszystko OK. Jednak jakakolwiek próba ruszenia drążka w jakimkolwiek kierunku kończyła się tym ,że zaczęło nią rzucać we wszystkich kierunkach ,do tego sama z siebie zaczęła zataczać koła :(

 

Problem zniknął po dokręceniu śrubek trzymających łopaty (w lamie 4 e-sky zawsze dokręcałem i było OK) tu zmylił mnie jednak filmik

,oraz kilka innych ,gdzie łopaty "zwisały jak im się podoba" ,myślałem że to normalne w tym modelu i siła odśrodkowa je sama wyprostuje ;) ,dałem się nabrać :crazy:

 

Dokręciłem je oczywiście nie za mocno ,ale już nie trzepoczą do góry i w dół i teraz heli jest naprawdę bardzo stabilny i wreszcie można nim latać. Boję się jednak ,że teraz po dokręceniu łopaty będą bardziej podatne na uszkodzenia (tak miałem w lamie 4) ,często przy uderzeniach pękały lub się szczerbiły. Zaliczyłem już lampę, firankę i kaloryfer ,a Walkera nadal cała (to było przed dokręceniem łopat) ;)

 

Chciałem po prostu zapytać o wasze opinie i o to czy również dokręcacie łopaty (z wyczuciem oczywiście) , bo na wielu filmikach pokazują zestawy w pełni RTF nie przejmują się żadnym dokręcaniem (z różnym skutkiem :rotfl: ), pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jak zwykle prawda leży po środku. :wink:

Siła odśrodkowa - owszem, ale do pewnego stopnia. Łopaty dokręcasz do oporu, po czym, delikatnie luzujesz. Powinny się z oporem ruszać.

Jeśli będą za mocno dokręcone, siła odśrodkowa nie zdąży ich rozprostować i będziesz miał długo bicie, które może pokryzwiś wał.

Jeśli będą za luźno, to przy dodawaniu i odejmowaniu gazu, łopaty będą siłą bezwładności "przelatywać" w przód i w tym.

 

Czyli muszą być dokręcone z wyczuciem i minimalnym luzem.

 

Nie znam dokłanie wymiarów łopat Walkery, ale możesz spróbować kupić łopaty Xtreme do Lamy E-sky. Są elastyczne i pękają na przeszkodach. A przynajmniej nie tak łatwo jak krzyształowe łopatki E-sky'a. ;)

Jesli pasują wymiarowo, pozwolą ci zaoszczędzić trochę kasy na łopatach.

 

Ja przez dwa i pół roku zabawy z Lamą, połamałem dopiero 2 parę łopatek Xtreme. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.