Skocz do zawartości

PLANY WICHERKA "50" DO WYDRUKU


piotr1979

Rekomendowane odpowiedzi

Przypadkiem 6,5cm3 to nie za dużo? Taki silnik to raczej do wersji 50 wicherka. Wicherek ma konstrukcję kratownicową, a nie skorupową, więc jest bardzo lekkim modelem. Nawet skrzydła nie mają kesonów. Kwestia też profilu skrzydeł.

Ludzie dają do wersji 25 silnik 4cm3 i lata to bardzo dobrze. Ja mam zamiar wsadzić 5cm3 i się zastanawiam czy to nie za dużo. Trzeba pamiętać ze wersja 25 była projektowana dla silnika 2,5 cm3 w czasach gdy silniki nie osiągały tak dobrych parametrów co dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanko czy mugłby mi ktoś z kolegów podzucic plany wicherka 25 {pod silnik 6.5cm} tak pszerobione w zeczywistych rozmiarach i zebym mugł je wydrukowac na kartkach a4:)

 

I z tego powodu bardzo proszę kolegę o zmianę przegladarki na choćby mozillę firefox która posiada korektę błędUF

 

Mam nadzieję że da się tą malutką prośbę spełnić....

Naprawdę bardzo proszę.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to do wicherka 50 silnik jest ok :)

Jeśli masz jakąś płaską powierzchnię, a na pewno musisz mieć budując wicherka, to mogę przesłać Ci zeskanowane plany do rozrysowania. Ja tak robiłem z wersją 25. Wystarczy nawet arkusz papieru (2szt) do pakowania, ekierka, i dwie linijki w tym jedna by się przydała metrówka, ale i z 30cm da się powalczyć jak się ma drugą linijkę która może posłużyć jako szyna do przesuwania tej pierwszej równolegle względem rysowanej linii. A i kalkulator się tez przyda. Ja jeszcze miałem krzywiki aby sklejkowe części mordki ładnie nakreślić :wink:

Na arkuszach robimy oś X i Y. Nanosimy punkty charakterystyczne po przemnożeniu współrzędnych przez odpowiedni współczynnik, a na koniec łączymy. Na upartego można tez skany odpowiednio powiększyć i bawić się w drukowanie, ale później problem z dopasowaniem, zwłaszcza jak ktoś ma zwykłą drukarkę (można zrobić test powtarzalności drukarki nadrukowując kilka razy ten sam odcinek na kartkach i sprawdzając czy jest on nanoszony w tym samym miejscu na wszystkich kartkach, jeśli tak to można się bawić. Zwracamy też uwagę czy nie drukowany odcinek jest równoległy do krawędzi bocznej kartki ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego piotr 1979.

Wydruk ręczny.

Strona AleHara.

Artykuły. 3 strony.

Dawna metoda:

- papier milimetrowy,

- ołówek,

- linijka,

- krzywiki,

- kalkulator - i jest to co porządamy.

Wersja z ubiegłego wieku - nie elektroniczna.

Początkujący RC.

No niby racja ,ale plany bedziesz rysowal tyle co robil wicherka :jupi:

nie ten czas, nie ta epoka :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wolę stara epokę, niż nerwowe dopasowywanie puzzli :P Tak robiłem katanę. Dywan został zwinięty i mozolnie sklejałem karteluszki A4 na podłodze dostając przy tym kociokwiku bo jak nie tu to mi tam nie psował milimetr :evil:

Chyba że znasz jakiś lepszy sposób :?:

-dostęp do plotera był by najwygodniejszym rozwiązaniem, ale można pomarzyć... :(

W sumie u mnie są drukarnie, ale jak mam arkusz mieć za 40-60zł to ja za dwa arkusze skleję wicherka :?

ja tam lubię kreślić :D W sumie gdybym miał papier i miejsce na rozłożenie tego wszystkiego, to bym w wolnej chwili śmignął plany 50-ki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wolę stara epokę, niż nerwowe dopasowywanie puzzli :P Tak robiłem katanę. Dywan został zwinięty i mozolnie sklejałem karteluszki A4 na podłodze dostając przy tym kociokwiku bo jak nie tu to mi tam nie psował milimetr :evil:

Chyba że znasz jakiś lepszy sposób :?:

-dostęp do plotera był by najwygodniejszym rozwiązaniem, ale można pomarzyć... :(

W sumie u mnie są drukarnie, ale jak mam arkusz mieć za 40-60zł to ja za dwa arkusze skleję wicherka :?

ja tam lubię kreślić :D W sumie gdybym miał papier i miejsce na rozłożenie tego wszystkiego, to bym w wolnej chwili śmignął plany 50-ki....

no proszę Cię

wydruk A0 to teraz koszt 5-8 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wydruk planów RWD 5 by Skazoo płaciłem 35zł :roll:

przykładowy cennik dość drogiej powielarni

 

materiał / usługa A0 A1 A2 A3

papier do ksero 80 g/m2 9,60 4,80 2,40 1,20

papier do ksero 100 g/m2 12,80 6,40 3,20 1,60

kalka do ksero 90 g/m2 12,00 6,00 3,00 1,50

papier kolorowy do ksero 80 g/m2 14,40 7,20 3,60 1,80

 

+ 1 zł za pierwszy wydrukz CAD

 

rozjechało się tabulowanie ale wiadomo o co chodzi, wyjdzie 12 zł brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wydruk planów RWD 5 by Skazoo płaciłem 35zł :roll:

No to drogawo. :shock:

 

Nie wiem, jakiej wielkości jest plan RWD, ale ja drukowałem w zeszłym tygodniu plany A1 w punkcie ksero na ul. Zdrojowej (na przeciwko starej porodówki) i płaciłem 4,50 od sztuki, myślę, że A0 nie powinno być droższe niż 10 zł.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja drukowałem w Scriptusie w czasie, kiedy jeszcze tego zakładu nie było :(

Wiadomo, jak jest konkurencja (na dodatek w odległości ok 500 metrów) to cena też inna :wink:

Możliwe jeszcze, że policzyli sporo za papier. Ja mam wydrukowane na czymś (okrutnie śmierdzącym) grubości mniej więcej brystolu.

 

Edit: literówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.