Skocz do zawartości

Turnigy 9x - EEPROM error


rafit

Rekomendowane odpowiedzi

Może warto byłoby ulepszyć to, co jest.

Na pierwszy rzut oka, brak mixa gaz - wysokośc. Niby można zaprogramować jeden z wolnych mikserów, tak mam w tej chwili.

Po drugie, jako przyzwyczajonemu do multiplexa, bardzo brakuje mi takiego "multiplexowego" liczenia czasu.

Tzn. są dwa zegary uruchamiające się na początku, pierwszym wychyleniem gazu. Pierwszy z nich liczy całkowity czas lotu, a drugi czas pracy silnika (liczy czas tylko wtedy, gdy gaz jest wychylony powiedzmy o 20% lub więcej).

 

EDIT:

O! Widzę, że powstał właśnie nowy wątek: "Turnigy 9X - nowy software"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie udało mi się już zreplikować tego błędu ;) Więc nie obawiaj się. Nawet jak będziesz miał tego pecha, to rozwiązanie jest znane i bardzo proste.

 

Jest jeszcze jedna możliwość. Po awarii trzeba spróbować wejść w tryb serwisowy - może się da? Niestety wtedy jeszcze nie wiedziałem jak to zrobić. (Informacja w wątku: http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=16223&start=270

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po awarii EEPROM ERROR u mnie dało się wejść w tryb serwisowy.

Pozostaje jeszcze sprawdzić czy uda się z poziomu tego menu ożywić aparaturę.

Spróbuj wykonać kalibrację potencjometrów, nic nie tracisz, może tylko pomóc.

 

Flash i eeprom poszedł na emaila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy pierwszy raz udało się wejść w menu serwisowe nie miałem instrukcji jak wykonac kalibrację.

Niestety po raz drugi nie byłem w stanie wywołać menu serwisowego.

 

Ponieważ usterka zdażyła sie po odczycie zawartości pamięci programatorem, zdecydowałem sie na ponowne zaprogramowanie pamięci eeprom tym co wcześniej z niej odczytałem.

 

Ożywiło to aparature, co może sugerowac że powstawanie błędu może mieć związek z zasilaniem procesora i operacjami wykonywanymi przy jego uruchamianiu.

 

Zarówno podłączenie progrmatora jak i podłączenie sie do gniazda trener/uczeń podowuje podanie zasilania na procesor.

Skoki tego zasilania podczas podłączania wtyczki w połączeniu z operacjami zapisu do pamięci jakie prawdopodobnie wykonuje wtedy procesor mogą być przyczyną powstania błędu "eeprom error".

 

Swoją droga oryginalny soft dużo stracił w moich oczach.

Dla mnie pożądanym zachowaniem w przypadku wykrycia niezgodności w pamięci eeprom byłoby jej wyczyszczenie i zapisanie wartości domyślnych.

Nie spowodowało by to "uziemienia" aparatury lecz tylko utratę ustawień.

 

Wiem że alternetywne wersje oprogramowania dla tej aparatury mimo że mniej znane i przetestowanie tak właśnie postepują.

 

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zdaje się że na forum rcgroups.com opisano jak przywrócić oryginalny EEPROM bez programatora.

 

1) włączyć aparaturę z wciśniętym klawiszem EXIT (wyczyści pamięć modeli)

2) uruchomić kalibrację drążków (opisana w wątku o Turnigy - http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=16223&start=270)

 

- niestety nie sprawdzałem.... może kiedyś, ale na razie nie mam takiej potrzeby. Może komuś się przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.