Skocz do zawartości

Pomysł na wyrzynarke...


KuBuS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Postanowiłem przedstawić wam wyrzynarkę którą, razem z tatem zrobiliśmy z maszyny do szycia :) ponieważ ostatnio zainteresowaliśmy sie modelarstwem i nie mieliśmy pomysłu na wycinanie ze sklejki itp. elementów konstrukcji samolotu... a wiadomo oryginalne wyrzynarki trochę kosztują...

 

Na samym początku sami nie byliśmy przekonani co z tego wyjdzie...

Kiedy znaleźliśmy już jakąś maszynę, rozkręciliśmy ja i wyciągnęliśmy z niej niepotrzebne rzeczy...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Po czym wyspawaliśmy ramkę na piłke włosową:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Pierwsze uruchomienie&próba :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jakim ściegiem tniecie? :D

 

Genialne w pomyśle ;) Widać na filmiku, że tniecie we wszystkie strony, czy wynika to z typu zastosowanego brzeszczotu czy może po prostu z dużych "obrotów" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zwykłą wyrzynarkę którą kupiłem jak kładłem panele.Teraz leży bezczynnie dlatego jak zobaczyłem pomysł z maszyną do szycia,pomyślałem by ją zagospodarować.Nie bardzo mogę sobie wyobrazić jak ten włośnicowy jest zamocowany w Twojej wyrzynarce Callab.

edit:sorry za nieporozumienie.to jest zwykła wyrzynarka ręczna.

Dzięki Janosik, teraz jak już wiem że są takie wąskie to poszukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wszystko jasne.

DSH jest wyrzynarką włośnicową, ale polecane są do niej specjalny brzeszczoty Proxxona (oczywiście), które są szersze od włosowych do piłek ręcznych. Ale dzięki temu, że uchwyty są uniwersalne, można tam założyć dowolny brzeszczot.

 

A gdybym miał maszynę do szycia to ... :-) Świetny pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...fajne, bo może od razu obrzucać :wink:

 

O ile mnie wzrok nie myli, to na ostatniej fotce jakby kawałki Mustanga były...

tak to są kawałki Mustanga P51:) a piłke łosową o grubości 0.4mm jaka tutaj zastosowałem to kupiłem na w internetowym sklepie modelarskim razem ze sklejka:) dokładnie strony tutaj nie pamiętam bo nie jestem u siebie:) ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.