Skocz do zawartości

Wywazanie smigla...


chiboogi

Rekomendowane odpowiedzi

Może to zabrzmi głupio ale spytam co tam:

 

Czy śmigiełka np. 8x6 do modeli z silnikami cd czy Skaleniowymi za 33zł też należy wyważać?

 

Czy koniecznie trzeba urzyć do tego takiego przyżądu jak na foto?

 

Nie mam takowego i nie wiem czy wyważanie takiego małego śmigiełka jest konieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz wyważać śmigła aczkolwiek jest to zalecane i na pewno przedłuży żywotność silnika. Nawet tak małe śmigło źle wyważone wprowadza dodatkowe drgania i dodatkowe napieranie na łożyskowanie silnika.

 

Co do urządzenia do wyważania możesz wykorzystać takie jak na zdjęciu lub zrobić samemu wykorzystując magnesy, Motyl zrobił takie coś, na forum gdzieś są zdjęcia zaraz poszukam i dam link do tego wątku...

 

edit: w tym wątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyważanie śmigła to takie wyważenie aby śmigło stało w każdej pozycji i się nie przekrecało. To samo się tyczy ( poprawcie mnie jeśli się mylę ) dwó łopatotych jak i trzy lub cztero łopatowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo się tyczy ( poprawcie mnie jeśli się mylę ) dwó łopatotych jak i trzy lub cztero łopatowe.

poprawie cie-dwu lopatowych :) co do reszty masz racje :)

 

 

O ja Cię pi...ę... TAKA ORTOGRAFKA!! :oops: I tak to jest jak się pisze poprawnie z polską czcionką...I u mnie jest tak że szybciej piszę niż myślę :crazy: :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.