Skocz do zawartości

minimalna bezpieczna odległość


jasiekbrej

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ pojawiła sie możliwość bezstresowego pisania na PFMRC (moderatorom oraz adminowi gratuluje dojrzałej decyzji!!!) - postanowiłem spróbować reaktywować się na forum. :jupi:

 

Na początek to może takie trochę przewrotne pytanie: Czy może ktoś z szanownych kolegów

-modelarzy oriętuje się jaka jest minimalna bezpieczna odległość pomiędzy lotniskami modelarskimi, na których wykonywane są loty przy użyciu aparatur RC. - loty na obydwu lotniskach to oczywiście tradycyjne, takie - no wiecie "koło nogi".

 

Z modelarskim pozdrowieniem Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ponieważ pojawiła sie możliwość bezstresowego pisania na PFMRC (moderatorom oraz adminowi gratuluje dojrzałej decyzji!!!) - postanowiłem spróbować reaktywować się na forum. :jupi:

 

Ale nadal istnieje obowiazek poprawnego wypelnienia profilu ;)

 

Co do lotnisk - odleglosci nie podam - jednak mala wskazowka.

Jezeli sie da i ludzie sa kumaci na tych lotniskach - to najlepiej wprowadzic numeracje kanalow- na jednym numery parzyste na drugim nieparzyste, mozna od - do, mozna sie bawic w kalendarzyki i mieszac - jednak to sie juz nie sprawdza bo niektorych przerasta intelektualnie :D

Mamy lotniska w odleglosci okolo 3 km. i nigdy nic sie nie stalo - korzystamy z parzyste nieparzyste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zrobić tabelę kanałów dla obydwu lotnisk jeśli są blisko siebie i niech każdy na stałe przypisze się do danego kanału. Proste i skuteczne :) Na każdym lotnisku powiesić kopie tabeli i załatwione, a dodatkowo można wrzucić na www.

Byłeś kiedyś na w miarę prawdziwym lotnisku? Takim 40 lataczy???

 

http://www.lotnisko-rc.pl/articles.php?article_id=2

 

Coś takiego mógł napisać ktoś oddalony od praktyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za konkretne odpowiedzi.

 

Po ich lekturze problem widoczny jest już w innym świetle.

 

Byłeś kiedyś na w miarę prawdziwym lotnisku? Takim 40 lataczy???

 

http://www.lotnisko-rc.pl...hp?article_id=2

oglądając tabelkę zauważyłem , że korzystacie na lotnisku z pasma 50 i 72. Rozumiem , że problemu z tym nie ma. Czy Tak?

 

Pozdr. Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korzystacie na lotnisku z pasma 50 i 72. Rozumiem , że problemu z tym nie ma. Czy Tak?

Oczywiście jest problem, bo jest to nielegalne. Co do aspektu technicznego - problemu nie ma. Organizacyjnie jest to kwestia zamierająca i statystycznie nieznacząca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.