Skocz do zawartości

Kolejna Manta


ertman_176

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jako że koledzy zarazili mnie modelem Manty chciałbym i ja spróbować.

 

Lubię być oryginalny, na warsztat idzie ten model

 

Dołączona grafika

 

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=709960

 

Modelik ma mieć 1,5m, poprosiłem autora o więcej szczegółów, czekam na @ zwrotny.

 

Na ten moment odrobiłem lekcje z rcgroups, chciałbym na początek zająć się kadłubem i pojawia się dylemat....

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Jakikolwiek nie wybiorę wykonam kopyto, formę i odbitkę z laminatu.

 

Chodzi mi o to że mam 3 wersje mocowania skrzydła i która spisuje się najlepiej :?:

 

Kadłub tak czy inaczej powinien pasować do każdego skrzydła Manty ...

 

Osobiście przekonuje mnie skrzydło mocowane na rurze.

 

Pytanie którą wybrać :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sposob jest prosty. Zastanawiam sie tylko jak bedzie z kesonem bo przeciez nie bedzie to plaska plytka ale bedzie juz wygieta na samym profilu i nie bedzie latwo wygiac jej w drugiej plaszczyznie o ile wogole bedzie to mozliwe. Nie bardzo lapie jak to zrobione jest. n chyba ze keson z kawalkow jakos albo listew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie tylko jak bedzie z kesonem bo przeciez nie bedzie to plaska plytka ale bedzie juz wygieta na samym profilu i nie bedzie latwo wygiac jej w drugiej plaszczyznie o ile wogole bedzie to mozliwe. Nie bardzo lapie jak to zrobione jest. n chyba ze keson z kawalkow jakos albo listew

Według autora: keson wykonany z dwóch kawałków po 15 cali każdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Przy odpowiednim podejściu da się wygiąć balsę sferycznie ale odrazu powiem ze łatwe to nie jest, aczkolwiek wykonalne. Robiłem takie akcje ale akurat nie na skrzydle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny taki modelik i musi zacnie latać. Dla mnie jednak za delikatny i długo by nie pożył.

 

Też miałem model z mocowaniem płata na belce - grota dlg i zdało to egzamin.

Jak zasadziłem porządnego kreta to kadłub pękł bliżej mocowania przedniego :D

 

Gratuluje odważnego wyboru niełatwej konstrukcji.

Będę dopingował i wpadaj gdzieś do Nas na zbocza polatać...

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik super!

1500mm rozpiętości przy 240g wagi do lotu :shock:

Najbardziej mnie dziwi, że przy tym wyrzucie z pierwszego filmu się ta cała konstrukcja nie rozlatuje, bo jakby nie patrzeć gość trochę tym rzucił.

Zaś sam model w locie wygląda jakby nie tracił w ogóle wysokości. Z ciekawością będę śledził wątek z budowy modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.