Skocz do zawartości

Odbiornik z Lamy V4 w innym modelu


St.Marek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w temacie, mam pytanie czy można zastosować odbiornik z lamy V4 do modelu łodzi własnego projektu. Niby wszytko ok, ale tu mam pytanie, czy można do tego odbiornika zastosować mocniejszy akumulator o woltażu 11 V (gdy w oryginalnym zestawie jest 7.4 V).

Czy nic się nie stanie?? Prosił bym o szybką odpowiedź (bo za ok 2 tyg. model powinien być skończony).

 

Pozdrawiam

Marek&Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak o ile będziesz pływać w małej miejskiej fontannie .........

 

Ten sprzęt ( zestaw nadajnik -odbiornik) ma mocno ograniczony zasięg bo Lamą nikt nie odlatuje dalej niż na kilkanaście metrów a z 50 metrów praktycznie jej nie widać.

Na temat napięcia się nie wypowiadam ale myślę że tam serwa są zasilanie bezpośrednio z pakietu więc lepiej nie ryzykować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Odbiornik" Lamy to tak naprawdę 2 elementy - na jednej płytce odbiornik właściwy z kwarcem oraz na drugiej moduł 3w1, gdzie jest żyro, mikser i regulator z BEC.

Można to rozdzielić, uzyskując odbiornik 4 kanałowy (czasami, albo po przeróbce 6k.) ale musi on być zasilany standardowo z okolic 5V. Czyli wymaga stosownego pakietu lub regulatora z BEC. Zasilanie go bezpośrednio nawet z 7.4 V to IMO prosta droga do pozbycia się go na zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź

Czyli jak się ma odbiornik lepszy a ma się jedną aparaturę i lamę to nie warto jej przerabiać (miałem na myśli ,,odbiornik" tzn. to 3w1) bo mam sanwe RD 8000 to lepiej pływać na nie.

 

OK

Pozdrawiam

Marek&Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez sie tym zainteresowalem... nadajnik tez przerobie :P :P

 

kurcze... niby cos tam po angielsku kumam ale zebym niczego nie zepsul prosilbym jakis plan takich zmian w nadajniku i odbiorniku... czyli co gdzie jak, ile i czemu tak dużo ? :D :mrgreen:

 

:twisted: 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo

Mając LAME w której jest nadajnik i odbiornik który obsługuje dwa serwa chcieliśmy całą tą elektronikę wykorzystać jak pisałem powyżej do modelu pływającego aby mieć dodatkową aparaturę i pływać na dwa modele jednocześnie. Ale po przeczytaniu waszych postów doszliśmy do wniosku że to nie ma sensu. Lepiej jest kupić jedną z tańszych aparatur np.

http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p1453,aparatura-mx-3-sanwa a sklepy oferują rezygnację z części standardowego wyposażenia które można sobie indywidualnie dopasować. Także dla mnie temat jest zamknięty.

 

Jeszcze raz dzięki za zainteresowanie się tym tematem. :D

 

Pozdrawiam

Marek&Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udalo mi sie dorobic 5 kanal do nadajnika od lamy...

 

po obrazkach... a teraz kombinuje jak tu uzyskac szosty...

 

teraz ciekawe czy da sie zrobic taki bajer z mx-12

 

wyczytalem ze do e-sky jesli chce miec proporcjonalny kanal to musze kupic potencjometr 630ohm

 

co sie stanie jesli kupie inny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&tl=pl&u=http%3A%2F%2Fforum.mikrokopter.com%2Ftopic-post53078.html&anno=2

 

 

znalazlem do mx-12 temat ciekawy... mysle jak bedzie proste w budowie to wiecej osob skorzysta...

 

 

a wiec Panowie... jak... translator źle tlumaczy a ja rozumeim po czesci... czy mzoecie opisac przerobke krok po kroku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Ale się temat rozkręcił :shock: :shock:

Nie sądziłem że w dzisiejszych czasach młodzież zajmuje się takimi drobiazgami.

Żeby na innych forach była taka dyskusja np. na tym http://www.marek.aplus.pl/forum/viewtopic.php?t=3230 to by to modelarstwo w Polsce wyglądało całkiem inaczej.Ale jest tak jak jest :cry: ( przynajmniej podejście co niektórych osób w naszym regionie do modelatstwa jest delikatnie mówiąc do :ass: ) mam nadzieję że gdzie indziej w Polsce jest lepiej.

 

Pozdrawiamy Wszystkich Forumiarzy :D

Marek&Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.